Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jakie zwierzęta są ulubionymi bohaterami książek?


Klasa II c SP nr 7 w Mławie została zaproszona do biblioteki na zajęcia p.t. „Zwierzęta bohaterami naszych książek”. Dzieci wysłuchały fragmentu książki „Dziadek i niedźwiadek” o przygodach niedźwiadka Wojtka, który przeszedł szlak bojowy z armią Andersa.


ksp Mława
Reklama

Następnie uczniowie dobrali się w grupy czteroosobowe i otrzymali różne książki  popularnonaukowe o zwierzętach. Zapoznali się z informacjami o niedźwiedziach, gdzie żyją, czym się żywią, jakie mają zwyczaje. Dzieci opowiadały o innych zwierzęcych bohaterach książek. Najbardziej znanymi bohaterami okazali się: Franklin, Reksio, Puchatek, Miś Uszatek.

Przedstawiciele grup ruszyli między regały i poszukiwali jeszcze innych książek, które przynosili do stolików i oglądali razem. Każde dziecko na kartce napisało jeden tytuł książki, której bohaterem jest jakiś zwierzak i narysowało go. Z zebranych prac powstał piękny plakat w formie taśmy filmowej, reklamujący zwierzęta w literaturze dziecięcej.

Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach i wykazali się wiedzą i zaangażowaniem.

źródło i fot. SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x