Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ponad 500 wymazów w 2 dni


FOT.DWOT


Od środy mazowieccy terytorialsi wykonali ponad 500 wymazów w dwóch placówkach medycznych. Do Medycznego Instytutu Zdrowia Publicznego w Warszawie oraz w Szpitalu na Białołęce skierowano 2 zespoły wymazowe 5MBOT.

 Do pobierania wymazów zostali skierowani żołnierze – ratownicy medyczni służący w 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Są oni specjalnie przeszkoleni i jest to już kolejne ich zaangażowanie na tej płaszczyźnie. Podczas operacji Odporna Wiosna pobierali wymazy w DPS-ach,placówkach medycznych, punkcie drive-thru i w domach osób objętych kwarantanną.

Jeden z naszych ratowników, plut. Artur Wojtysiak za duże zaangażowanie i poświęcenie w walce z pandemią, na początku października został wyróżniony listem gratulacyjnym przez warszawskich samorządowców. Teraz ponownie pełni służby wspierając Szpitale w pobieraniu materiału do badań.  Zgodnie z decyzją Premiera Morawieckiego żołnierze WOT wspierani przez żołnierzy wojsk operacyjnych mają wkrótce całkowicie przejąć kontrolę nad pobieraniem wymazów w państwie. Żeby przygotować się do tych działań i stanowić realne wsparcie służb medycznych, żołnierze – ratownicy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej są kierowani na specjalistyczne szkolenia. Prowadzi je personel Szpitali m.in. w Siedlcach, Ostrowi Mazowieckiej, Pułtusku czy Sokołowie Podlaskim. Tylko dziś (23.10.br.) przeszkolonych zostało 14 żołnierzy. Od poniedziałku na szkolenia skierowani zostaną kolejni, tym razem do Szpitala w Ciechanowie,  Ostrołęce, Łosicach i Węgrowie.

W obecnej sytuacji, żołnierze WOT odgrywają znaczącą rolę w walce z koronawirusem. Dziś do działań zostało skierowanych 79 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, nasze wsparcie otrzymało 13 Szpitali z rejonu odpowiedzialności brygady oraz 8 komend Policji. 

źródło: 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
1 rok temu

O, i to jest konkretne działanie WOT na rzecz państwa i społeczeństwa, w trudnych chwilach i z narażaniem własnego zdrowia.

Wyrazy uznania!

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Hemi
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x