Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

29 października. Ponad 700 osób na kwarantannie,16 nowych przypadkówKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 29.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 29.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 703/ (68)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 101/ (15)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 55/ (27)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 9 / (1)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)221 / (16)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 8 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 103/ (3)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
33 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 rok temu

W związku z załamaniem się systemu opieki zdrowotnej, my, pracownicy służby zdrowia, przygotowaliśmy tę wiadomość dla ludzi, na wypadek gdybyś nie chciał ryzykować natychmiastowej wizyty w szpitalu;
__________
◉ Objawy pojawiają się od trzeciego dnia po zakażeniu (objawy wirusowe).
➙ 1 faza;
◉ Ból ciała
◉ Ból oka
◉ Ból głowy
◉ wymioty
◉ biegunka
Katar lub przekrwienie błony śluzowej nosa
◉ Rozkład
◉ Płonące oczy
◉ Palenie podczas oddawania moczu
◉ Gorączka
◉ Wydrapane gardło (ból gardła)
➙ Bardzo ważne jest, aby policzyć dni objawów: 1, 2, 3.
◉ Podejmij działania, zanim wystąpi gorączka.
◉ Uważaj, bardzo ważne jest, aby pić dużo płynów, zwłaszcza wodę oczyszczoną. Pij dużo wody, aby utrzymać suchość w gardle i oczyścić płuca.
__________
➙ 2 faza; (4 do 8 dnia) stan zapalny.
◉ Utrata smaku i / lub zapachu
◉ Zmęczenie przy minimalnym wysiłku
◉ ból w klatce piersiowej (klatka piersiowa)
◉ Ucisk klatki piersiowej
◉ Ból w dolnej części pleców (w okolicy nerek)
__________
➙ Wirus atakuje zakończenia nerwowe;
◉ Różnica między zmęczeniem a dusznością:
• _Brak powietrza ma miejsce, gdy osoba siedzi – bez żadnego wysiłku – i ma zadyszkę;
• Zmęczenie występuje wtedy, gdy osoba porusza się, aby zrobić coś prostego i czuje się zmęczona.
__________
➙ Wymaga dużo nawilżenia i witaminy C.
__________
Covid-19 wiąże tlen, więc jakość krwi jest słaba i zawiera mniej tlenu.
__________
➙ III faza – gojenie;
◉ 9 dnia rozpoczyna się faza gojenia, która może trwać do 14 dnia (rekonwalescencja).
◉ Nie zwlekaj z leczeniem, im wcześniej, tym lepiej!
__________
➙ Powodzenia wszystkim!
Lepiej przestrzegać tych zaleceń, zapobieganie nigdy nie jest za dużo!
• Usiądź na słońcu przez 15-20 minut
• Odpoczywaj i śpij przez co najmniej 7-8 godzin.
• Pij 1 i pół litra wody dziennie
• Wszystkie potrawy powinny być gorące (nie zimne).
➙ Pamiętaj, że pH koronawirusa waha się od 5,5 do 8,5.
Więc wszystko, co musimy zrobić, aby wyeliminować wirusa, to jeść bardziej zasadowe pokarmy, powyżej poziomu kwasu wirusa.
Tak jak;
◉ Banany, Wapno → 9,9 pH
◉ Żółta cytryna → 8,2 pH
◉ Awokado – pH 15,6
◉ Czosnek – pH 13,2
◉ Mango – pH 8,7
◉ Mandarynka – pH 8,5
◉ Ananas – 12,7 pH
◉ Rukiew wodna – 22,7 pH
◉ Pomarańcze – 9,2 pH
__________
➙ Skąd wiesz, że masz Covid-19 ?!
◉ swędzące gardło
◉ Suchość w gardle
◉ Suchy kaszel
◉ Wysoka temperatura
◉ Trudności w oddychaniu
◉ Utrata zapachu i smaku
__________
NIE przechowuj tych informacji tylko dla siebie, przekaż je całej rodzinie i znajomym.

ps. większość tych objawów potwierdzonych mam wśród znajomych . Żaden nie wyzdrowiał ani nie jest w stanie krytycznym . Tak dzieci przechodzą łagodnie lub wcale .

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Covid

Okres inkubacji Covid-19 może wynosić nawet 34 dni, tak, tak: trzydzieści cztery, a nie 14 dni.

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Covid

O ile wartość środkowa czasu inkubacji wirusa wynosiła 7,76 dni, wartością średnią było 8,29 dni. Dla 10 proc. osób czas ten wynosił jednak aż 14,28 dni, natomiast w 1 proc. przypadków przekraczał on 20 dni.

Skoro więc okres wylęgania się koronawirusa może przekraczać 2 tygodnie, trwająca dokładnie tyle czasu obowiązkowa kwarantanna jest w wielu przypadkach nieskuteczna. Po jej zakończeniu dana osoba może wciąż zarażać, a prawdopodobieństwo takiego obrotu sprawy ocenia się na 5-10 procent.

Horis
Horis
1 rok temu

Jeśli ktoś nie ma objawów,to nie robi testów,bo i po co.Te testy nie są wiarygodne,moga wykazać wynik dodatni przy zwykłym Katarze.Covid jest groźny dla osób z ciezkimi chorobami płuc,a grypa za to też groźna,uszkadza mocno serce i jest dużo zgonow,lecz o tym się już nie mówi.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Horis

pieprzysz wać pan kocopoły. covid19 to strasznie podstępna i zaraźliwa zaraza. objawy też są strasznie nie przyjemne .cześć z Was przejdzie to na własnej skórze to wtedy pogadamy. Kluczem do ograniczenia zakażeń są właśnie bezoobjawowi lub skąpo . Masz maseczkę ,uważasz i tak się zarazisz. Twierdzę że maseczki i izolacja ma cały czas sens .

asd
asd
1 rok temu
Reply to  Covid

Idź się lecz na nogi bo na głowę już za późno. Bardziej boję się kataru ( bo się obsmarkać można) nić tego pseudo Covida.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  asd

tu nie chodzi czego się boisz , bo mam dupie takich gości . Piszę jak jest . I Ci co są przed muszę wiedzieć .Czego unikać . Na pewno takich gości twojego pokroju z ich głupotą bezoobjawową dopóki się nie odezwą !

Dori
Dori
1 rok temu
Reply to  Covid

A może to ty pieprzysz,nie ma czegoś takiego jak choroba bezobjawowy,mozna być nosicielem wirusa.Byles chory na grype?ja byłam i ciężko przeszłam,a szczepionka nic nie gwarantuje,wrecz przeciwnie.Grypa to groźna choroba ,z mojego otoczenia kilka osób zmarło na grype.Covid zaś atakuje ciężko chorych na płuca,a respiratora jeszcze im szkodzą.No i jest mnóstwo ozdrowiencow,a podobno leku na covid nie ma,podobno jest pisał o tym lekarz pulmonolog z Poznania,ale nikt z rządu nie odezwał się do niego,choc apelował do nich ,że jest skuteczny lek na covid.

coala
coala
1 rok temu
Reply to  Dori

Respiratory to nie lekarstwo.
Respirator podtrzymuje tylko życie. Spod respiratora udaje się tylko 2% chorych wyjść i wyzdrowieć. Respirator to ostateczność i szanse są znikome na przeżycie.

Kot
Kot
1 rok temu
Reply to  Dori

Nic wiele lat bezobjawowy .weź B.wzw C ,też nie ma,a jest.prosze bez brzydkich słów

Kot
Kot
1 rok temu
Reply to  Dori

HIV BEZOBJSWOWY też wiele lat.a jakoś bym nie chciał

coala
coala
1 rok temu
Reply to  Covid

Sens to by miała duża ilość przeprowadzanych testów, tak żeby wszystkich przebadać np. w ciągu miesiąca, a to co w tej chwili jest to nie ma żadnego sensu, bo nosiciele, którzy nie mają zielonego pojęcia, że są zarażeni roznoszą covida wszędzie, a jeszcze jak są płaskoziemcami, to już w ogóle nie ma o czym mówić, a jak na dodatek są sympatykami Rydzyka i PIS i latają się modlić do kościoła minimum raz w tygodniu, to szkoda słów. Można powiedzieć, że zieją ogniem.
Na protestach, na świeżym powietrzu tyle osób się nie zarazi, co w pomieszczeniach zamkniętych.
Na wiecach przedwyborczych jakoś ludzie się nie zarażali.

Muzyk
Muzyk
1 rok temu

Pozdrawiam wszystkich popaorańów robiących zakupy z maskami na brodach.

Kim
Kim
1 rok temu

Może redakcja zrobiła by artykuł o naszej sluzbie zdrowia jak jest przygotowana . Bo oglądając co się dzieje w całej Polsce to sluzba zdrowia pada na kolana przez źle decyzje rzadu

Vera
Vera
1 rok temu
Reply to  Kim

Dokładnie, począwszy od szczebla mławskiego. (I przy okazji prosimy poruszyć problem nie odbierania telefonów w przychodniach – zwłaszcza O**ga)

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Tytuł jest mocno naciągnięty.
700 osób to od początku „pisdemii”.

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Ba no temat musi zachęcić. Testy są takie że wykrywają nawet zwykła infekcje w organizmie. Kaszel, katar, ale jest covid. Więc o czym mowa? Jak można być chorym i być chorym bezobjawowo. Ja pierdyle.

Chory lub zdrowy
Chory lub zdrowy
1 rok temu
Reply to  Michał

Testy są wogole nie wiarygodne
Objawy całkowity brak węchu i smaku i gorączka a test pobrany z namiotu wychodzi negatywny

Fakiba
Fakiba
1 rok temu

Ja kiedyś przy zapaleniu płuc miałam całkowity brak węchu, smak nie nie pamiętam, ale węch na pewno straciłam.

Kali
Kali
1 rok temu
Reply to  Fakiba

Bo dużo osób pod respiratorami,ma ciężkie zapalenie płuc,a nie covid,ale test wykaże dodatni i już jest więcej w statystykach.

Sic
Sic
1 rok temu

I co dalej zamierzasz z tym zrobić ? Wracasz do roboty. Idziesz na imprezę do znajomych czy na herbatę do babci ?

Chory lub zdrowy
Chory lub zdrowy
1 rok temu
Reply to  Sic

2 tyg już siedzę w domu…

Sic
Sic
1 rok temu

to gorzej już nie będzie , tak sądzę  . jeszcze tydzień i będzie po sprawie. Na 100 % masz Covid w wersji lite.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Michał

Cwaniaczek następny się znalazł.

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Covid

Zamknij dupe! lekarz jesteś? wiesz dużo o COVID? czy tyle ile media mozg Ci wyprały?

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Michał

lekarze wie tyle co mu chory powie. z lekarzem rozmawiasz tylko raz jak się dodzwonisz . dalej siedzisz w domu i leczysz się sam jak można to nazwać leczeniem . Następny telefon zostaje tylko na 112 tak [wymoderowano] wygląda więc ty zamknij dupę .

abc
abc
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

„Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową” – kiedy komuś się skończy kwarantanna, to go odejmują. 703 to naprawdę liczba osób, które na dziś są objęte kwarantanną. Tylko trzy ostatnie statystyki, czyli wyniki dodatnie, zgony i ozdrowienia są liczone w sposób zakumulowany od początku pandemii.

Micel
Micel
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Liczba osób przebywających na kwarantannie się codziennie zmienia, jedni przychodzą, inni kończą kwarantannę. Dziś ponad 700, jutro może być 600 itd., więc to 700 to nie jest „od początku”, tylko jest to liczba na kwarantannie w dniu publikacji komunikatu na godz. 13.00. Od początku „pisdemii” w powiecie było znacznie więcej.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

właśnie z ta demią walczy jeden z dalekich krewnych w Polsce, 54 lata, duszność , różne nieciekawe objawy, normalnie przechodzi ludzkie pojęcie. Jakbyśmy wszyscy byli wrażliwi, to już by Ziemia była pusta, ale są tacy ,którym się udaje, i tacy, którym nie, a zagraniczne portale rozpisują się dużo więcej niż my, wystarczy znać języki obce i poczytać-BBC,CNN,Der Spiegel.

Sic
Sic
1 rok temu
Reply to  kot

Jaki wniosek

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Sic

Entliczek, pętliczek, czerwony stoliczek
Na kogo wypadnie, na tego bęc
.To nie znaczy, że nie ma problemu. W Mławie jest bardzo spokojnie i cicho.

Sic
Sic
1 rok temu
Reply to  kot

w sumie to już tak działa . Teraz sztuką jest żeby nikt nie zgłosił Cię na kwarantannę bo to jest dopiero jazda….

Axus
Axus
1 rok temu

Jeszcze z jeden protest i będzie 0

33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x