Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej – Ślubujemy!


Ten szcze­gólny dzień odbył się 28 paździer­nika 2020 roku w Szkole Pod­sta­wo­wej im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym. W związku z pandemią i koniecznością zachowania zasad sanitarnych pierw­szo­kla­si­ści zaprezentowali się jedynie w obecności wychowawcy klasy i dyrektor Marzeny Kołeckiej.


Malu­chy musiały wyka­zać się wiedzą i umie­jęt­no­ściami, aby zasłu­żyć na paso­wa­nie. Pierwszo­kla­si­ści recy­to­wali wier­sze, śpiewali pio­senki. Wszyst­kie dzieci udo­wod­niły, że znają swoją Ojczy­znę i są gotowe do zdobywa­nia świata, a co za tym idzie mogą przy­stą­pić do aktu ślu­bo­wa­nia. Pierw­szo­kla­si­ści ślubowali być dobrym i uczci­wym, sza­no­wać rodzi­ców i nauczy­cieli, uczyć się tego, co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją Ojczy­znę. Następnie dyrek­tor Kołecka doko­nała aktu paso­wa­nia każ­dego pierw­szaka na ucznia szkoły pod­sta­wo­wej.

Po ofi­cjal­nej czę­ści ucznio­wie udali się na słodki poczę­stu­nek. Małym boha­te­rom zostały wrę­czone pamiąt­kowe dyplomy. Pani dyrektor przekazała dzieciom opaski odblaskowe, worki do kapci oraz książki do kolorowania. Od rodziców uczniowie otrzymali rożki obfitości. O prezentach pamiętał również wójt gminy Szydłowo Wiesław Boczkowski, przekazując za pośrednictwem Pani dyrektor słodkości, długopisy i słowniczki ortograficzne. Wszyst­kim pierw­szo­kla­si­stom życzymy, aby ten dzień pozo­stał w ich pamięci, jako wiel­kie prze­ży­cie i nie­za­po­mniana, rado­sna chwila. A Rodzi­com gra­tu­lu­jemy tak zdol­nych pociech.

Występ został przy­go­to­wany pod kie­run­kiem wycho­wawcy – Mariusza Chlebowskiego.

źródło i fot. SP w Nosarzewie Borowym

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu

Jakie fajne bobasy 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x