Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z 27 października. 16 nowych przypadkówKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarno Inspektora Saego w Mławie z dnia 27.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 27.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 674/ (183)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 87/ (16)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 29/ (6)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 5 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)190 / (16)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 8 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 90/ (2)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
53 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ell
Ell
1 rok temu

Co drugi mężczyzna – klient w lidlu ma maseczkę na brodzie, albo wcale…

SarsCov
SarsCov
1 rok temu
Reply to  Ell

ja bym walił pałą w łeb . rura pewnie zmięknie co niektórym robokopom jak się położą do łóżka a paracetamol nie będzie działał. Zero tolerancji dla cwaniaków i innych maści przygłupów .

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ell

Dzwoń pod 112 i zgłaszaj.

Chory lub zdrowy
Chory lub zdrowy
1 rok temu

Ludzie czekają na wynik z wymazu po 5 dni to jest tragedia

SarsCov
SarsCov
1 rok temu

To jeszcze nie koniec . Po wyniku sanepid daje Tobie 10 dni. Lekarz wystawa L4 i mówi że jak nie będzie objawów przed końcem zwolnienia max 3 dni wychodzisz . A teraz najlepsze co się dzieje z domownikiem. Dostaje 10 dni od zakończenia Twojego wyzdrowienia. Czyli albo wszyscy robią testy i jak będą pozytywne to kwaranata będzie krótsza, wyprowadzasz się na kwarantannę gdzie indziej . Albo niezdiagnozowane leczysz się sam ,izolujesz i zdrowiejesz ale wg mnie takich ludzi co mogą sobie na to pozwolić jest mało . Tak czy inaczej najważniejsze jest docelowo zdrowie i funkcjonowanie jako takie . Trzymajcie się

Kim
Kim
1 rok temu

A co wy tego LG tak bronicie boicie się poczuć jak ludzie którzy musieli wszystko zamknąć i zostali bez dochodu

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Kim

Z jednej strony to tragedia, ludzie zostali bez chleba, z drugiej strony brakuje na Narodowy, nie ma rąk do pracy przy epidemii, powinni dać ludziom zatrudnienie do pomocy przy dezynfekcji, itp. szukają do DPS -ów, powinni zapraszać zdrowych, silnych do terytorialsów, dać pensję, wsparcie, roboty jest bardzo dużo, tylko chętnych coraz mniej, a do zapłacenia za robotę, to już wcale. A nasze pielęgniarki i lekarze wiekowi, zatem z grupy ryzyka, przydałyby się młode ręce do pracy.

Kim
Kim
1 rok temu

Pozamykajcie wszystko macie rację a kościoły i markety zostawcie otwarte tam wirusa nie ma . To jest właśnie wykończenie polskiej gospodarki ale zagraniczna niech się rozwija . Mówiliście że Tusk nas sprzedał to wy nas sprzedaliście i zdradziliscie

Smyk
Smyk
1 rok temu
Reply to  Kim

Szczególnie kościoły winny zostać otwarte, bo tam wierni dłużej przebywają niż w marketach. 😀

Do marketu to idziesz, robisz zakupy i spi….asz, a w kościele jak się trafi zakażony, to przez godzinę zieje wirusem, a ten sobie lata wśród pozostałych wiernych i przykleja się to tu to tam.

Muzyk
Muzyk
1 rok temu

Pozdrawiam wszystkich popaorańów z maskami na brodzie w szczególności tych pracujących w sklepach.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Muzyk

Słownik głąbie kłania się co to.za wyraz… Haha widać jakie IQ takie podejście

Smyk
Smyk
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Przecinków to się zapomniało postawić? Budowa zdań też nieprawidłowa, jak coś.
Przyganiał kocioł garnkowi… byle jadem trochę popluć, co?

Z ulicy sezamkowej Pan dziobak
Z ulicy sezamkowej Pan dziobak
1 rok temu
Reply to  Muzyk

I LG

inka
inka
1 rok temu

kurde ludzie siedzieć w domach, bo jak słyszę, że jedna na brwi a druga na paznokcie chodzi to mi się słabo robi

bombel
bombel
1 rok temu
Reply to  inka

iść na marsz… najlepiej z rodziną… Paznokcie czy fryzjer to pikuś… głupich nie sieją.

Inka
Inka
1 rok temu
Reply to  bombel

Ja rozumiem że ktoś musi iść do pracy ja też, po jedzenie do sklepu. Ale darujmy sobie sprawy mniej ważne, ktore mogą poczekać, bo niedlugo nikt nigdzie nie wyjdzie nigdzie

Ell
Ell
1 rok temu
Reply to  bombel

Na marszach jest odstęp i maseczki, nikt nie ma z nikim bliskiego kontaktu jak na brwiach czy paznokciach.

aśka````
aśka````
1 rok temu

zna ktoś okręg tych zachorowań? LG?

Smyk
Smyk
1 rok temu
Reply to  aśka````

Czegoś się tak uczepiła tego LG? – bo to największy zakład w Mławie?
Najbardziej roznoszą tego wirusa dzieci ze szkół, które staję się jego nosicielami, a same nie mają żadnych objawów – nie słyszałaś o tym?
Cały czas tylko LG i LG i tak w kółko.
Dziś wszędzie jest to ch.lerstwo, czy to LG, czy nie LG.

Gambel
Gambel
1 rok temu
Reply to  Smyk

Co za bzdury klepiesz,chyba nie masz dzieci i nie masz pojęcia co to zdalne nauczanie,a raczej nie zdalne.Male dzieci w żłobkach,przedszkolach to wiadomo,ze chorują i nawzajem się zarazaja,ale nie duże,te od 4 klasy co mają najwięcej nauki to w domu ,paranoja

Smyk
Smyk
1 rok temu
Reply to  Gambel

Wcale nie jestem za zdalnym nauczaniem. Zdalne nauczanie jest tragedią i to nie tylko dla rodziców, ale dla samych dzieci i too nie tylko z tego względu, że jest się trudniej uczyć, ale z tego względu, że program został okrojony.
Jednak prawda jest taka, że to powrót dzieci do szkół spowodował wzrost osób zarażonych, bo dzieci na ogół zostają tylko nosicielami i zarażają wszystkich w swoim otoczeniu.
Ps. po niedzieli prawdopodobnie zamkną szkoły na 4 spusty. tak że nie będziesz miał problemu z tym, że małe dzieci uczą się w szkole, a jeszcze mniejsze chodzą do przedszkola, bo wszystkie dzieci pozostaną w domu, tak te małe, jak i te duże.

Gambel
Gambel
1 rok temu
Reply to  Smyk

I o to chodzi rządowi,zeby pozamykać szkoły,i same imbecyle nieuki będą.A takim ciemnym narodem lepiej się rządzi.Tu nie chodzi o żadnego wirusa,ale o zniszczenie gospodarki,zniewoleniu ludzi,totalna dyktatura.Wiec czas się obudzic.

Smyk
Smyk
1 rok temu
Reply to  Gambel

I tu masz rację, 100% racji.
Wczorajsze wystąpienie prezesa dokładnie o tym świadczy.

Poirytowany
Poirytowany
1 rok temu
Reply to  aśka````

Tak. LG tylko nikt nie chce o tym głośno mówić…

Miro
Miro
1 rok temu
Reply to  Poirytowany

Ej ty poirytowany. Już się zesrales? Przestań pisać bzdury że lg idioto. To nie lg a biedronka. Kasa w której ostatnio stałes w kolejce z kondonem na pysku. Baranie

joanna
joanna
1 rok temu
Reply to  Miro

A co powiecie na to,że dyrektorka jednej za szkół średnich w czasie pandemii organizuje imieniny dla notabli? Teraz leży z Cowidem i nie wiadomo kogo zaraziła

Inka
Inka
1 rok temu
Reply to  joanna

Myślała że jest lepszego sortu, że jej to nie dotyczy. A jednak tu nie ma selekcji

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  joanna

A fakt. Niedawno Urszuli było

Ben
Ben
1 rok temu
Reply to  Miro

Ludzie czemu wy się tak wyzywacie, przecież to wspaniałe rządy Pisu tak nas na siebie napuszczają. Jeden nie wierzy bo nie ma nikogo schorowanego w domu wiec sam przejdzie pewnie z lekkimi objawami. A zrozumcie też że są ludzie z osłabionymi organizmami którzy się boją. Bo jest to jakaś nowa odmiana wirusa i może dla nich się to źle skończyć. Ludzie trochę empatii do drugiego człowieka i szacunku. Rządy PIS doprowadziły że jeden drugiemu wilkiem . Można normalnie prowadzić rozmowę bez wyzwisk. A odnośnie biedronki jeśli jeszcze jej nie dotyczą zachorowania. To tylko kwestia czasu aż mi żal tych pań jak ludzie ustawiają się przy kasie tłumnie z sunietymi maskami. Tylko nikt nie pomyśli że któraś z tych pań może mieć w domu osobę dla której zarażenie może źle się skończyć. Nawet jeśli ktoś nie wieży niech pomyśli o innych słabszych może to poruszy waszę sumienia.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Ben

Homo homini lupus est- człowiek człowiekowi wilkiem… .Polak Polakowi wilkiem……

Elo320
Elo320
1 rok temu
Reply to  Ben

To nie PiS podzielił Polaków, tylko totalna opozycja próbująca wrócić do koryta…to nie PiS odbiera wam wolność, tylko TVN rozum!!!Za Tuska rozkradali wszystko (wyprzedaż majątku narodowego), nie było 500+, 13 emeryrur, wyprawek do szkoły, nie było pandemii, a wiecznie mieli deficyt budżetowy…Polakom miała starczać ciepła woda w krainie, szczaw i mirabelki. A jak górnicy protestowali to strzelali do nich gumowymi kulami. Jak wyszły na jaw taśmy prawdy, to służby siłą wdarli się do siedziby gazety i siłą chcieli odebrać Latkowskiemu laptopa z materiałami. Takie były rządy dobrobytu i praworządności PO-PSL. Wystarczy sobie wyobrazić, co by się działo teraz gdyby dalej rządzili w czasie pandemii. Jak komuś wydaje się, że teraz jest tak źle, to niech sobie przypomni jak było wcześniej.

***** *** ⚡
***** *** ⚡
1 rok temu
Reply to  Elo320

Czego ty się najadłeś czy tam napiłeś, żeby takie głupoty pisać. To trzeba dopiero mieć zryty beret od propagandy komunistycznej telewizji. Chyba, że liczysz na posadę w Spółce Skarbu Państwa to jest zrozumiałe to wtedy i ja bym takie głupoty pisał.

Elo320
Elo320
1 rok temu
Reply to  ***** *** ⚡

Trzeba mieć zryty beret, ale żeby oglądać komuszą TVN, gdzie roi się od resortowych dzieci… poczytaj l, to zrozumiesz… może

Hahaha
Hahaha
1 rok temu
Reply to  Elo320

Myślisz, że jak ty i tobie podobni siedzą i oglądają ścieki w tvp, to i twoi opozycjoniści siedzą tak samo i oglądają tvn. Nie, oni samodzielnie myślą i umieją oddzielić ziarno od plew, tej umiejętności wam twardogłowym wyraźnie brak.

Smyk
Smyk
1 rok temu
Reply to  Elo320

Wyznawca jedynej słusznej telewizji, czyli szczujni TVP.
Wyłącz telewizor choć na pa godzin dziennie i spróbuj zacząć myśleć – ciekawe czy ci się to uda.

Moim zdaniem – nie! Próżny wysiłek, bo wszystkie szare komórki obumarły od nadmiaru ich propagandy.

Popatrz, popatrz, za Tuska wszystko rozkradli, to czemu teraz jeszcze tak się obławiają obecni, np. Szumowski, Mateusz i wielu innych z tej bandy i trzymają się tak twardo koryta?

Elo320
Elo320
1 rok temu
Reply to  Smyk

No masz brak mózgu…szkoda gadać…za dużo ścieków z TVN i wybiórczej…

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Elo320

Ścieki to są w TVP, wyprały ci mózg, co widać, słychać i czuć.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Smyk

Mowa trawa. Szczujnia to wasz tvn, krynica objawionej pseudoprawdy i pseudonormalności.

Lewacka tłuszcza atakuje kościoły i wiernych, bluzga, demoluje, a ci zapraszają „ekspertów” dywagujących, czy policja nie nadużywa czasami uprawnień.

Obłuda, fałsz, zakłamanie. Bez tego nie istniejecie.

Elo320
Elo320
1 rok temu
Reply to  Hemi

Dokładnie…

wow
wow
1 rok temu
Reply to  Hemi

Obłuda, fałsz, zakłamanie – to przecież wypisz wymaluj prezes z całym rządem, a dokładniej cały PIS oraz TVP

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu
Reply to  Elo320

Sama prawda, ale niestety niektórzy mają krótką pamięć. Sory, taki mamy klimat

Nel
Nel
1 rok temu
Reply to  Elo320

Żyj sobie dalej w świecie bajki PIS skoro nie widzisz co obóz rządzocy wyprawia.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Miro

Odezwał się pracownik.lg hahahahaha a tam bomba wybuchła chory na chorym

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Uważam komentarz Mira za sarkazm,
bo tak się uparliście jakby LG było wylęgarnią covida, a to przecież nie LG jest wylęgarnią. Tam pracuje najwięcej ludzi po prostu i wiadomo, że tam będzie najwięcej zarażonych,\

Trzeba było się nie gnieść i nie tłoczyć na plażach i w innych miejscach podczas urlopów, to teraz by tego nie było, ale rządowi powiedzieli przed wyborami, że nie ma się czego bać, no to było wielkie bum, pokazaliście, że się nie boicie i macie wszelkie zalecenia w d.pie za przeproszeniem.

SarsCov
SarsCov
1 rok temu
Reply to  mławianka

sranie gadanie . W wakacje nie było szkoły , na plażach tłoku i jadało się na zewnątrz . Bardzo dobrze że wybory się odbyły w tamtym czasie i ludzie mogli trochę odetchnąć w wakacje oczywiście jak ktoś chciał. Teraz trzeba spiąć tyłki i pociągnąć ten pociąg dalej. Zazwyczaj będą to ludzie pracujący gdzie na backstagu których nie widać ale robotę zrobią . Na rozliczenia przyjdzie czas np. kolegów z pracy ,hujowego szefa czy wrednego sąsiada .

wow
wow
1 rok temu
Reply to  SarsCov

No to sobie odetchnęli, czy wiesz, że okres inkubacji tego wirusa trwa nawet do 34 dni?
Na plażach nie było tłoku? – zależy gdzie. Tyłki to powinno się spinać od początku.

klaudi
klaudi
1 rok temu
Reply to  aśka````

To te lewicowe ekstremistki co latały po ulicach bez masek rozniosły zarazę.

xxx
xxx
1 rok temu
Reply to  klaudi

<3 trollu
Znaczna większość uczestników protestu miała poprawnie założone maski, miła odmiana od tego co widzi się na codzień w sklepach.

DingDong
DingDong
1 rok temu
Reply to  klaudi

Odezwała się pisowska faszystka, która zieje jadem jak smok ogniem. Na dodatek ze swojego słownictwa wygląda, że to nie kobieta, tylko będziemy facet, bardzo nienawidzący kobiet. Może stary kawaler? Którego podrapal jego własny kot…

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  klaudi

Takie bezm…gowce jak ty raczej, co latają wszędzie i szukają tematów do plotek roznoszą tę zarazę.

Ann
Ann
1 rok temu
Reply to  klaudi

Lepiej być lewicową ekstermistką niż prawicowym bezmózgiem.

Ann
Ann
1 rok temu
Reply to  aśka````

Aktualnie to już w każdym zakładzie jest przynajmniej jedna osoba z potwierdzonym COVID-19. Więc nie ma co wieszać psów cały czas na tym LG.

Xdp
Xdp
1 rok temu
Reply to  aśka````

Radia i Celina

53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x