Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie będzie mszy św. na cmentarzach. Zarządzenie Biskupa Płockiego


Biskup Płocki Piotr Libera wydał zalecenia duszpasterzom naszej diecezji, aby odwołali tradycyjne celebracje Mszy Świętych, nabożeństw i procesji na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych.


ksp Mława
Reklama

Poniżej pełna treść zarządzenia

Zarządzenie Biskupa Płockiego

Mając na uwadze ogłoszone dzisiaj w całym kraju ograniczenia związane z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, zgodnie z prośbą ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę duszpasterzy naszej diecezji, aby odwołali tradycyjne celebracje Mszy Świętych, nabożeństw i procesji na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych i w jej oktawę, a celebrowali je w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.

Ponadto zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów bliskich na czas przed uroczystością Wszystkich Świętych i podczas jej oktawy.

Nie zapominajmy o bezcennym darze modlitwy, a szczególnie Eucharystii ofiarowanej za naszych bliskich zmarłych. Dlatego zachęcam do uczestnictwa w niej także w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych.
Płock, 23 października 2020 roku

+Piotr Libera
Biskup Płock

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
2.3 3 votes
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marynia
Marynia
1 rok temu

Ja zrobiłam sobie usta, a oni każą mi maseczkę zakładać!

Halyna
Halyna
1 rok temu

I komu ja nowe buty pokaże ?

Mławianka
Mławianka
1 rok temu

Myślę, że to bardzo rozsądna decyzja. Miłej niedzieli

Hemi
Hemi
1 rok temu

Dobra decyzja. Trzeba indywidualnie pomodlić się za dusze zmarłych i zaczekać, być może w przyszłym roku będzie normalnie, a pandemią ustąpi.

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Hemi

zobaczymy jeszcze jak z frekwencją będzie w tych dniach. Czy będzie owczy pęd jak zawsze czy jednak inaczej .

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Taaak, księża powinni informować wiernych, że w czasie pandemii modlitwa w domu jest tak samo ważna jak i ta w kościele i zachęcać wiernych do pozostania w domu i nie przychodzenia na msze.

Bóg jest wszędzie, nieprawdaż Hemi?
Omijajmy wszelkie zgromadzenia szerokim łukiem oprócz
tych które dotyczą jakości naszego życia i naszej wolności oraz przeciwstawianiu się destabilizacji rządu.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x