Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dworzec zintegrowany będzie gotowy do końca kwietnia przyszłego roku?


Miasto szuka wykonawcy robót wykończeniowych w budynku dworca zintegrowanego. Jeżeli chętni znajdą się od razu, to do końca kwietnia przyszłego roku wyłoniona w przetargu firma ma wykonać prace wykończeniowe znajdującego się obecnie tylko w stanie surowym budynku dworca zintegrowanego. Firmy mają czas na składanie ofert do 30 października br.


Miasto chce zlecić wykonanie robót wykończeniowych wewnętrznych i zewnętrznych z kompletem instalacji wewnętrznych branży elektrycznej i branży sanitarnej oraz wykonanie pokrycia dachowego. Branża elektryczna obejmuje m.in. instalacje: zasilenia, oświetlenia, odgromowej, SSWiN, SSTV, nagłośnienia, branża sanitarna zawiera m.in. instalacje: wod-kan., kan. deszczowej, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, cwu., C.O. Z zakresu robót wyłącza się prace związane z wyposażeniem kotłowni w piec gazowy z systemem odprowadzania spalin oraz część projektowanych niewykorzystanych urządzeń. Zasilenie w budynku w czynnik grzewczy będzie realizowane z istniejącej kotłowni budynku centrum, która zasili budynek dworca.

Budynek dworca stanowi całość z pozostałymi zabudowaniami centrum handlowego. Zgodnie z umową, miasto na własny koszt wykona infrastrukturę dworca, w tym prace wykończeniowe budynku, nawierzchnie postojowe i  manewrowe dla autobusów, parkingi, postój taxi oraz kanalizację deszczową do odwodnienia przestrzeni placów manewrowych. Pierwotnie miasto planowało przeznaczyć na te prace kwotę 3 mln zł. Jaki będzie ostateczny koszt, okaże się po zamknięciu inwestycji.

Już teraz jednak wiadomo, że nie sprawdzą się wcześniejsze deklaracje burmistrza Kowalewskiego, że dworzec będzie gotowy do końca tego roku. Według wcześniejszych ustaleń – inwestor – Grupa Scotia, miała oddać budynek miastu do końca czerwca 2020 r. Taki był też pierwotnie termin otwarcia wszystkich obiektów galerii handlowej.  Jak można zobaczyć na terenie centrum handlowego „Stacja Mława” trwają nadal prace i nie podano jeszcze terminu jego otwarcia.   

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 2 votes
Oceń artykuł
guest
33 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
młoda
młoda
1 rok temu

Na kolej do pracy jak się dostaniesz to masz pracę do emerytury .I to jest błąd ,Ną .awet na emeryturze rencie jeszcze im mało i dorabiają . ZABIERAJĄ PRACĘ MŁODYM .MYŚLĄ .że są niezastąpieni. TO JEST SKANDAL. Przyjrzeć się umowom i kwiatki wyjdą .

CZĘSTY BYWALEC DWORCA
CZĘSTY BYWALEC DWORCA
1 rok temu

pOBÓR PIENIĘDZY ALBO CZYTELNY ALBO ZLIKWIDOWANY.

Były
Były
1 rok temu

Pracowałem w Ciechanowie pobieranie pieniędzy z toalet jest dla mnie dziwne.

Księgowa
Księgowa
1 rok temu

Temat płatnych toalet jest buwersujacy .Dlaczego pobiera pieniądze jedna osoba W Ciechanowie i w Mławie. Dlaczego pieniądze nie są wsypywane do bezpiecznej koperty i odsylane banku wobecnosci komisji nizaleznej?

Wegan
Wegan
1 rok temu
Reply to  Księgowa

Takie uwagi kierować na e-mail: [email protected]

PIS
PIS
1 rok temu
Reply to  Wegan

DZIĘKI ZA INFO. NIE OMIESZKAM.

Antykowal
Antykowal
1 rok temu

Dworzec zintegrowany z kompleksem marketów! Dworzec, który mogło wybudować PKP w czasie modernizacji linii kolejkowej. Do tego ulica dojazdowa do tegoż niby dworca za pieniądze Mławian. Ale inteligentni inaczej będą klaskać – „Ale piękna ta nasza Mława, mamy galerię, już nie jesteśmy prowincja!”

Mławianin
Mławianin
1 rok temu
Reply to  Antykowal

A nie pomyślałeś , że ta droga dojazdowa czyli Al SW Wojciecha po przedłużeniu jej w czerwcu 2021 będzie dobrą alternatywą dla ruchu tranzytowego przez miasto? Będzie zjeżdżało się na rondzie przy Mrówce i omijało miasto. Gdy będzie jeszcze zrobiona Graniczna (pewnie nie tak szybko) to ta droga dojazdowa (jak ją nazwałeś) ma sens. Pamiętaj też o dużym dofinansowaniu do tej drogi. Załapałeś? Czy to za trudne? Tu nie chodziło o zbudowanie drogi dla dewelopera. Inteligentny inaczej …..hmm piszesz o sobie? Nie słuchaj czyichś rad tylko włącz myślenie. To nie jest trudne.

Antykowal
Antykowal
1 rok temu
Reply to  Mławianin

O! pracownik urzędu się odezwał, pewnie w domu przy zdalnej pracy. Omijać miasto jadąc przez miasto, myślicielu ? To żadna alternatywa, jedynym wyjściem było wybudowanie obwodnicy, obiecywanej we wszystkich kolejnych kampaniach wyborczych. Nawet daty ukończenia podawaliście. A wy, asy, nawet dokumentów nie potrafiliście przygotować w terminie. Zresztą sam sobie odpowiadasz – „gdy będzie zrobiona Graniczna pewnie nie tak szybko…”. Zawsze było jakieś „gdy”.

Mławianin
Mławianin
1 rok temu
Reply to  Antykowal

Nie jestem pracownikiem urzędu pac……a…..nku. Jestem zwykłym mieszkańcem. Często korzystam z tej drogi bo jest to obecnie najkrótsza droga z mojej pracy do domu. Nie muszę wbijać się do miasta tylko wjeżdżam w Sienkiewicza z Alei i jestem u siebie.

Rodriges
Rodriges
1 rok temu
Reply to  Antykowal

PKP buduje wiele dworców nie tylko wtedy gdy jest modernizacja linii kol. Nawet teraz mogliby pobudować ale po co jeśli burmistrza miasta stać na to.

Obserwator zdarzeń mławskich
Obserwator zdarzeń mławskich
1 rok temu

Portal NM podawał informacje podyktowane im przez burmistrza, że dworzec będzie gotowy na 1 października. No tak ale nie podano roku. Poza tym firma budująca centrum handlowe miała pobudować dworzec. Tu też wychodzi zatajenie informacji, że owszem firma pobuduje tylko, że za zbudowanie zapłaci miasto. PKP buduje na swój koszt w obecnych czasach bardzo wiele dworców na terenie całego kraju, (nawet tam gdzie pasażerskie przewozy kolejowe niewielkie), a burmistrz zleca budowę dworca na koszt miasta. Ci którzy myślą o najbliższych wyborach (wcześniej nie da się usunąć burmistrza) powinni dogłębnie przeanalizować ten aspekt inwestycji. Sprawa może toczyć się kilka miesięcy a burmistrz powie, że jest niewinien bo sprawą jeszcze zajmują się organa ścigania. Dlatego już teraz należy rozważyć czy przypadkiem sprawa nie kwalifikuje się do CBA. Proszę Państwa w mojej ocenie jest to nieuzasadniona rozrzutność (brak uzasadnionej celowości przedsięwzięcia i niegospodarność). Szastanie pieniędzmi podatników. A z powodu przewlekłości inwestycji generowanie dodatkowych kosztów.

Normal
Normal
1 rok temu

Ten portal również podawał datę 1 października ponieważ właśnie taką datę podawał wykonawca. Koronawirus zrobił swoje. Zajrzyj do historii a przeczytasz artykuł właśnie tu o Stacji Mława i jej otwarciu. CBA….. Ja bym podał Ciebie do nich by sprawdzili kto Ci płaci za takie sianie fermentu.

Fil
Fil
1 rok temu
Reply to  Normal

Tobie płaci burmistrz za pisanie tego rodzaju bzdur w godzinach pracy.

Normal
Normal
1 rok temu
Reply to  Fil

Uuuuu, widzę, że odezwał się dziennikarz. Nie byłem wówczas w godzinach pracy. Gdzie widzisz bzdurę? W tym, że ten portal też pisał o otwarciu 1.10?? A dlaczego Ty piszesz w godzinach pracy? Nie masz czasem drugiej zmiany???

Rodriges
Rodriges
1 rok temu
Reply to  Normal

Burmistrz podawał datę już 10 lat temu. Wychodzi na to że w spóznieniach przebił nawet kursujące pociągi PKP.
Kiedyś były kawaly o opóźnionej kolei, teraz bedą o burmistrzu, który budował dworzec dla kolei. Będzie jak kawały o Wąchocku.

Bambo
Bambo
1 rok temu

Temat rzeka, nie tylko Ty uważasz, że dworzec powinno wybudować PLP i tak by się stało, gdyby nie decyzje burmistrza. Ponadto dworzec PKP stałby w pobliżu torów, a nie po drugiej stronie ulicy. Dlaczego tak się stało? – ano dośpiewaj sobie sam.

Obecny burmistrz nigdy nie dbał o interesy Mławy i jej mieszkańców, zawsze pieniądze bardzo łatwo wydawał, ale jak to mówią: łatwo przyszło, łatwo poszło.

Bambo
Bambo
1 rok temu

Miało być PKP, a nie PLP

Zbulwersowana
Zbulwersowana
1 rok temu

Będą toalety bezpłatne bo na WÓLCE biznes sobie otworzyli i 1zł trzeba do skarbonki wrzucić .Jak to wszystko jest rozliczane? Czy jest na to przyzwolenie Izby Skarbowej ? NIECH SIĘ KTOŚ TYM DZIAŁANIOM PRZYJRZY LUB NIECH TO NAM WYJAŚNI RZECZNIK KOLEJOWY. Na Dworcu GDAŃSKIM TOALETY SĄ BEZPŁATNE .

Kolejowa Mława
Kolejowa Mława
1 rok temu
Reply to  Zbulwersowana

Wszędzie tylko że toalety po 1zł. Jak nie pasuje to w krzaki i złotówka zostanie Ci w kieszeni.

Pazrerny
Pazrerny
1 rok temu

Kogo i dlaczego zanikają złotówki?

CZĘSTY BYWALEC DWORCA
CZĘSTY BYWALEC DWORCA
1 rok temu

kogo ty wspierasz? Zastanów sie zanim napiszesz.

CZĘSTY BYWALEC DWORCA
CZĘSTY BYWALEC DWORCA
1 rok temu

Nie wchodż nikomu w du….ę miej swoje zdanie.

WML15
WML15
1 rok temu
Reply to  Zbulwersowana

Bez przesady. Jeśli jest płatne to jest czysto, bo ktoś dba o to pobierając opłatę. Jeśli za drogo to pod drzewa i krzewy kucając a następnie zasypując nogą jak mój burek 🙂

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  WML15

Ja kiedyś robiłem dwójkę w krzakach. I zakładam spodnie a tam prezent na spodniach, niestety pociąg mój odjechał a ja musiałem do domu zmienić proce i spodnie. Bruzda na całe plecy, nigdy więcej krzaków. Lepiej ścisnąć poślady i trzymać.

Michał
Michał
1 rok temu
Reply to  Michał

Zdecydowanie nie polecam! Lepiej dać ta złotówkę i pierdnąć w muszle niż pierdnąć na spodnie.

klocek
klocek
1 rok temu
Reply to  Michał

PIJ POŁOWĘ BO TWOJA WĄTROBA TO DO PRZESZCZEPU .Zwieracze twoje są do du,,,,,,y

kupa
kupa
1 rok temu
Reply to  Michał

Michał przestań pić setki z melin to się nie zes,,,,,,,sz .

Księgowa
Księgowa
1 rok temu
Reply to  WML15

Zeby bylo czysto to chyba normalne ktos kasę za porządek bierze ale kto wie ilu pasażera się przewinie i jaka kasa jest w woreczku.Tam niema kamer i można robić cuda niewidy ,

sprzątacz
sprzątacz
1 rok temu
Reply to  WML15

Słuchaj burak .Firma sprzątająca pobiera pieniądze od kolei za sprzątanie , a z pobieraniem złotówek niema nic wspólnego .Kasę zabiera ktoś inny.

Pawcio
Pawcio
1 rok temu
Reply to  sprzątacz

To prawda.

Morales
Morales
1 rok temu

Zintegrowany finansowo:).

Robyrt
Robyrt
1 rok temu

Instalacje wod-kan wykonuje Pan Sebastian z WOd-KAN’u w konkurencyjnych cenach.

33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x