Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z 26 października. Kolejnych 13 przypadkówKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 26.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.\

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 26.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 701/ (34)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 73/ (12)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 31/ (8)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 5 / (1)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)174 / (13)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 8 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 88/ (4)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
26 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot złotówka
kot złotówka
1 rok temu

darmowe toalety dworcowe skończyć z poborem 1 zł

wkurzony
wkurzony
1 rok temu
Reply to  kot złotówka

natychmiast i usunąć słupek drogowy z parkingu bo to nie jest parking prywatny.Sprawdzić fakturę gdzie był słupek kupiony bo kolej napewno go nie kupiła to skąd jest domyślacie się?

MILICJANT
MILICJANT
1 rok temu
Reply to  wkurzony

porządek na parkingu w końcu niech zapanuje.

miner
miner
1 rok temu

Europa zaczyna po cichu realizować szwedzki model. Czy to wystarczy do zatrzymania pandemii?
Ferdinando Giugliano APat dzisiaj, 06:40
vide: https://forsal.pl/swiat/artykuly/7987215,europa-wdrazanie-szwedzkiego-modelu-walki-z-koronawirusem.html

Poirytowany
Poirytowany
1 rok temu

I raporty raporty i przypadki… Proszę redakcję o informację skąd pochodziły ostatnie przypadki z ostatnich raportów czyli kolejno 11,6, i dzisiejsze 13.. Czy to LG? Żadnych konkretnych informacji…

SarsCOV
SarsCOV
1 rok temu
Reply to  Poirytowany

redakcja nie ma takich informacji i nie będzie miała . Mogę potwierdzić kogo widziałem w kolejce i byli to ludzi z różnych dziedzin życia od urzędników, matki z małymi dziećmi i pracownicy z linii .

Poirytowany
Poirytowany
1 rok temu
Reply to  SarsCOV

Zawsze może zwroić się z prośbą do Sanepidu o takie informacje.. Tylko rodzi się pytanie czy Sanepid może udzielać takich informacji.. Zapewne nie ma takiego obowiązku..

Jas
Jas
1 rok temu
Reply to  Poirytowany

W moim odczuciu nawet powinien aby dowiedziały się osoby które mogły mieć kontakt z daną firmo. Bo ci ludzie na pewno gdzieś pracują. Zresztą na początku epidemi były takie komunikaty. Sanepid poszukiwał osób dając ogłoszenia w prasie. Nie ma potrzeby podawania danych osobowych ale powinny być podane miejsca gdzie pojawił się wirus.

kit
kit
1 rok temu
Reply to  Jas

Masz rację, ale sytuacja epidemiologiczna się zmieniła. Początkowo ogniska były większe i szło nad nimi jakoś zapanować, a teraz bardzo często nie mogą ustalić źródła zakażenia. Koronka pojawia się to tu to tam, ludzie nie widzą, gdzie się zarazili.

SarsCov
SarsCov
1 rok temu
Reply to  kit

Potwierdzam . Źródło zakażenia praktycznie jest nie możliwe do ustalenia . Sanepid działa z opóźnieniem. Ale to nie ich wina. Dużo osób nie zgłasza gorączki i dziwnych subtelnych objawów . Nie ma też opcji natychmiast przejść do samoizolacji z powodów swojego ego ale często też z powodów pracodawcy. Działa to tak że po teleporadzie dostajesz zlecenie na test . Wynik dostajesZ za 2 dni trzeciego teoretycznie dostajesz kwarantannę czyli 4 dni nie mówisz siedzieć możesz chodzić i zarażać . To co mogę radzić osobom które nie muszą się kontaktować z innymi osobami niech siedzą w domu .Nie ufajcie znajomym . Dużo osób ma w dupie to że mogą kogoś zarazić przecież to grypa. To nie jest grypa. Jedyna nadzieja że na pierwszy ogień ” pójdą ” zachorują Ci bardziej ogarnięci czyli zdrowi młodzi i ludzie z branż kluczowych i to na nich spadnie cały ciężar tego co się wydarzy. W marcu była próba generalna . Trochę wyrozumiałości zatem dla lekarzy,pielęgniarek , aptekarzy ,sprzedawców można im też pomóc i np. nie przychodzić po suplementy albo blokować linie w przychodzi bo dostało się sraczki chociaż to też jeden z objawów. Tak to wygląda z pierwszej linii frontu.

SarsCov
SarsCov
1 rok temu
Reply to  Jas

Czyli co wg Ciebie jeśli firma x miała by ognisko czyli jak nie przestrzegają zaleceń covid w miejscu pracy. Hmmm…niech pomyślę .. przecież wszędzie są one wdrożone i działają. Prawda jest taka że jak się biznes kręci to chyba dobre te nasze procedury . To mżonka . Pewnie się zastanawiacie czemu tak się okopali w przechodniach i urzędach ? Bo ich wiedza nie opiera się na opowieściach i gadkach typu nie znam kogoś kto choruje itp…oni to wiedzą i chwała im za to. Niestety większe zakłady zamkną się i tak . Wyjątkiem może być wipasz jak ostro przykręcą śrubę i wymyślą jakąś innowacje w zakresie prewencji . Reszta Januszy polegnie mentalnie nie dadzą rady.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Poirytowany

Weź się za robotę i się nie interesuj

anty-foliarz
anty-foliarz
1 rok temu

Mława ma jeszcze szansę ale wszystko zależy od 1 listopada – jeśli będzie rodzinne picie i wyciąganie starych łachów z szaf żeby się pokazać trup może się ścielić gęsto.
Miejmy nadzieję, że może zamkną cmentarze i ochronią kilka żyć bo na rozsądek niektórych nie ma co liczyć.

Zxcv
Zxcv
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

A może ciebie zamkną , mam na cmentarzu cało rodzinę i nie wyobrażam sobie nie iść. Nie będzie mszy na cmentarzu dzięki temu wizyty rozłożą się na cały dzień będziemy w maseczkach na powietrzu wiec co się stanie. Większość całym rokiem nie pamięta o grobach a jak są święta to sobie przypominają o cmentarzach. Kto nie chce nie musi przychodzić , więc odczepcie się od cmentarzy. Większe zgromadzenia są w marketach spożywczych w godzinach popołudniowych i wieczornych.

mławiak
mławiak
1 rok temu
Reply to  Zxcv

Dokładnie, cmentarz na świeżym powietrzu nie dobry, a w markecie tłumy w zamkniętej i jest git..

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Zxcv

Tylko pamiętaj, że 5 osób to zgromadzenie, przy grobie tez nie może stać więcej niż 5 osób.

Hjvf
Hjvf
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Zgromadzenie 5 osób dotyczy wyłącznie zgromadzeń które chco protestować tak wypowiadał się prawnik że tak wyglądają zapisy rozporządzenia. Wiem że na konferencji mówili co innego ale zapisy są takie. Odczepcie się od cmentarzy , jak w marketach całe tłumy są przy sobie to wam nie przeszkadza. Przypominają sobie o cmentarzach raz w roku.

SarsCOV
SarsCOV
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

szansa przeszła obok . zapraszam na drive tru to zobaczycie kolejkę . przekrój ludzi od urzędników , małych dzieci , i „przyjaciół ” za buga była też pani z LG .

kot
kot
1 rok temu
Reply to  SarsCOV

a przy okazji wpadniemy na basen?? Jest rozdzielność na parkingu?

SarsCOV
SarsCOV
1 rok temu
Reply to  kot

widzę że humor dopisuje . w sumie to dobrze . Basen zamknięty ale widziałem jak pan dyrektor wyglądał przez okno może chciał pomóc przy badaniach czy jak ?

kot
kot
1 rok temu
Reply to  SarsCOV

Trzeba się śmiać, a tak serio a basen zamknięty jest dopiero od soboty , wcześniej można by było.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Czy ty się słyszysz chcesz żeby zamknęli cmentarZe a kościoły to co chyba bezpieczniej jest na cmentarzu na świeżym powietrzu

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kim

Została przeprowadzona ankieta odnośnie zamknięcia kościołów i ponad polowa ankietowanych chce zamknięcia kościołów, no ale nasz nieudolny, pisowski rząd tego nie zrobi, bo się gorzej boi czarnej zarazy niż covida.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Co to za brednie?! Jaka ankieta ??? Sam się zamknij !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

jesteś chory psychicznie POwcu

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kim

załóż maksie komunisto bo zarażasz ludzi

26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x