Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Najnowsze dane sanepidu. Siedmiu ozdrowieńców, siedmiu zakażonychKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 20.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 20.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 378/ (30)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 37/ (7)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 48/ (12)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 7 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)114 / (7)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 68/ (7)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
21 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Kim
1 rok temu

To nie jest czas i pora żeby zajmować się maseczkami tylko trzeba myśleć co jest nie tak że sluzba zdrowia nie funkcjonuje liczą się dla nich pacjenci aby z wirusem . Innych chorób nie ma dla nich i tu jest największy kłopot

Horis
Horis
1 rok temu
Reply to  Kim

Za covida pan minister dał lekarzom duże podwyżki,wiec chodzi o pieniadze

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Horis

Ja rozumiem wszystko ja im pieniędzy nie żałuję . Tylko płacimy składki a z dziećmi musimy prywatnie chodzić więc albo ktoś naprawi ta służbę zdrowia albo trzeba skończyć z składki . Bo rzad teraz traktuje nas jak dojna krowę

MadkaKurka
MadkaKurka
1 rok temu
Reply to  Kim

Jest jednen gość co by naprawił służbę zdrowia tylko nie wiem czy by się zgodził. Obywatel Owśiak.

anty-foliarz
anty-foliarz
1 rok temu

Za kolejne zakarzenia można podziękować między innymi oszołomom bez maseczek, pchającym się jeden na drugiego ludziom w sklepach oraz tym co musieli zrobić wesele na 200 osób.
Na zdrowie!

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Trochę kultury poproszę jakos jestem codziennie w sklepie i nie widzę żeby ktoś się pchał . A co do wesel to też słabo jesteś poinformowany bo ja dawno wesela na 200 osób nie widziałem ani o nim nie słyszałem .chyba że jesteś człowiekiem markietu to może i na ciebie się pchają he a i jeszcze jedno co do maseczek chodzenie w maseczkach obowiązuje już trochę większość ludzi się do tego stosuje a zakażeń coraz więcej więc dużo to nie pomaga . A liczą osób zakażonych można prosto sterować wystarcz zwiększyć lub zmniejszyć liczbe testów

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Kim

Ale może ten wirus jest na tyle złośliwy, że bez maseczek byłoby więcej? Dlaczego cały świat jednak nosi te maseczki ?

Beka z reszty
Beka z reszty
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

O Boże co ty piszesz…. Paranoja ratujmy swoich dziadków, ale nie swoim kosztem… Zamknijmy ich w domach zabrońmy wychodzić ludziom po 65 roku życia i z chorobami, a reszta w większości przejdzie bezobiawowo.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Beka z reszty

Wszyscy przejdziemy koronawirusa tylko niektórzy nawet nie będą wiedzieli że go przechodzili

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kim

Cowid-19 wyniszcza organizm, nawet jeśli jesteś bezobjawowy, to i tak możesz mieć przeróżne powikłania, które mogą się ujawnić po dłuższym okresie czasu związane z sercem, płucami itp. Tak, że z pewnością dowiesz się czy miałeś tego wirusa czy nie.
Znam 2 osoby, które zachorowały na covid-19, ciekawe czy jako ozdrowieńcy nadal będą twierdzili, że koronawirus to bujda na resorach i że go w ogóle nie ma. Co niektórym tu komentującym też by się to przydało.

Pati
Pati
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Jesteś strasznie przemadrzala,ale nie wiesz,ze jest tysiąc innych groźnych chorób których teraz się nie leczy z braku dostępu do lekarzy,i ludzie umierają.Koronawirusy były już 60 lat temu,to nic innego jak grypa,angina ,zapalenie płuc,oskrzeli,przeziebienia,i też dają powikłania ludziom z ciężkimi chorobami,poczytaj sobie,w książce medycznej,

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Pati

Wiem, maleńka, nie musisz mnie wspierać swoją wiedzą.
Sam mam przewlekłe choroby i wiem jak jest obecnie z leczeniem i dostępem do lekarzy, a więc skarbie nie uświadamiaj mnie, ale ty jak widzę jesteś z tych co wierzą w spiski, a więc powinnaś sobie przygotować specjalne oświadczenie, że w razie zachorowania na covid-19 nie życzysz sobie żeby cię leczono, bo ty w to nie wierzysz i podaj podstawę prawną. Lekarze skierowani do zajmowania się covidowi chorymi chociaż będą mieli mniej pacjentów.
Na temat chorób i nie tylko, dziecko, też zapewne więcej wiem od ciebie.
Nie uważam się za przemądrzałego, ale swoją mądrość życiową mam. Moje Zycie nie polegało tak jak twoje na siedzeniu ze smartfonem w ręku i wyszukiwaniu jakichś newsów. Naucz się myśleć mała mądralińska.

Pati
Pati
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Skąd wiesz ile mam lat?może więcej od ciebie,nie siedzę,ze smartfonem,bo mam rodzinę i zajęć dużo w domu.A gdzie ty siedzisz,skoro wiesz,co inni robią z telefonem.W to co ja wierzę,albo nie to moja sprawa,napewno nie panikuje,choc też mam od 20 lat chorobę przewlekłą nowotworową,ale nie swiruje z powodu wirusa.A ty jak nie znasz nie oceniaj innych,duzy…

Pati
Pati
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

A i jeszcze dodam ,że teraz od marca leczenia nie ma,chyba ,że prywatnie,wiec po co składki zabierają.Wirus jest,ale nie taki straszny jak go malują,idz do szpitali i zobacz czy naprawdę tak jest jak w tv pokazują,bo nie wszystko co media pokazują jest prawda.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Pati

Widzisz, skarbie, fajnie jak ktoś cię atakuje imiennie, nie znając ciebie?
Jednak jak widzę właściwych wniosków nie umiesz wyciągnąć, tylko dalej atakujesz. Pouczanie i wskazywanie co kto ma robić, to zastosuj do własnej rodziny, dzieci, a nie do obcych ci ludzi, których nie znasz szanowna damo.
Następnym razem nie atakuj drugiego interlokutora, tylko wyraź swoje własne zdanie.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Chyba mózg wyniszcza.. Jest wypowiedź peofesora na polsat news wpisz sobie na youtubie że powikłania na płucach po covid wracają do normy po 3-6 miesiącach i są naprawdę gorsze choroby niż te badziewie. Dziennie na nowotwory umiera około 400 osob ale o tym się nie mówi

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Beka z reszty

Może takich id…tów jak ty należałoby zamknąć pod kluczem, egoisto, zas,,, ny bubku

Nono
Nono
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Nikt wesel na 200 osób nie robił,a w supermarketach każdy trzyma odstęp a nie jak piszesz jeden na drugim.Bedac dziś w jednym z dużych supermarketów w Mławie,gdzie bywam rzadko,kazdy stał w odstępach,zdziwilo mnie jedno,ze taki niby wirus groźny a ludzi w markecie tłum i do tego jeszcze pełno małych dzieci z rodzicami więc nie taki straszny jak go w tv i rządzie przedstawiaja.

Ell
Ell
1 rok temu
Reply to  Nono

Wesel takich wielkich może i nie robią, ale odstępu w marketach nie widziałam odkąd zlikwidowali oznaczenia dotyczące odległości. Ludzie chuchają ci na kark jak gdyby nigdy nic.

Cosmoz
Cosmoz
1 rok temu
Reply to  Ell

W Marketach typu biedronka, Piotr Paweł To szoszony za wschodniej granicy dystansu nie trzymają, pchają się . Powinni zlikwidować tych szmatławców . Co to za czasy by Polacy nie mieli pracy a Szoszony czy Gruziny pracują. Panoszą się po Mławie . Powinniśmy ich zlikwidować. Bojówka by się przydała.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

To jest straszne co piszesz… Od dzisiaj bede nawet po domu w maseczce chodził a Tobie radze z domu nie wychodzić

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x