Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ciechanów. Mają rowery, teraz będą też elektryczne hulajnogi


Jak poinformował w mediach społecznościowych prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, trwają rozmowy z operatorem systemu wypożyczeń elektrycznych hulajnóg i możliwe, że w połowie przyszłego roku pojawią się one na ulicach miasta. Egzemplarz testowy już został przetestowany.


– Wielokrotnie otrzymywałem pytania, czy jest szansa na system wypożyczeń hulajnóg również w Ciechanowie Kończymy właśnie rozmowy z jednym z operatorów i bardzo możliwe, że w połowie przyszłego roku pojawią się one w naszym mieście Przy czym chcemy narzucić kilka ważnych zasad, które przyczynią się do uniknięcia bałaganu z innych miast. Hulajnogi elektryczne będą miały ścisłe lokalizacje Znajdą się m.in. w 9 miejscach na terenie miasta, gdzie obecnie są stacje Ciechanowskiego Roweru Miejskiego, a więc po skorzystaniu nie będzie można ich zostawiać/porzucać w dowolnym miejscu – napisał prezydent Kosiński.

Elektryczne hulajnogi stały się codziennością w dużych miastach, nowym i alternatywnym środkiem komunikacji Wszystko wskazuje na to, że wkrótce wejdą w życie przepisy prawne, które uregulują poruszanie się nimi.

Przypomnijmy, w Ciechanowie od ponad roku działa system rowerów miejskich. Mieszkańcy na 9 stacjach mają do dyspozycji w sumie 90 rowerów, w tym: 82 standardowe, 2 tandemy, 4 rowery z siedziskiem dla dziecka i 2 dziecięce.

JK

źródło:fb

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x