Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z 19 października. Czterech ozdrowieńców, jedno zakażenieKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 19.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 19.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 469/ (46)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 34/ (1)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 55/ (20)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 10 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)107 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 61/ (4)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
33 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Kim
3 lata temu

Zastanawia mnie jedno czemu ludzi ważnych nie podłączają pod respirator tylko kurację tlenowa . Zastanawia mnie czy to prawda że respiratory rozwalają nam płuca gorzej niz sam wirus ,?

Kim
Kim
3 lata temu

Właśnie tu na portalach możemy wymienić się poglądami bo w TVP słyszymy cały czas to samo

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Kim

Oglądasz tę szczujnię pisu?
Ja już od dawna tego nie oglądam, bo nie mogłam zasnąć, a jak zasnęłam to śniły mi się koszmary i wstawałam rano rozbita i niewyspana.
Dla wiadomości zwolenników szczujni_ nie oglądam w ogóle telewizji.

Wyłącz telewizor, włącz myślenie.

Nie ma co pisać komentarzy pod artykułami o covidzie. Ludzie tylko niepotrzebnie zaostrzają atmosferę i się kłócą, bo każdy najmądrzejszy, a jak czytam komentarze to najwięcej do powiedzenia mają egoiści czyli płaskoziemcy, którzy zajmują się tylko wyszukiwaniem na You Tube teorii spiskowych i ich rozpowszechnianiem.

Kim
Kim
3 lata temu
Reply to  mławianka

He widzisz ja opieram się na faktach nie mówię że wirusa nie ma jest napewno tylko czy jest tak groźny jak mówią o tym w TVP

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Kim

No widzisz, nie ma sensu tego oglądać 🙂

Sara
Sara
3 lata temu

To jest paranoja,ludzie nie mają do siebie żadnego szacunku,klotnie nawet w rodzinach teraz bałagan i kłótnie.Tak obecna władza PiS podzieliła ludzi i wprowadziła nienawiść.Kazdy ma prawo do własnych poglądów i własnego zdania,ale to nie znaczy,ze jak ktoś teraz kichnie czy zakaszle to ma zostać zlinczowany,bo tak ludzie reagują,ze ma covid.K azdy wirus dla ludzi z ciężkimi schorzeniami jest groźny,wiec opanujcie się ,bo nie istnieje tylko koronawirus.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Sara

Kichanie jest jednoznacznym objawem że dana osoba nie ma covida, bo przy covidzie matakiego objawu jak kichanie. 🙂

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu

Mam propozycję dla zarządzającego portalem. Może by wyłączyć komentarze pod Sanepidem?
Poziom jadu i chamstwa, jaki się tu wylewa, aż obrzydza

Jaaa
Jaaa
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

Zdecydowanie popieram!

srs
srs
3 lata temu
Reply to  Jaaa

cyt: Czeskie MSW chce znowelizować ustawę o dostępie do informacji, która uniemożliwi publikowanie wiadomości dotyczących zarządzania kryzysowego. Planowane jest między innymi wydłużenie czasu na przekazywanie informacji – ujawnia portal publicznego radia „iRozhlas”.

PRZEJAZDEM
PRZEJAZDEM
3 lata temu

Dlaczego na dworcu w CIECHANOWIE I W MłAWIE brak płynu do dezynfekcji rąk.Nie dość że przewijakownia zamknięta toalety za złotówkę brak Ochrony to jeszcze na płynie oszczędności .BÓG WAS OPÓŚCIŁ?

Mlawa
Mlawa
3 lata temu
Reply to  PRZEJAZDEM

Ty analfabeta ochrona to akurat jest bo w Ciechanowie to 24h po to są płatne żeby bydła nie było

obserwator
obserwator
3 lata temu
Reply to  Mlawa

Co się dzieje z pieniędzmi z toalet dworcowych? Czy to jest legalne?

brukarz
brukarz
3 lata temu
Reply to  Mlawa

Co to jest prywatny dworzec ? Na parkingu słupek drogowy nie kolejowy ciekawe skąd ? Propunuję sprawdzić pochodzenie słupka i się dowiemy czy jest papier na niego?

ludzie widzą
ludzie widzą
3 lata temu
Reply to  Mlawa

Zabolało ?

Mlawa
Mlawa
3 lata temu
Reply to  ludzie widzą

Lecz się nie pasuje nie jeździj pociągami proste

KONDUKTOR
KONDUKTOR
3 lata temu
Reply to  Mlawa

Dworzec jak i koleje są państwowe .Ko muś się czas zatrzymał i nie ogarnia .Czas na emeryturę . WIRUS CZYCHA .

Kim
Kim
3 lata temu

I mam jeszcze jeden apel do panów policjantów pamiętajcie że przede wszystkich każdy z was jest człowiekiem przygoda policjanta kiedyś się skończy a człowiekiem się jest do końca życia i od tego co teraz robicie będzie zależało jak później ludzie będą nas was patrzyli

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Kim

Jak jesteś człowiekiem to szanuj też innych a nie wymagają tylko od nich.

Kim
Kim
3 lata temu
Reply to  Anonim

Ale mam szanować popatrz sobie czym grozi chodzenie w maseczce a dopiero się wypowiadaj jak by ci kazali worek na głowę zalozyc to też byś zalozylo po co nie wprowadzili tej ustawy zgodnie z prawem było by po kłopocie

srs
srs
3 lata temu
Reply to  Kim

dajcie już spokój . pieprzycie w kółko te same bzdury .

Kim
Kim
3 lata temu

Jaki odważny się znalazł a ty co się boisz . Tylko że antykowidowcy to przeważnie ludzie ze swoim działalnościami którzy płacą składki a w zamian nie otrzymują nic więc pytanie po co płacić ZUS może niech idą ci za których to państwo opłaca składki

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Kim

Masz w zamian ode mnie współczucie jak to ty pracujesz na wszystkich i to ty powinieneś mieć decydujące zdanie jak w twojej firmie gdzie za nic masz podwładnych.

Kim
Kim
3 lata temu
Reply to  Anonim

Nauczyć się czytać ze zrozumieniem napisałem o pracownikach sektoru państwowego którzy się pozamykali i pracują zdalnie

Anonim
Anonim
3 lata temu

Antykovidanie ! Pomóżcie w szpitalach jednoimiennych. Wam tam będzie łatwiej się poruszać – bez maseczki, kombinezonu, stresu.

Miro
Miro
3 lata temu
Reply to  Anonim

Uważaj bo się zesrasz. My i tak dobrze się poruszamy, Bez kaganca, swobodnie, pełny luz. A Ty uważaj bo Ci żyłka pierdzaca pęknie od tej koronki. I schowaj się w szafie i siedz tam! Hahaha hahahahah. Zawsze i wszędzie PiS (wymoderowano) będzie!!!

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Miro

Miernoto ludzka nie jestem żadnym zwolennikiem obecnej władzy. A Ty jesteś założoną postacią przypominającą wyglądem człowowieka. Twoja wypowiedź jest podobna do wyznawców faszyzmu.

Miro
Miro
3 lata temu
Reply to  Anonim

Piardles zjadłes! Idź kaczkę lecz, bo Twój Pan chory na kwaranatnnie siedzi. Ciekawe co teraz planuje, karakan.

Kim
Kim
3 lata temu
Reply to  Anonim

Zastanawiam się co ty jeszcze tu robisz przecież wasz król jest na kwarantannie a on maseczki nie używał wolał bez i tak mu wyszło że jest kawalerem szkoda że rząd bykowego nie wprowadził he

Last edited 3 lata temu by Kim
Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Kim

Dziecko nie czytasz ze zrozumieniem. Nie jestem zwolennikiem obecnej władzy. Jestem jej przeciwnikiem. A ty przypinasz łatkę wszystkim którzy mają inne zdanie niż wasza wielmożność przedsiębiorca wszechwiedzący i mający innych gdzieś.

toy
toy
3 lata temu
Reply to  Kim

Nie strasz bo się ze……….asz

Kempa na jajach
Kempa na jajach
3 lata temu
Reply to  Anonim

Dziadek wyłącz ten internet pisiorze Ty! Nie słyszałeś dziadek, że internet przenosi covid? Zajmij się czymś pozyteczniejszym.

Anonim
Anonim
3 lata temu

Jakby myślenie było twoją pozytywna cechą to byś głupot szczeniaki nie spisywał. I tu celowe określenie postaci nie szanująca innych nawet swoich przodków.

33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x