Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W ramach budżetu obywatelskiego zasadzą w mieście 200 drzew


Na miejskich działkach Ciechanowa rozpoczęło się sadzenie 200 drzew. Dęby, klony, lipy i wiązy zostaną posadzone m.in. przy placach zabaw czy wzdłuż ulic. Drzewa mają wzbogacić mikroklimat i miejską florę. Projekt jest realizowany w ramach  Budżetu Obywatelskiego.


ksp Mława
Reklama

Kilkuletnie drzewa o obwodzie pnia co najmniej 14-15 cm są sadzone na działkach należących do miasta. Do nasadzeń wybrane zostały różnorodne gatunki drzew, które dobrze znoszą warunki miejskie oraz nie są alergogenne. Drzewa wpływają pozytywnie na miejski mikrolimat – pozwalają oczyszczać powietrze ze spalin i smogu, a w okresie letnim zapewniają cień i poprawiają retencję wody. Rośliny dają też miejsce do życia ptakom i innym zwierzętom.

Za realizację projektu „Drzewa dla Ciechanowa” odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Już w ubiegłym miesiącu przygotowana została część dołów pod nasadzenia, a kolejne są wyznaczane na bieżąco w miarę postępu prac. Termin realizacji projektu został wybrany mając na uwadze warunki atmosferyczne – drzewa sadzone w okresie jesiennym mają bardziej stabilne warunki pogodowe, co gwarantuje większą skuteczność przyjęcia się sadzonek.

Wiosną przyszłego roku drzewa zostaną wyposażone w hydrobufory – worki nawadniające, które umożliwiają stopniowe i regularne zaopatrywanie roślin w wodę.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

A już myślałam, że to o Mławie… a to znów Ciechanów…
Już się szykowałam do pochwalenia władz miejskich za jakże słuszną inicjatywę, ale to nie nasze władze miejskie. Nasze władze miejskie śpią snem sprawiedliwego, a może snem lenia?
Super inicjatywa. Ciechanowianie macie super włodarza, który dba o Was:

  • nowy park, dużo pięknych, odnowionych lub właśnie odnawianych miejsc rekreacyjnych jak np nowe inwestycje w kąpielisko na Krubinie,
  • dużo nowych dróg, w tym obwodnice, dużo ścieżek rowerowych.
  • nowoczesne inteligentne pojemniki na śmieci,
  • autobusy elektryczne w komunikacji miejskiej

a u nas???

  • u nas coraz więcej bloków, coraz więcej chaosu i coraz więcej smogu, a władze śpią… no może niezupełnie, bo cały czas kombinują tylko jak mławianom dokopać i w jaki sposób im jeszcze wyciągnąć więcej pieniędzy z kieszeni.

Ciechanów – piękne miasto się zrobiło. Podjęliście bardzo słuszną decyzję zmieniając starych wyżeraczy na młodego i jakże operatywnego człowieka. Nic. tylko wam zazdrościć. Wiem sceptycy zaraz się odezwą, bo to PSL, bo to Struzik itp.
Nie, kochani, ten człowiek pracuje na rzecz miasta, dba o miasto i mieszkańców tego miasta, a nasz włodarz jest innym typem człowieka, takim który dba tylko o siebie bo po zakończonym urzędowaniu wyniesie się do swojej posiadłości nad Wkrą i na Mławie mu zależy jak mi na zeszłorocznym śniegu.

Normal
Normal
1 rok temu
Reply to  mławianka

Przecież to nie władze Ciechanowa tylko w ramach budżetu obywatelskiego…..Zrozumienie tekstu to jednak wciąż trudne dla wielu…..
Piszesz tak jakby nasze miasto było brzydkie, nie rozwijające się o które nikt nie dba. Robisz pseudo reklamę tylko dlatego , że burmistrzem jest Kowalewski (żeby nie było, że go bronię). To ja Ci napiszę coś innego. Rozmawiałem z kilkunastoma mieszkańcami tegoż ukochanego przez Ciebie miasta i mówią , że w Mławie to chociaż pomyśleli z tym dworcem zintegrowanym z galerią handlową. Bo w Ciechanowie zbudowali maleńki park handlowy(Dekada z 5 sklepami)razem z dworcem autobusowym i jest mało komu potrzebne- niska odwiedzalność jak na 40sto es wioskę. Lepiej było zdudować, (tak jak w Mławie) dworzec zintegrowany w miejscu tej całej hali targowej nikomu niepotrzebnej, która świeci pustkami. Wtedy by było wszystko w jednym miejscu i dużą galeria. A ludzie mogliby się przesiąść w jednym miejscu.
I powiem Ci , że w 100% się z ich opinią zgadzam. Dodam jeszcze, że te całe pojemniki na śmieci to wyjątek na całą Polskę i to się chwali. Nie ma tego nie tylko Mława ale również takie tuzy jak Kraków, Gdańsk, Poznań, Gdynia itd….Tak więc daj spokój naszemu miastu. Bo albo jesteś z Ciechanowa i siejesz ferment albo wyjątkowo nienawidzisz burmistrza. Skończę tym od czego zacząłem. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Trzeba było brać udział w projektach obywatelskich to by dalej istniały. Ale nie…..Lepiej usiąść da dooooopie i napiep…..ać w klawiaturę. Całuję….

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Normal

Co ty Normal pi…lisz, budżetu obywatelskiego w Mławie już dawno nie ma. Z ostatniego zadania ratusz wywiązał się tylko w połowie (jedna tężnia zamiast dwóch . Park na Wólce to zrobili czy nie?
Druga sprawa, to w Mławie przecież nie ma gdzie sadzić drzew, bo wszystkie miejskie działki w rękach deweloperów.
Z tą galeria z dworcem zintegrowanym to też jeszcze nie wiadomo jak będzie I jaki będzie tam ruch – pożyjemy, zobaczymy.
Dworzec dla PKP i dla… MKM, gdzie dworzec PKP winno stawiać PKP.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x