Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Poświęcenie i oficjalne oddanie do użytku przebudowanych ulic


fot. UMM


ksp Mława
Reklama

Wczoraj władze miasta oficjalnie oddały do użytku przebudowane niedawno ulice: Wysoką, Witwickiego i Łojewskiego na Osiedlu Młodych oraz Mariacką, Ordona i Świętej Anny na Osiedlu Książąt Mazowieckich w Mławie. Nie było przecinania wstęgi, ale były za to oficjalne wystąpienia i poświęcenie odnowionych ulic. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19, wzięła w nich udział ograniczona liczba uczestników.

Burmistrz Sławomir Kowalewski  na Osiedlu Książąt Mazowieckich podziękował m.in. proboszczowi tamtejszej parafii – Dziekanowi Dekanatu Mławskiego ks. prał. dr. Kazimierzowi Ziółkowskiemu, który wielokrotnie rozmawiał z nim na temat konieczności odnowienia ulic.

fot. UMM

Doczekaliśmy się. Serdecznie dziękuję za cierpliwość […]. To dzieło było wykonywane kilkanaście miesięcy. To ekspresowe tempo, choć dostarczało też wielu trudności. Dziękuję mieszkańcom za to, że wykazali się cierpliwością i wyrozumiałością – mówił burmistrz. Skierował też wyrazy wdzięczności do wszystkich, dzięki którym te i wiele innych inwestycji mogły zostać w Mławie zrealizowane, m.in. Wojewodzie Mazowieckiemu, Poseł na Sejm RP Annie Cicholskiej, radnym miejskim i powiatowym oraz Staroście Mławskiemu.

Dla mnie to wielka radość, gdy otwiera się w mieście i powiecie nowe odcinki dróg, powstają coraz większe inwestycje. Z wielką przyjemnością przyjeżdżam do Mławy i wspieram te inicjatywy – zwracała się do uczestników uroczystości na Osiedlu Książąt Mazowieckich poseł Anna Cicholska.

fot. UMM

Aby mieszkańcom i przyjeżdżającym do Mławy gościom z ulic korzystało się bezpiecznie, poświęcili je mławscy proboszczowie: drogi na Osiedlu Młodych – ks. kan. Roman Tomaszewski z parafii pw. św. Jana Kantego, natomiast te na Osiedlu Książąt Mazowieckich – ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.

fot. UMM

Jak podaje ratusz, całkowity koszt inwestycji „Poprawa spójności komunikacyjnej Mławy poprzez budowę drogi łączącej ulicę Wysoką z ulicą Anny Dobrskiej i drogami osiedlowymi w Mławie” wyniósł 2 040 539,23 zł, w tym wydatki kwalifikowalne: 1 253 546,29 zł. Miasto Mława uzyskało na nią dofinansowanie w wysokości 1 002 837,00 zł (80% wydatków kwalifikowalnych). Zadanie obejmowało budowę nawierzchni dróg z betonu asfaltowego (ul. Wytwickiego, Łojewskiego i część Wysokiej), nawierzchni z kostki brukowej (część ul. Wysokiej), chodników i ścieżki rowerowej oraz sieci kanalizacji deszczowej i oświetlenia energooszczędnego w przebudowywanych ulicach.

Całkowity koszt inwestycji „Poprawa spójności komunikacyjnej Miasta Mława poprzez rozbudowę ul. Mariackiej, ul. Ordona i ul. Świętej Anny” wyniósł 6 783 937,08 zł, w tym wydatki kwalifikowalne: 4 873 473,04 zł. Miasto Mława uzyskało na nią dofinansowanie w wysokości 3 898 778,00 zł (80% wydatków kwalifikowalnych). Zadanie obejmowało budowę nawierzchni dróg z betonu asfaltowego (ulice Mariacka, Ordona i Świętej Anny oraz ulica bez nazwy odchodząca od Mariackiej), chodników oraz sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej i oświetlenia energooszczędnego w przebudowywanych ulicach.

źródło i fot.: UMM

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1.3 4 votes
Oceń artykuł
guest
20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk
Henryk
1 rok temu

Mieszkanka , od razu czuć , żeś z czerwonego PSLu!

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

Po remoncie ul Zurominskiej nikt jej nie święci pewnie nie ta sama osoba procedowła remont oddanych ostatnio ulic wszystko to świadczy o kulturze rządzących a ta jest bardzo nie odpowiednia wobec nas mieszkańców nasze opinie się nie liczą tylko bunio ma rację bo to ja i tylko ja a osiołki w czasie sesji przyklaskują.

Weź lustro
Weź lustro
1 rok temu
Reply to  Mieszkanka

Nas mieszkańców? Czy ma pan rozdwojenie osobowości? Niech Pan mówi za siebie. Używa pan zaimka (ja) więc rozumiem, że Panu się to nie podoba. W pan przypadku to oczywiste.

Ewa
Ewa
1 rok temu

A przy okazji wycięto kilka drzew, zlikwidowano trawniki i mamy „nagrobki” z kostki .Latem będzie się dobrze nagrzewać do 50 stopni Celsjusza. A co tam, jest pięknie. Betonoza górą!

Piotr
Piotr
1 rok temu

Ciemnogród… Poświęcenie ulicy ,drogi.Smieszne to jest.Po co marnowac wodę.Cala śmietanka się musi pokazać.

Roman
Roman
1 rok temu
Reply to  Piotr

Znów się podszwasz by wykorzystać kogoś potęcjał, jakaś to musi być zazdrość, coś niesamowitego.

semafor
semafor
1 rok temu
Reply to  Piotr

Lubisz to imię, czy chciałbyś je obrzydzić?

Kamil
Kamil
1 rok temu
Reply to  Piotr

Burmistrz czasem musi podejmować trudne decyzje. Lubię go za jego mądrość i doświadczenie.

Tadeo
Tadeo
1 rok temu

A Pani poseł nie na głosowaniu :), a totalna opozycja robi co chce 🙂

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Tadeo

No właśnie, ta pani poseł lata po całym terenie , wszędzie jej pełno, wcale nie dba wcale o interesy PIS, tylko wszędzie błyszczy. Ma kobitka parcie na szkło.
Wczoraj w sejmie dzięki niej i takim jak ona PIS przerżnął głosowanie. Oj, chyba będzie połajanko od prezesa.

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Anonim

Zapraszamy p poseł na nasze nowo wyremontowane z buniem osedle 8 będziemy głośno klaskać

Anonim
Anonim
1 rok temu

Pięknie, wygłosili sobie wzajem przemówionka – po co? na co?
Odstawianie cyrku bez publiczności.
Tylko ten ksiądz na co tam? Co daje to machanie kropidłem na nowo otwieranych obiektach, a w szczególność drogach? Zmniejsza to ilość wypadków? Czy to tylko tradycja kultywowania jakichś zabobonów? Ciekawe jak długą mają tradycję te zabobony.

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Anonim

Księże Romanie śmieci i tak nie będą tańsze nie ma co klaskać i wturować buniowi z poważaniem miłego dnia.

tom
tom
1 rok temu
Reply to  Mieszkanka

Za śmieci to i tak zapłacą mieszkańcy, tak czy siak. Pasibrzuchom włos z głowy nie spadnie.

Roman
Roman
1 rok temu
Reply to  tom

Jeśli wartość swojego życia mierzy pan ilością wypowiadanych obelg, to proszę zawrócić, bo to jest droga do piekła.

Romana
Romana
1 rok temu
Reply to  Mieszkanka

Nie ma dla Pana ratnku. Zazdrość, zawiść i nienawiść. Byleby pana względna prawda była na
pierwszym miejscu. Straszne.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Obiazdowy cyrk drogowy

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

Cyrk dobrze powiedziane P. Cicholska tylko do tego się nadaje zapomiała o kwiatach nie ma wstydu lepiej by się zajęła sprawą przejazdu na ul Kościuszki . a nie głupio się wymiguje każe nam się zwracać do radnych PiS

Olek
Olek
1 rok temu

Ograniczona liczba osób? Wam Urzędnicy, to się w głowach …….. Jak już musicie, choć nie wiadomo po co to robić, to jeden wystarczy. Nawet zamiast Was, to ten Strażnik Miejski, który tak tylko przy okazji pewnie przechodził, sprawdzając okoliczne piece.

WRT
WRT
1 rok temu
Reply to  Olek

A po co w ogóle ten show. Nie można bez propagandowych wystąpień. A dziękować to powinni pracującym podatnikom i emerytom, którzy odbudowali Polskę a nie partyjnym pajacom.
A co w sprawie dworca Mława Miasto. Słyszałem plotkę, że sprawą celowości wydatków miejskich na dworzec interesuje się CBA.

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x