Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień Papieski. Sztandar, stypendia i wspólnie zaśpiewana „Barka”


Mława pamięta o swoim Honorowym Obywatelu papieżu Janie Pawle II. 16 października, w 42. rocznicę jego wyboru na papieża, odbyła się uroczystość poświęcona Jego pamięci, ale mająca także nasz lokalny wymiar.  Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II przyniosło do poświęcenia swój nowy sztandar, uzdolniona młodzież otrzymała stypendia, a pod pomnikiem Papieża – Polaka złożono kwiaty.


Uroczystości rozpoczęła się w kościele pw. Świętej Trójcy w Mławie programem artystycznym w wykonaniu Marty i Pawła Stawińskich oraz ks. Marcina Sadowskiego z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Musicum w Płocku. Na nowo mogliśmy usłyszeć fragmenty  przemówień Jana Pawła II, przeplatane pieśniami. Następnie podczas mszy św., poświęcony został nowo ufundowany sztandar Stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II.

W dalszej części uroczystości, już pod pomnikiem Jana Pawła II siedmioro stypendystów odebrało z rąk fundatorów przyznane stypendia. Jak co roku, otrzymuję je wyróżniający się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W tym roku stypendia otrzymali: Aleksandra Górna, Amelia Krupa, Piotr Adam Wiśniewski, Kamila Świniarska, Weronika Krupa, Kinga Ryska i Oliwia Banaszek.

Delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty, a tradycyjnym zakończeniem uroczystości była wspólna modlitwa i wspólny śpiew  ulubionej pieśni Karola Wojtyły  – „Barki”.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Niedowiarek
Niedowiarek
3 lata temu

Ciekawe te stypendia. Na ponad 13 milionów zebranych, 3 miliony idą na stypendia, a 10 na inne cele. A mówią tylko o stypendiach 🙂

Adam
Adam
3 lata temu

Powinny być mandaty dla tych co stoją bez masek.

Piotr
Piotr
3 lata temu

Hmmm zamykają siłownie,baseny a spędy dalej się odbywają Nikt wtedy nie patrzy na dystans itp.Ludzie czas się obudzic

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x