Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z 24 października. Kolejne osoby z wynikiem dodatnim, trzy zgonyKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 24.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 24.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 731/ (267)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 64/ (7)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 36/ (13)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 8 / (4)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)155 / (11)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 8 / (3)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 78/ (5)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie informuje o kolejnych 11 potwierdzonych przypadkach COVID-19 oraz o kolejnych 3 przypadkach zgonu związanego z Covid-19. Osoby zmarłe to 3 mężczyźni w starszym wieku, u których stwierdzono też choroby współistniejące.

Ponadto PPIS w Mławie informuje, że coraz więcej jest przypadków, gdzie nie można ustalić źródła zakażenia Covid-19 oraz o osób dodatnich bezobjawowych. W związku z powyższym PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kot
Kot
1 rok temu

Jak mówi młodzież- kryj ryj,
maseczkę pod nosem można sobie w ,,,,wsadzic,a w Mławie co z, bywa różnie,nie dbamy o siebie…..

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Kot

To sobie chodź w niej cały czas i na uszy jeszcze załóż masz założoną to Cie chroni ja nie zamierzam nosić na nosie

Kot
Kot
1 rok temu
Reply to  Mlawa

A założę,słucham profesorów medycyny A nie dorosłych epidemiologia.mamy problem i powinniśmy się chronić i dbać o innych,proszę nabrać atramentu do ust i plunac bez nadevzji i z .jest duża różnica. Jednak promień rozsyłania aerozolu jest mniejszy,a to paskudztwo wchodzi przez nos .proszę dbać o siebie i o nas . dziękuję

Miro
Miro
1 rok temu
Reply to  Kot

Ja to słyszałem, że korek trzeba w odbyt włożyć bo tamtędy też przenika. A no i kobiety również muszą zasłonić pochwe na świeżym powietrzu, bo on lubi atakować miejsca niedostępne. To jest tak jak z zakazami. Do 16 atakuje małe dzieci, ale później już nie. A jak się jest z dorosłym to on w ogóle nie podchodzi, bo po co?

Kot
Kot
1 rok temu
Reply to  Miro

To prawda,że komunikaty z mediów są sprzeczne i czasami niezrozumiałe,i nie chodzi o panikę, ale zdrowy rozsądek i szacunek do innych .nasz powiat nie taki wielki ,malo ludzi,małe zagęszczenie, w dużych miastach jest trudniej.powinnismy apelować do ozdwowiencow o osocze,zyczę zdrowia nam wszystkim,trzymajmy się

Roxy
Roxy
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Niejeden już antycovidowiec zweryfikował swoje poglądy w chwili zarażenia czego i tobie życzę

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x