Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kombajnista odkrył doniczki z konopiami ukryte w kukurydzy, a policja ich właściciela


fot. ilustracyjne


Jak się okazało, niezbyt bezpieczne miejsce na małą hodowlę konopi wybrał sobie 47-letni mieszkaniec gminy Baboszewo. Doniczki z roślinami ukrył w rosnącej na polu kukurydzy. Nie przewidział jednak, że pojawi się tam kombajn.

Jak podała płońska policja, kilka dni temu dyżurny z płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Cieszkowo Stare gm. Baboszewo na polu kukurydzy znalezionych zostało 5 doniczek z podejrzanie wyglądającymi roślinami, prawdopodobnie konopiami indyjskimi.  Niecodziennego odkrycia dokonał operator kombajnu, w trakcie koszenia.  Doniczki z roślinami były tak umiejscowione, że nie widać ich było wcześniej zza wysokich łodyg kukurydzy.  Właściciel pola wezwał na miejsce policję.
W ręce interweniujących  funkcjonariuszy wpadł 47-letni mieszkaniec gm. Baboszewo, do którego należały nielegalne rośliny. Mężczyzna zjawił się na polu chwilę przed przyjazdem policji, a widząc kombajn ścinający kukurydzę, w pośpiechu zaczął wynosić doniczki na drogę. W czasie rozmowy z policjantami przyznał, że przyjeżdżał w to miejsce co 2 dni by podlewać rosnące konopie, a chciał je zebrać dopiero za około dwa miesiące.

Policjanci zatrzymali 47-latka w policyjnym areszcie, a uprawiane przez niego rośliny zabezpieczyli.  Mężczyzna usłyszał zarzut uprawiania konopi innych niż włókniste, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

źródło: KPP Płońsk.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x