Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z 22 października. Kolejne osoby z wynikiem dodatnimKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 22.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 22.10.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 427/ (34)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 53/ (6)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 49/ (26)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 6 / (1)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 133 / (7)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 3 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 71/ (3)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
39 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu
Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  mławianka

W końcu zamkną Cię w domu, mamy wszyscy nadzieję, że również odetna Cię od internetu, nie będziesz mogła wypisywać tych swoich mądrośći. Nadal młodzież halasuje Ci pod oknem? Myślę, że powinnaś zawiadomić o tym CIA, FBI, CBŚ, ABW, SW, ST, że to jakaś bandyterka pod oknem stoi.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Marcin

A ty od rana pijany czy naćpany? Bo pod moim oknem nikt nie hałasował i nie hałasuje i nigdy o czymś takim nie pisałam i nie mówiłam.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  mławianka

Rząd planuje wprowadzić drastyczne ograniczenia dla seniorów oraz dzieci – wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarła Wirtualna Polska. Seniorzy będą mieli całkowity zakaz opuszczania domów, a dzieci do 16. roku życia będą mogły je opuszczać w wyznaczonych godzinach tylko w towarzystwie osoby dorosłej.

aaaa
aaaa
1 rok temu
Reply to  mławianka

Po co więc zamykać cmentarze, jak można zrobić to inaczej. Właśnie większość osób starszych odwiedza groby codziennie bądź co kilka dni. Takie święto jak 1 Listopada jest dla nich normalnym dniem, więc teraz ich na grobach, mężów, ojców, matek, dzieci, żon nie będzie. Powyżej 5 osób to już zgromadzenie. Czyli Dziadek, Ja, Mama, Tata, Siostra i Brat to już 6 osób, więc zakaz i grzywna. Ci ludzie będą umierać samotnie w domu kto nim przyniesie zakupy? Niestety, ale myślę że większość dziadków, babć nie ma Internetu i nie umie zamówić zakupów.

Jak nie takim sposobem to innym.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  mławianka

To przez takich antykowidowców jak ty ludzie umierają i chrują, to dzieki tobie te obostrzenia bo nie nosisz maseczki.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Nie jestem antykowidowcem jak coś, Nigdzie na pewno nie znajdziesz mojego komentarza, w którym wykazuję jakiekolwiek zbliżenie do tych płaskoziemców, ale ty na 100% jesteś pisowcem lu ich popierasz, a to na jedno wychodzi.

Kim
Kim
1 rok temu

Spójrzcie co się dzieje w Warszawie tłumy policjantów pilnuje domu Kaczyńskiego ma podatnicy za to zapłacimy ale na służbę zdrowia pieniędzy nie ma . Wstyd mi za was policjanci powinniście spowrotem zmienić nazwę na milicja

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Kim

To już nie Policja. To jest jak ZOMO. Policja powinna bronić praw obywatela, a oni definitywnie go łamią. Większość policjantów Ju chyba zrozumiała, że mandaty za brak maseczki nic nie dają. Nawet rzecznik praw konsumenta wypowiedział się, że jest to niezgodne z prawem. A wszystkie wnioski wpływające do sądu o ukaranie są odrzucane.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kim

Patologia komunistyczna która chce zabijać dzieci z zespołem Downa rzuca kamieniami w policjantów. To przes takich jak ty antykowidowców ludzie chorują i umierają.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Przestań oglądać te zmanipulowane relacje tvpis. Obejrzyj sobie realne filmiki wrzucane z telefonów w sieci. Wyprali ci całkiem mózg.

prezio
prezio
1 rok temu

to ja się q…a pytam, gdzie jest grypa ?…

Rodzynek
Rodzynek
1 rok temu

A tak abstrahując od tematu czy ktoś zauważył że naszamława cenzoruje wypowiedzi albo w ogóle ich nie umieszcza? Czy ktoś oprócz mnie też ma takie spostrzeżenia ?

Axelsprigel
Axelsprigel
1 rok temu
Reply to  Rodzynek

Ja nawet już tam nie wchodzę. Ale tak masz rację . W sumie to moderacja może wszystko czy to na NM ,FB czy innych kwestia tylko kto za kim stoi

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Rodzynek

Tak potwierdzam, naszamława usuwa komentarze i tworzy fałszywą propagandę.

Elo320
Elo320
1 rok temu
Reply to  Rodzynek

Tak, ja.. napisałem komentarz niewygodny…który określał brak informacji o chociażby strefie żółtej, i co się z tym wiąże dla lokalnej społeczności, a rozpisywaniu się o protestach anty-maseczkowców w Warszawie. No to już selekcjonowanie informacji pod jeden nurt, czy tok myślenia, a najdokładniej mówiąc pod jeden przekaz manipulacji odbiorców. Bo dziennikarstwo jest wtedy, kiedy niezależnie od poglądów panujących w redakcji, informuje się o wszystkich wydarzeniach…

tak
tak
1 rok temu
Reply to  Rodzynek

Tak, moim zdaniem nie ma sensu tam komentować. Jakiekolwiek niewygodne komentarze nie są publikowane, choć nie zawierają oczywiście żadnych pomówień, przekleństw itd. Oni ogólnie mają swój świat, nie publikują nawet informacji o covidzie ;D

wirus
wirus
1 rok temu

Mławski sanepid nie radzi sobie z zadaniem tak jak inne powiatowe sanepidy np. Ciechanów, Działdowo i itp. Dla przykładu w Ciechanowie 1 ksiądz zarażony i od razu 600 osób na kwarantannę. W Mławie Majster którego dziewczyna jest na kwarantannie normalnie pracuje i ma kontakt z ludźmi – razem mieszkają. Osoby które razem z nimi mieszkają też pracują. Gdzie sens i logika.

Resz
Resz
1 rok temu
Reply to  wirus

A czy dziewczyna powiedziała w sanepidzie, ze ma chłopaka? Bo skąd oni mają to wiedzieć? Zadzwoń, to go tez zamkną.

Muzyk
Muzyk
1 rok temu

Ostatnie kilka dni spędziłem w Warszawie. Tam zdecydowana większość ludzi bez względu na wiek ma maski na twarzy… W Mławie odwrotnie większość je nosi na brodzie…

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Muzyk

Dziś byłam w mieście (w Mławie) w godzinach południowych i zdecydowanie większa część mijanych osób miała maski na nosie, tylko nieliczni niela brodzie, a w ogóle bez maseczki widziałam zaledwie kilka osób.
Więc muzyku mijasz się z prawdą.
W parku, na zieleńcach maski nie obowiązują, a więc nie dziw się jeśli spacerują tam ludzie bez masek.
Wieczorem jak wychodzę i nie ma żywej duszy w zasięgu wzroku też pozwalam sobie na nie zakrywanie ust i nosa, bo to nie jest zbyt wygodne, ale jak widzę kogoś z naprzeciwka, to zasłaniam.

tak
tak
1 rok temu
Reply to  mławianka

Ja niestety widzę wszystkich z maskami na samych ustach, z wystającym górą nosem – to niestety nic nie daje, może tylko czasem chroni przed mandatem.

aaaa
aaaa
1 rok temu
Reply to  Muzyk

Taaaaa Ty byłeś hahahaha. I nagle Cię matka obudziła i mówi „muzyk wstawaj do roboty” poniosła Cię wyobraźnia.

anty-foliarz
anty-foliarz
1 rok temu

Mława ma do wyboru:
1. Nosić maseczki, dystansować się społecznie myć ręce – uniknąć zamknięć LG i innych zakładów pracy
2. Robić to co teraz, udawać że covidu nie ma, nie nosić maseczek, pchać się jeden na drugiego, nie myć rąk – za kilka tygodni LG i inne zakłady zamknięte, a portfele puste.

Zastanówcie się też czy warto się popisywać starym garniturem ze ślubu wyciąganym raz do roku czy wyleniałym futrem trzymanym latami w szafie na 1 listopada – czy nie lepiej pracować i nie opłakiwać nowych zmarłych?

Libacja ze śwagrem czy pokazanie mytego raz do roku rzęcha ściągniętego z Niemiec jest warta utraty pracy i nowych grobów?

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Jak słucham tego co piszesz to ze śmiechu nie mogę a to wcześniej rąk nie myles ? A co do pchania wystarczy omijać markety i dorabiać polski biznes . Nie da się wszystkiego sobie odmówić chcemy żyć normalnie

Bee
Bee
1 rok temu
Reply to  Kim

Też omijam markety,wole w mniejszym sklepie zakupy robić,ale z tego co pisze anty-foliarz to on chyba codziennie chodzi do supermarketu,skoro wszystko wie.A tak się boi wirusa,jak w supermarketach najwięcej jest ludzi,skupisko.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Bee

Bo większość ludzi jest zauroczona markietami a polskie biznesy upadają a w markecie cena na półce inna na paragonie też inna

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

A Ty czym jeździsz jak taki mądry jesteś.Moze z buta zapierniczasz.Zygac się chce jak się czyta te twoje mądrości.Patrzciensienjaki bogacz się znalazł.Tak duzo posidasz tych garniturów?Jesteś zalosny

kot
kot
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Jak klient ma nosić maseczki, jak większość sprzedawców, zwłaszcza w dużych sklepach ma je opuszczone pod nos. A klienci między regałami to już chodzą całkiem bez masek, a jak młodzi, to pod nosem też. Fakt ,nosy wtedy wyglądają na bardzo duże, i nawet młodzi, ładni ludzie wyglądają tak nieelegancko, ale fakt, dla sprzedawców siedzenie cały dzień w masce to udręka, zatem nic nie tłumaczy nas ,klientów , że nie szanujemy naszych sprzedawców, i na te 30 min. nie jesteśmy w stanie prawidłowo założyć maseczki , żeby chronić ludzi przy kasie.

Poirytowany
Poirytowany
1 rok temu

I kolejne osoby z LG.. Tym razem 7

Somsiad
Somsiad
1 rok temu
Reply to  Poirytowany

Spoko luzik. ;P
Więcej nie podadzą.
U wszelkich sąsiadów ze strefy też nie ;P
O ile w ogóle podadzą ;P
Z resztą to normalne w dużych zakładach ;P

Mlawa
Mlawa
1 rok temu

W ubiegłym sezonie 2019/2020 mieliśmy w Polsce – to są oficjalne dane – 3 800 000 zakażeń wirusem grypy i pacjentów z objawami grypy. Mamy w tej chwili w Polsce 130 tys. zakażeń wirusem Sars-Cov-2, z czego około 15 proc. ma objawy tej choroby, 85 proc. ma tylko dodatni wynik na obecność wirusa, ale jest bezobjawowe. Bójcie się dalej

smart
smart
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Ludzie mają słuszne obawy. Nie chodzi konkretnie o covid, ale przez koronawirusa wzrasta w błyskawicznym tempie liczba hospitalizowanych z niewydolnością oddechową i zatyka się cała służba zdrowia. Jest to niebezpieczne dla wszystkich. Problem może być nawet z operacją na nagłe zapalenie wyrostka.

srs
srs
1 rok temu
Reply to  smart

” propandemików ” przymusowo do prac w szpitalach odesłać . przestaną może pieprzyć cały czas te same kocopoły .

Muzyk
Muzyk
1 rok temu
Reply to  Mlawa

No dobra cwans gapo a ile osób w tamtym roku umarli na grypę i powikłania z nią związane?

Olek
Olek
1 rok temu
Reply to  Muzyk

Ale kolego muzyku, oni umarli w całym roku, nie blokując W krótkim okresie czasu, wszystkich dostępnych respiratorów w danym szpitalu. Tutaj leży różnica i warto to wreszcie zrozumieć. Nie ma obecnie takiego kraju, który by temu nawałowi pacjentów podołał. Dlatego są restrykcje aby rozwlec to w czasie, bo już są sytuacje, ze wolnego respiratora brak a z saturacją poniżej 50 nie da się żyć. Jedynym leczeniem ciężkich postaci, jest wyłącznie respirator.

Roxy
Roxy
1 rok temu
Reply to  Muzyk

Wg danych z GIS, grypa: na ponad 4 mln zachorowań w sezonie 2019/2020 było 65 zgonów.
Covid: na 215 tyś chorych ponad 4 tys zmarło. W pół roku na świecie zachorowało 42 mln ludzi a ponad 1 mln zmarło po zakażeniu koronawirusem. 2,5% śmiertelności licząc globalnie więc dużo wyżej niż przy grypie.

Olek
Olek
1 rok temu
Reply to  Roxy

Śmiertelność jest ok 5%. Pamietajmy, ze zgony są różnie liczone, w różnych krajach i statystyka się zmienia. Czyli, w jednym kraju pacjent z covid umiera z powodu nagłej niewydolności nerek i ma wpisany zgon z tego powodu a w innym w takim samym przypadku jako przyczynę śmierci wpisuje się covid. Większość krajów stosuje wariant pierwszy.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Mlawa

zdecydowanie naukowcy twierdzą że covid jest groźniejszy(nawet 3-5 x), nie mamy leków nie mamy szczepionki, proszę doczytać, a nie opowiadać niesprawdzone informację na forach, które ktoś weźmie na serio i uwierzy, bo tak w Internecie pisali. Wykształceni epidemiolodzy wcale tak nie twierdzą, jeśli jest inaczej, proszę podać źródła na których są opierane powyższe stwierdzenia, z chęcią doczytam. Nie interesują mnie wypowiedzi epidemiologów-amatorów z Internetu.

39
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x