Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Odpowie za wywiezienie gnoju pod dom posła i zniesławienie


Obornik i słoma wywiezione pod posesje parlamentarzystów i transparenty z napisem m.in. „Zdrajca polskiej wsi” pojawiły się w Ostródzie. Tak 29-letni mieszkaniec gminy Gietrzwałd zaprotestował przeciwko wprowadzeniu ustawy tzw. „Piątka dla zwierząt” oraz postawie głosujących za ustawą posłów. Został zatrzymany przez policję i pociągnięty do odpowiedzialności za zniesławienie i wykroczenie drogowe.


Jak podaje ostródzka policja, w niedzielę (18.10.2020) na terenie miasta doszło do niecodziennych zdarzeń przed posesjami należącymi do przedstawicieli polskiego parlamentu. Pierwsze zgłoszenie policjanci ostródzkiej komendy otrzymali około godziny 10:00, drugie w godzinach popołudniowych. W obu przypadkach doszło do zanieczyszczenia drogi i zatamowania ruchu przed posesjami należącymi do przedstawicieli polskiego parlamentu. W jednym przypadku jako materiał tamujący ruch użyto obornika, a w drugim słomy. Oprócz elementów powodujących utrudnienie w ruchu, pojawiły się również transparenty zniesławiające parlamentarzystów. Jak się okazało, za obydwa naganne zachowania odpowiedzialna była ta sama osoba. W poniedziałek (19.10.2020) ostródzcy kryminalni ustalili i zatrzymali w miejscu zamieszkania mieszkańca gminy Gietrzwałd. 29-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące zniesławienia parlamentarzystów, a ponadto policjanci nałożyli na niego 2 mandaty karne w wysokości 500 zł za popełnione wykroczenia związane z zanieczyszczeniem drogi i tamowaniem ruchu. Przestępstwa o które podejrzany jest 29-latek prokurator objął ściganiem z urzędu. Mężczyzna wkrótce będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara grzywny lub ograniczenia wolności.

W komunikacie zamieszczonym na profilu w mediach społecznościowych organizującej w całym kraju rolnicze protesty AgroUnii czytamy:
„Tak dziś o poranku rolnicy podsumowali poselskie wybryki pana Zbigniewa Babalskiego, który podniósł rękę przeciwko polskiemu społeczeństwu. UWAGA! To były Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa! Jego głos dożyna polskie rolnictwo.
Rolnicy pamiętają rok ’99 kiedy Zbigniew Babalski jako wojewoda Warmińsko-Mazurski kazał bić protestujących rolników.

W 1999 roku odbywały się masowe strajki rolników pod przywództwem Andrzeja Leppera”.

źródło: KPP Ostróda

fot: AgroUnia

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
PÓSZ
PÓSZ
1 rok temu

Niech odda dotacje i do roboty do lg na taśmę zobaczymy ile wytrzyma.

git
git
1 rok temu

niech to łapami zbiera następny na posła .Do kryminału gościa żadnych przywilejów.

Pokemon
Pokemon
1 rok temu

jak to mówią, „Ty będziesz moja, ja będę Twój, razem byndziemy wywalać gnój” xd

Szkoda
Szkoda
1 rok temu

Bardzo szkoda rolnika, represje gorsze niż na Białorusi a poseł oseł myśli ze wszystko może. Pewnie sprawa przeciągnie się na jakieś 3 lata a potem po zmianie władzy darują mu winy bo słusznie postąpił. Ale za nerwy już nikt mu nie wynagrodzi.

inspektor
inspektor
1 rok temu
Reply to  Szkoda

szkodę to on popełnił

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x