Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z 23 października. 11 zakażeń i dwa zgonyKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 23.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 23.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 488/ (132)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 62 / (11)
  • liczba osób a 
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 62 / (29)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 4 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)144 / (11)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 5 / (2)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 73 / (2)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie informuje o kolejnych 11 potwierdzonych przepadkach COVID-19 oraz o kolejnych 2 przypadkach zgonu związanych z Covid-19.

Ponadto PPIS w Mławie informuje, że coraz więcej jest przypadków, gdzie nie można ustalić źródła zakażenia Covid-19 oraz o osobach dodatnich bezobjawowych. W związku z powyższym PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nitusia
Nitusia
1 rok temu

Zapewne mnie skrytykujecie, ale uważam, że to co się dzieje obecnie to znak, że wszyscy musimy się zmienić! Na świecie jest za dużo zła! Za dużo ludzi! Część po prostu Musi umrzeć! Tak jestem bez duszna, ale chcę kupić mieszkanie i czekam na spadki cen. Pracuje zdalnie, mam oszczędności, poradzę sobie… Wiem, że dużo ludzi ucierpi… Przykro mi Z tego powodu… Ale takie jest życie…

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Nitusia

Liczysz się, tym, że Ty też możesz umrzeć? Z tym, że nigdy możesz nie doczekać się tego mieszkania mimo zdalnej pracy… Bo cóż takie jest zycie

Nitusia
Nitusia
1 rok temu
Reply to  Anonim

Oczywiście, że się z tym liczę. Każdy kto się urodził kiedyś umrze

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Nitusia

to uważaj żebyś się na te spadki nie doczekała . Owszem spadki będą jak przejdzie ebola razem z serią tornad i powodzii. Generalnie też powinna wejść ustawa że ludzie z pewną dysfunkcją społeczną powinni dostawać mieszkania za darmo na jakimś zamkniętym osiedlu najlepiej na wyspie. Powiem tak sąsiadki takiej ja ty mieć bym nie chciał a być może mam jak każdy jak każdy .

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kim

Komunisto nie zaśmiecaj forum.

Ula
Ula
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Komuniści to są teraz,banda szui,zlodziei i kretaczy.Narobili bałaganu i chaosu,a sobie podwyżki ciągle dają.W Polsce nie ma żadnej demokracji tylko zniewolenie

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Już ci mówiłem zmień sobie nick na komunista a zasmiecasz to ty Polskę

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Gościowi ewidentnie odwaliło to widać. Pewnie dostał już bana na większości portali i go moderacja tutaj jeszcze trzyma .

Bursztyn
Bursztyn
1 rok temu

A gdzie nie pójdziesz do sklepu personel z maskami na brodzie. Najgorzej w dużych supermarketach. I nie ma tu za dużych wyjątków.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Bursztyn

Kolego to załóż ta maskę na swoją buzke i siedź w niej 12 godzin bez zdejmowania

Last edited 1 rok temu by Kim
Bursztyn
Bursztyn
1 rok temu
Reply to  Kim

Nie jestem twoim kolegą. Swoje wywody powiedz ratownikom medycznym, pielęgniarkom i lekarzom pracującym w szpitalach. W czym pani z bronki jest od nich lepsza?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kim

To przez takich ludzi jak antykowidowców ludzie chorują i umierają, dzięki tobie mamy dziś czerwoną strefę. Może to twój cel zniszczyć mławską gospodarkę.

Miro
Miro
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ale debil hahaha. Gospodarkę to niszczy Pinokio z idiota ministrem zdrowia. Wielki Pan ekonomista, a wykształcenia medycznego brak.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Miro

Z niego taki ekonomista jak z koziej d… trąbka

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Nieprawda – kłamiesz jak każdy pisior.

To co mamy teraz zawdzięczamy nieudolności, indolencji tego rządu.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Kim

Zależy jaką maska

Erka
Erka
1 rok temu
Reply to  Kim

To niech zmienią pracę. Mogą uczyć w szkole. Kiedyś przecież wysyłano nauczycieli na kasę, to teraz może być odwrotnie, hahaha….

Nikt
Nikt
1 rok temu
Reply to  Bursztyn

Nie chodź do dużych supermarketów,zakupy można zrobić i w mniejszym sklepie gdzie nie ma ludzi,ja tak robię,i maseczkę noszę.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Nikt

A co jak ktoś nie ma tyle szmalu, żeby przepłacać w małych sklepikach. W Mławie mało jest takich krezusów, których stać na zakupy w małych sklepikach.

Kinga
Kinga
1 rok temu

Ostatnia szansa na opamietanie dla Mławy. Maseczki, mycie rąk, seniorzy w domu. Na 1wszego zamiast wodki i zniczy spacer w oddali od ludzi lub czas w domu z rodzina.

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Kinga

chyba klamka już zapadła . ” propandemicy ” wygrywają jeśli można to nazwać wygraną. Niestety rozumiem wszystkich tych ludzi którzy pracują w sklepach , aptekach i przy obsłudze bezpośredniej klienta tutaj nie można zrobić dużo .

Olka
Olka
1 rok temu
Reply to  Kinga

Tak, seniorzy w domu? Zrobisz mi zakupy takie jakie mi są potrzebne i w dodatku za niewielkie pieniądze jakie mam do dyspozycji?
Zadbasz o moje zdrowie psychiczne wychodząc za mnie na spacer, tak żebym ja się mogła poczuć lepiej, bo wiadomo, że na zdrwowie fizyczne ogromny wpływ ma stan psychiczny człowieka.
Najpierw zamknij się sama na tydzień, a może i miesiąc w 4 ścianach i rozmawiaj z tymi ścianami, zobaczymy jak się po tygodniu, miesiącu będziesz czuła.
Więcej empatii do innych egoistyczna kobieto.

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Olka

wg. mnie stawianie w ten sposób jest egoistyczne.

aaaa
aaaa
1 rok temu
Reply to  Kinga

Ty Kinga to się już nie odzywaj, bo chyba brak Ci piątej klepki ! Tej Pani już podziękujemy

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x