Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Najnowsze dane sanepidu. Dwanaście zakażeń, jeden zgonKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 21.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 21.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 401/ (45)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 49/ (12)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 27/ (4)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 6 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)126 / (12)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 3 / (1)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 68/ (0)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie informuje o kolejnych 12 potwierdzonych przepadkach COVID-19 oraz o kolejnym, 3 przypadku zgonu związanego z Covid-19.

Ponadto PPIS w Mławie informuje, że coraz więcej jest przypadków, gdzie nie można ustalić źródła zakażenia Covid-19 oraz o osobach dodatnich bezobjawowych. W związku z powyższym PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
51 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
3 lata temu

Ludzie, naprawdę się opanujcie.
Jesteśmy dopiero na początku ogromnego wzrostu zakażeń. Co będzie dalej? – kto to wie???

To na pewno nie skończy się tylko na wprowadzeniu strefy czerwonej w całej Polsce od soboty. Będą jeszcze większe obostrzenia, oby tylko obostrzenia…

Rząd sobie nie radzi, miał kilka miesięcy na przygotowanie się do tzw. II fali, a co zrobił? – nic, spoczął na laurach po wygranych wyborach, przed wyborami zaś też wszyscy rządowi latali po całej Polsce i agitowali na Dudę.
Ten rząd się pogubił, zapanował wielki chaos, to jest błądzenie ślepego po nieznanym terenie., macanie po omacku może tu, a może tam. Nic nie trzyma się kupy.
Teraz zaczyna nas już straszyć III falą.

Szanujcie się ludzie i bądźcie bardziej życzliwi dla swoich bliźnich, bo tylko to nam zostało dla jako takiego funkcjonowania w tym rozgardiaszu.

Przystopujmy z tymi wszystkimi złośliwościami i jadem.

Mławianka
Mławianka
3 lata temu

No cóż. Podobno mamy już 4 zgony.

Beti
Beti
3 lata temu
Reply to  Mławianka

3zgony,a nie 4,zreszta codziennie mnóstwo ludzi umiera,i nikt statystyk nie podaje.

Nick
Nick
3 lata temu

Jeśli się porówna krzywe wzrostu zachorowań w najgorszym okresie we Włoszech i w Hiszpanii (dostępne są w internecie, można samemu sprawdzić) do tych naszych obecnych, to okazuje się, że mamy w Polsce znacznie gwałtowniejszy przyrost zakażonych niż wtedy oni, z tym że u nas niższa śmiertelność na poziomie 4% a u nich było to ok. 13 %. Polska służba zdrowia się „zatyka”, a wiadomo ludzie chorują nie tylko na covid. To bardzo niebezpieczna sytuacja dla wszystkich. W najbliższych miesiącach nie będzie normalnie, będzie coraz gorzej. Rząd miał aż 7 miesięcy, żeby lepiej kraj na to przygotować, ale niestety z***ł sprawę. Trzeba się oswoić z tą trudną sytuacją i przetrwać. A Polak Polakowi wrogiem. To nie czas, by dokuczać sobie i wyzywać się nawzajem.

Ups..
Ups..
3 lata temu
Reply to  Nick

Chciałbym zwrócić uwagę, że nasz rząd nie rządzi w Hiszpanii, Włoszech, Czechach itd…gdzie mają również wzrosty zakażeń…i nie wynika to z tego czy innego rządu. Wynika to raczej po pierwsze z pogody…zawsze w tym okresie jest wzrost zachorowań na wirusy. A po drugie wina jest w nas samych, rozluźnienie wakacyjne twa do teraz, większość zapomniała o dystansie, a na maseczki to trzeba ustawy pisać, bo nie wystarczy informować i prosić…trzeba karać, bo ludzie widocznie potrzebują bata. Każdy z nas ma wpływ na zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Myszka
Myszka
3 lata temu

Ludzie szanujcie się wzajemnie,kazdy ma prawo do własnych poglądów i każdy ma prawo do własnego zdania.Ale to nie powód żeby jeden drugiemu ublizal,tak jak to ma miejsce.Ludzie do gardeł sobie skaczą,wirus każdy jest groźny zwłaszcza dla osób z ciezkimi chorobami.Jeden zachoruje a drugi nie,tak jak na inne wirusy.Uwazam,ze rząd PIS podzielił ludzi,wprowadzil nienawiść.Niewiem do czego dążą,ale zamykanie szkół to akurat zły pomysł,zdalna nauka jest niczym,ta młodzież i dzieci będą nie nauczone,powiem wręcz będą imbecylami.Czy do tego dążymy?

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  Myszka

Szanowna Pani. Ma Pani b dużo racji. Niemniej jednak lockdown szkół na dwa, trzy tygodnie uspokoi sytuację. Zwłaszcza, że covidioci rodzice- i to mówię z pełnym przekonaniem, łażą po placówce bez masek etc. Narażają nauczycieli i swoje pociechy na zarażenie. A potem? Podaj dalej. Szkoły, sklepy, kościoły we Mławie i okolicach to istny dramat.

Ups..
Ups..
3 lata temu
Reply to  Myszka

Nie rząd PiS podzielił Polaków tylko opozcja totalna, która chce wrócić do rządzenia i sprzyjające jej media (80% zagraniczne).

Poirytowany
Poirytowany
3 lata temu

Dużo statystyk mało konkretów… Skąd osoby są.. Gdzie pracują… Gdzie jest ognisko.. No ale po co? Ważne żeby statystyki się zgadzały.. I żeby nie zamykać tego czego nie brak.. Tam gdzie nie ma zakażeń to wszystko jest zamykane np kluby fitness silownie.. Jedynie to w wiezieniu jest bezpiecznie tego nie zamkną bo by nie było klawiszy którzy by pilnowali..

Poirytowany
Poirytowany
3 lata temu

Może ktoś wkoncu się przełamie i zdradzi ilu zakażonych jest z cudownego miejsca pracy jakim jest Firma LG, że też jeszcze ten zakład jest otwarty brak słów…..

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Poirytowany

Jesteś chętny do spłacania za mnie kredytu hipotecznego? Po co te durne komentarze. Dajcie ludziom normalnie funkcjonować, normalnie żyć! Przestańcie w końcu z tą szczujnia! Czy Ty w ogóle pracujesz w jakimś zakładzie pracy? Za kogo Ty uważasz ludzi pracujących w LG? DO CZEGO BRAK CI SŁÓW? DO TEGO ŻE LUDZIE CHCĄ NORMALNIE FUNKCJONOWAĆ?

Marcin
Marcin
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ten poirytowany to pewnie jakiś miliarder, wsiok. Zawód Syn, ale w domku kilka telewizor LG stoi i pięknie się ogląda. Takiego tylko złapać i w mazak. LG to nie tylko praca za najniższa krajowa, tam również pracują ludzie którzy mają lepsze posady dyrektorskie, zarządzające. A żeby nie to lg i wszystkie inne firmy koreańskie które podlegają pod ten wielki koncern to w Mławie okolicach wielka bieda. Ale co może wiedzieć taki burak.

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Marcin

Jeśli nawet za najniższą krajową, to co? – znaczy że taki człowiek jest gorszy od tego na stołku, który zarabia więcej?

Szacunek każdemu się należy:
tak dyrektorowi jak i sprzątaczce,
tak majstrowy który pomiata ludźmi na linii jak i pracownikowi na linii (a może jeszcze bardziej,
tak lekarzowi jak i salowej.

Życzę wszystkim dobrej, spokojnej nocy i miłego ranka.
Uśmiechajcie się do siebie. Uśmiech bywa reakcją łańcuchową. Spróbujcie, a przekonacie się.

srs
srs
3 lata temu
Reply to  Marcin

Częstą jest tak kontrkomentarze piszą jeszcze większe buraki niż ktoś kto ośmielił się napisać na cudowną firmę matkę obojga narodów.Fakt menadżerowie może i zarabiają dużo ale to jest tylko jakiś procent . Ciekaw jestem co by było gdyby nie było LG ? Na pewno było by mniej szkaradnych bloków były mniejsze korki .Było mniej Kebabów i obiadków u Zosi może były tańsze śmieci , tańsze podatki i mądrzejszy burmistrz . Cześć ludziom pracy !

Mlawa
Mlawa
3 lata temu

I mądry rząd w Holandii znosi nakaz noszenia maseczek ponieważ cytuję nie ma z medycznego punktu widzenia udowodnienia o skuteczności noszenia masek
https://m.fronda.pl/a/holandia-rezygnuje-z-maseczek,148065.html?fbclid=IwAR3kBiiuVe2eUlHapd_gpLeeZabB-tW2DlEsNzeL8pLXI9dmYaGmEOQfb1E

Zik
Zik
3 lata temu
Reply to  Mlawa

To wyjedź do Mądrej Holandii i przestań pieprzyć….

Mlawa
Mlawa
3 lata temu
Reply to  Zik

Tak trzeba będzie zrobić bo wam myślenie wyłączyli popaprance

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  Zik

Otóż to!

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  Mlawa

Aleś źródło podał. No braaaaawo! Puknij się w czapkę. Fronda. Tjaaaaa. W Holandii lekarz uczestniczy w zdrowej i higienicznej eutanazji…

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  Mlawa

Ten Mlawa to chyba strażak, brat pisówy, sądząc po bykach ortograficznych…

Człowiek
Człowiek
3 lata temu

Otworzyć toalety dworcowe zdjąć te śmieszne gadżety z drzwi i przestać malpowac. Co to Mława to można nas doic.

Mlawa
Mlawa
3 lata temu

I tak każdy będzie musiał przez to przejść i tak . Nie ma wcale poważnych powikłań po covidzie bo gorsze są po nie wyleczonej grypie. Jest wypowiedź porfesora z Łodzi na Polsat news że po covidzie powikłania na płucach ustępują po 3-6 miesiącach i powikłania po grypie są o wiele gorsze

Mławianka
Mławianka
3 lata temu
Reply to  Mlawa

Powiedz to tym pod respiratorem. Na grypę są leki. Szczepionka… A tu nic nie działa a zmiany w płucach nie znikają

Horis
Horis
3 lata temu
Reply to  Mławianka

Szczepionka nie daje gwarancji że nie zachorujesz,wrecz przeciwnie można mieć gorszy przebieg choroby po szczepieniu na grype,i grypa jest groźna,a covid to trochę inna odmiana grypy,ale nie groźniejsza.Lek na covid jest,sprowadzaja z zagranicy,zreszta tyle jest wyzdrowialych na covid to chyba o czymś świadczy.

Mławianka
Mławianka
3 lata temu
Reply to  Horis

Hahahaha dobre szczepie sie 20lat i cała.moja rodzina… I nigdy nie było powikłań wręcz przeciwnie przechodzimy grypę łagodnie ale covida nie chcę sprawdzać jak przejdę. Szanuję innych i stosuje się do zakazów. Zapisz się do psychiatry bo widzę że czas…

Kali
Kali
3 lata temu
Reply to  Mławianka

Psychiatra tobie potrzebny,bo tv i rząd wypral ci mózg,zaszczepisz się niedługo rtęcią na covid i będziesz miała czipa,i wtedy rząd będzie cię miał na oku.A tak wogule to nawet nie masz pojęcia jak groźna jest grypa bo ja mam,a KORONAWIRUSY są od 60 lat,to przeziębienia i anginy.Codziennie siedzisz na portalu i ciągle jedno w kółko piszesz i obrazasz ludzi,nie jesteś pępkiem świata.

Ewa
Ewa
3 lata temu
Reply to  Kali

Ortografia się kłania, pisz Kali po polsku bo młodzież czyta i się uczy,

Kali
Kali
3 lata temu
Reply to  Ewa

Chyba nie umiesz czytać,z ortografia nie mam problemów.

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  Kali

Oj Kali. Ortografia być ci opca. W szkole siem nie óczyłeś a siem mondżysz. Ałto(z)rytet. Matóre maż???

kot
kot
3 lata temu
Reply to  Kali

w ogóle

Mlawa
Mlawa
3 lata temu
Reply to  Mławianka

To idź się zaszczep powodzenia.. No jest choroba no i co mało to chorób jest co ludzie walczą o życie w szpitalach nie zahamują tego i tak i tak chyba że znów gospodarkę zatrzymają ale na to ich nie stać

Mławianka
Mławianka
3 lata temu
Reply to  Mlawa

Szczepie się 🙂 zapraszam na SOR na wonotariat wtedy pogadamy cwaniaku.

Mlawa
Mlawa
3 lata temu
Reply to  Mławianka

Możemy pogadać na ulicy a ja sie nie szczepie i nie choruje i co mi powiesz

Erka
Erka
3 lata temu
Reply to  Mlawa

Życzę szczęścia….

Erka
Erka
3 lata temu
Reply to  Mlawa

Co za beznadziejna głupota….

Ewa
Ewa
3 lata temu
Reply to  Mlawa

A skąd ten profesor z wie, że zmiany ustępują skoro epidemia trwa tak krótko?

Mlawa
Mlawa
3 lata temu
Reply to  Ewa

Jak krótko? Przecież nie trwa 2 miesiące ta tzw epidemia

Mławianka
Mławianka
3 lata temu

Ciekawa jestem co na to koronasceprycy? Za chwilę każdy będzie znał kogoś kto zachorował na to świństwo i nie daj Boże zmarł z jego pomocą.

anty-foliarz
anty-foliarz
3 lata temu
Reply to  Mławianka

Powiedzą, że to grypa albo że to fejk. Takim z foliową czapką na głowie do rozumu nie przemówisz, jak nie zachoruje to nie uwierzy.

Kali
Kali
3 lata temu
Reply to  anty-foliarz

Grypa jest groźna,a covid nie groźniejszy od niej,zreszta nikt statystyk na grype nie pokazuje,ale mnóstwo ludzi choruje i umiera,a na covid mnóstwo ozdrowiencow.

anty-foliarz
anty-foliarz
3 lata temu

Można podziękować szurii, która nie wierzy w pandemię i nie nosi maseczek, tłumom przepychającym się w sklepach i „obowiązkowym zastaw się a postaw” weselom na 200 osób.
Teraz jeszcze tylko tłumnie na groby pokazać sprowadzone z niemiec i norwegii stare 20letnie rzęchy, którymi niemiec jeździł tylko do kościoła, libacja ze śwagrem do nieprzytomności po kościele i mamy gotowe kolejne ofiary.
Ludzie – myślcie!

Julek
Julek
3 lata temu
Reply to  anty-foliarz

Ja na cmentarz chodzę codziennie i nie po to aby się czymś chwalić . Tylko mam taką potrzebę. Niestety mnóstwo ludzi jak co roku urządza pokazówkę . Dopiero teraz wyrzucą kwiaty z poprzedniego roku i posprzątajo. W tym roku nie powinno być mszy z procesją co spowoduje że ludzie będą mogli odwiedzić groby i natężenie ruchu nie nastąpi w jednej godzinie tylko rozłoży się na cały dzień. Każdy przyjdzie zapali znicz i pójdzie. To jest jedyne rozwiązanie bo dla wielu osób jest nie do pomyślenia aby nie móc iść na grób. Odczepcie się od cmentarzy bo problem jest w sklepach, przepchanych autobusach którymi dojeżdżają dzieci do szkoły. W autobusach które przewożą pracowników , cieżko znaleźć kogoś z maseczką. Zakładają dopiero po wyjściu. Sprzedawczynie w sklepach nie noszą maseczek a mają przecież kontakt z dużą grupo ludzi. Szukajcie prawdziwych przyczyn. W maseczce na powietrzu można na cmentarz iść bez problemu. Można było iść na wybory i katastrofy nie było.

Piotr
Piotr
3 lata temu
Reply to  anty-foliarz

Dobrze że Ty myślisz.Twoje myślenie jest rodem z ciemnogrodu.Co mają meble i samochody do wirusa.Wrsela na 200 osób???Piszesz to co gdzieś usłyszysz.Zero logiki i jakiegoś myślenia w Twojej wypowiedzi.LudIe zarażają się nie wiadomo gdzie i jak.Te maseczki to w tyłek wsadzić.Brudne,zaślubionej… Zygac się chce na sam ich widok.A ty piszesz że one mają chronićJak jesteś taki bogaty to jeździj samochodem z salonu,kupuj wszystko nowe.A jak jesteś taki bogacz to myślę że dorobilaes się na czyjejś pracy i nieszczęściu.

Mławianka
Mławianka
3 lata temu
Reply to  Piotr

Człowieku już zapisz się do psychiatry… Maseczki trzeba zmieniać jak.majtki… założysz gacie przez tydzień te same? To gówno na kilometr będzie czuć 🙂 zmiana codziennie maski zapewnia bezpieczeństwo… A przez takie pokemony które nie dbają o higienę mamy co.mamy

Kali
Kali
3 lata temu
Reply to  Mławianka

I właśnie chodzi o biznes maseczkowy ktoś na tym zarobi,a skoro je nosimy od kwietnia i nic nie dają to po co to?no tak przecież przed wyborami wirusa nie było ,tlumnie na wybory trzeba było iść,na wiecach tłum ludzi jeden na drugim i nikt się nie zaraził.Pomysl logicznie co piszesz.

Mławianka
Mławianka
3 lata temu
Reply to  Kali

Człowieku dzwoń do.szpitala i kieruj się do.psychiatry… bo za późno na rozmowy… Wewnętrzny podadzą Ci na szpitalu hahaha

Lol
Lol
3 lata temu
Reply to  Mławianka

Pusta babo przestań ludzi obrażać,bo zero kultury u ciebie.Siedz w piwnicy i czekaj w masce na covid,a ludziom daj spokój,ze swoimi madrosciami.

Lol
Lol
3 lata temu
Reply to  Lol

Kto się tu przypiął do mojego nicka i używa takich cha.mskich, obraźliwych epitetów.
Jak śmiesz koleś obrażać kobiety.
Jeżeli chcesz używać tego nicka, to proszę bardzo, ale wyrażaj się w sposób kulturalny.
Brawo Mławianka, nie daj sobie w kaszę dmuchać, ale… moglibyście ludzie przestać sobie skakać do oczu.
Więcej uśmiechu, życzliwości i poszanowania dla siebie, a będziecie zdrowsi i bardziej odporni na sars cov 2

Xgg
Xgg
3 lata temu
Reply to  Lol

Mławianka i anty-foliarz codziennie swoje mądrości piszą i to oni ludzi obrażają.

Mlawa
Mlawa
3 lata temu
Reply to  anty-foliarz

Chory gościu lecz sie psychicznie

Kim
Kim
3 lata temu
Reply to  anty-foliarz

Czy ty musisz codziennie pisać to samo płyta ci się zacięła ty nic innego nie potrafisz napisać . Może ważniejsze jest to że niedługo sami będzie musieli się leczyć bo rząd na siłę zmusza lekarzy do pracy a znasz przysłowie z niewolnika nie ma pracownika

51
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x