Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowy oddział przedszkolny w SP w Bogurzynie


Od 1 września 2020r. z inicjatywy dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogurzynie,  Anny Jaroszewskiej działa nowy oddział przedszkolny dla dzieci 3 i 4 letnich.  Szkoła zwiększyła zakres swojej działalności. Nowy oddział został oddany do użytku wraz z początkiem nowego roku szkolnego.


Dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu organu prowadzącego w okresie wakacji wyremontowano dotychczas istniejącą salę lekcyjną dostosowując ją do potrzeb przedszkolnych. Przygotowano oddzielną szatnię i łazienkę oraz wydawalnię posiłków. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w nowe meble i pomoce dydaktyczne. Działalność oddziału rozpoczęła się symbolicznym przecięciem wstęgi w drzwiach prowadzących do pomieszczeń nowego przedszkola.

W uroczystości wzięli udział: wójt gminy Wiśniewo Grzegorz Woźniak, przewodniczący rady gminy Adam Rutkowski, ksiądz proboszcz Wojciech Wiśniewski, przewodnicząca rady rodziców Pani Monika Koper oraz dyrektor SP w Bogurzynie Anna Jaroszewska.

W obecności wszystkich zaproszonych gości Ksiądz proboszcz Wojciech Wiśniewski, poświęcił pomieszczenia nowego przedszkola.

Wychowawczyni, Pani  mgr Sylwia Ludwińska-Kwiatkowska z całym zaangażowaniem prowadzi grupę maluszków, która liczy 16 dzieci wśród których jest 6 dziewczynek i 10 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno  podczas zabaw jak i zajęć. Maluchy są zgraną grupą, w której każdy czuje się ważny i potrzebny. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry              i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia  w grupie. Starają się być samodzielne  i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.

We wszystkich zadaniach Panią Sylwię wspiera pomoc nauczyciela: Pani Agnieszka Sawicka.

Mamy nadzieję, że nowe przedszkole stanie się zachętą dla rodziców do wyboru Szkoły Podstawowej w Bogurzynie jako miejsca edukacji swoich dzieci.

źródło i fot. SP w Bogurzynie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x