Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie będzie mszy św. na cmentarzach. Zarządzenie Biskupa Płockiego


Biskup Płocki Piotr Libera wydał zalecenia duszpasterzom naszej diecezji, aby odwołali tradycyjne celebracje Mszy Świętych, nabożeństw i procesji na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych.


Poniżej pełna treść zarządzenia

Zarządzenie Biskupa Płockiego

Mając na uwadze ogłoszone dzisiaj w całym kraju ograniczenia związane z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, zgodnie z prośbą ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę duszpasterzy naszej diecezji, aby odwołali tradycyjne celebracje Mszy Świętych, nabożeństw i procesji na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych i w jej oktawę, a celebrowali je w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.

Ponadto zachęcam wiernych do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów bliskich na czas przed uroczystością Wszystkich Świętych i podczas jej oktawy.

Nie zapominajmy o bezcennym darze modlitwy, a szczególnie Eucharystii ofiarowanej za naszych bliskich zmarłych. Dlatego zachęcam do uczestnictwa w niej także w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych.
Płock, 23 października 2020 roku

+Piotr Libera
Biskup Płock

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
2.3 3 votes
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marynia
Marynia
1 rok temu

Ja zrobiłam sobie usta, a oni każą mi maseczkę zakładać!

Halyna
Halyna
1 rok temu

I komu ja nowe buty pokaże ?

Mławianka
Mławianka
1 rok temu

Myślę, że to bardzo rozsądna decyzja. Miłej niedzieli

Hemi
Hemi
1 rok temu

Dobra decyzja. Trzeba indywidualnie pomodlić się za dusze zmarłych i zaczekać, być może w przyszłym roku będzie normalnie, a pandemią ustąpi.

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Hemi

zobaczymy jeszcze jak z frekwencją będzie w tych dniach. Czy będzie owczy pęd jak zawsze czy jednak inaczej .

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Taaak, księża powinni informować wiernych, że w czasie pandemii modlitwa w domu jest tak samo ważna jak i ta w kościele i zachęcać wiernych do pozostania w domu i nie przychodzenia na msze.

Bóg jest wszędzie, nieprawdaż Hemi?
Omijajmy wszelkie zgromadzenia szerokim łukiem oprócz
tych które dotyczą jakości naszego życia i naszej wolności oraz przeciwstawianiu się destabilizacji rządu.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x