Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koronawirus utrudnia pracę szkół i urzędów. Sanepid przed groźbą zamknięcia


Zakażenia koronawirusem, a co za tym idzie kontakt z chorymi, skutkujący później koniecznością kwarantanny dotyka wielu pracowników urzędów i instytucji. Na tej liście są szkoły, urzędy gmin, mławski sąd, a nawet nasz sanepid.


Jak podaje Państwowy Inspektor Sanitarny w Mławie ostatnie stwierdzone przypadki to szkoły w Niedzborzu, Dąbrowie oraz Zespół Szkół nr 1 w Mławie. Wcześniej ze względu na koronawirusa u wójtów i kwarantannę pracowników bezpośrednią obsługę interesantów ograniczyły urzędy gmin w Stupsku, Radzanowie i Wiśniewie. Na tej liście znalazł się też mławski sąd, którego pracownica też okazała się zarażona wirusem.

Jak się też okazuje, problem nie ominął będącego na pierwszej linii walki sanepidu.

Stoimy przed zagrożeniem zamknięciem. Na razie mam jednego pracownika na kwarantannie, ale czekamy na wyniki wymazu pobranego w miniony piątek u innego pracownika. Na razie funkcjonujemy, pomoc otrzymaliśmy od starosty Rakowskiego, który oddelegował tu pracownika – mówi Ewa Sztuba, dyrektor PSSE w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
3 lata temu

Komu wygodnie to choruje ( Przeważnie bezobjawowo ), i nakręca się sianie paniki , aby w tym czasie przepchnąc inne zamierzenia

Smyk
Smyk
3 lata temu
Reply to  Joanna

To fakt, że w sejmie przepychają w tej chwili wszystkie niewygodne ustawy, ale co do chorych na koronawirusa to brak ci jakiejkolwiek wiedzy. Przydałoby się żebyś sama doświadczyła, źle ci nie życzę, ale z takim podejściem warto by było żebyś poznała szpital jednoimienny od środka.
Czy wiesz, że te tak szumne respiratory to w zasadzie nie ratują życia, a tylko je podtrzymują? Trzeba mieć naprawdę bardzo dużo szczęścia, żeby wyjść żywym spod respiratora, bo tych którym uratują one życie jest podobno zaledwie 2%.

John
John
3 lata temu

Bardzo prosimy Administratora, aby skontaktował się z Sanepidem w sprawie wyjaśnienia zakażeń w szkole podstawowej w Dąbrowie. Nauczyciele nic o tym nie wiedzą, a szkoła pracuje normalnie!!!

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu

Cechą dziennikarstwa informacyjnego jest rzetelność. Skąd posiadają Państwo informacje na temat z
stwierdzonych zarażeń w szkole w Dąbrowie? Po takich artykułach z pewnością pojawi się chaos w funkcjonowaniu instytucji, której przedstawiciele będą odpowiadać na bezpodstawne pytania. Nie mówiąc już o zdenerwowaniu wśród rodziców, którzy dowiedzą się o takich informacjach z portali internetowych.

czytelnik
czytelnik
3 lata temu
Reply to  Czytelniczka

„Jak podaje Państwowy Inspektor Sanitarny w Mławie ostatnie stwierdzone przypadki to szkoły w Niedzborzu, Dąbrowie oraz Zespół Szkół nr 1 w Mławie.” Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Jest wyraźnie napisane „Jak podaje Państwowy Inspektor Sanitarny w Mławie…”

Czytelniczka
Czytelniczka
3 lata temu
Reply to  czytelnik

Nie będziemy toczyć dyskusji, którą i tak zostanie podsumowana słowami „czytanie ze zrozumieniem się kłania”. Również mogłabym napisać, co się kłania, ale nie o to w tym chodzi. Tylko o możliwość wypowiedzenia własnego zdania. Informacje powinny być weryfikowane w jakiś sposób nie tylko przez instytucje, a także przez dziennikarzy.

Miłego dnia!

f.uck
f.uck
3 lata temu

dziwne ze wirus nie atakuja biedornki czy lidla a sam urzedy…. gdzie kreci sie mniej ludzi…

Brc
Brc
3 lata temu

Dlaczego w PSSP w Mławie prawie sami emeryci ? Brak umiejętności posługiwania się programami komputerowymi i ich strach przed zachorowaniem gdyż są w grupie wysokiego ryzyka powoduje spowolnienie pracy tej instytucji.

sars
sars
3 lata temu

W jakiej Dąbrowie, po co piszecie pierdoły bez potwierdzenia

WuZet
WuZet
3 lata temu

Proponuję też zamknąć a może lepiej zlikwidować straż pożarną bo mogą się zarazić ratując a nawet poparzyć się śmiertelnie albo zginąć na skutek wybuchu butli z gazem w płonącym budynku.
To samo z lekarzami i pielęgniarkami bo mogą się zarazić nawet śmiertelnie, są na to dowody.
Czy te delikatne paniusie z Sanepidu nie powinny zmienić zawodu? Przecież unikanie wykonywania pracy to jakiś absurd.

BAZYL
BAZYL
3 lata temu
Reply to  WuZet

może pomożesz

Last edited 3 lata temu by BAZYL
mmm
mmm
3 lata temu
Reply to  WuZet

odważny sie znalazł

kot
kot
3 lata temu
Reply to  WuZet

Dlaczego jednym dają zasiłki, i to jest w porzo, a inni mają się narażać bez powodu? Przecież ci wszyscy, co mają kłopoty z pracą teraz ,mogą się zatrudnić jako opiekunowie w DPS-ach, jeśli nie mają kwalifikacji jako sprzątaczki na Narodowym, Urząd Pracy mógłby coś takim ludziom proponować, a nie dawać zasiłki lekką ręką, a jak przyjdzie dłuższy przestój? Skąd na to weźmiemy? Zapraszam do minusowania, w końcu większość woła „Chleba i igrzysk”, igrzyska właśnie zamknęli, oby chleba nie zabrakło.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x