Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie [zobacz foto i film]


Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego w Mławie zawsze ma wyjątkową i uroczystą oprawę. Tak też było w piątek 16 października, gdy pierwszoklasiści złożyli uczniowskie ślubowanie, wyróżniający się nauczyciele otrzymali nagrody, a podniosłość chwili podkreślił artystyczny program.


Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej, odśpiewania hymnu państwowego i hymnu szkoły oraz złożenia przez uczniów klas pierwszych ślubowania na Sztandar Szkoły.

W wydarzeniu zdalnie uczestniczył także starosta Jerzy Rakowski. W trakcie swojego przemówienia starosta przypomniał, jak ważnym dniem dla Polaków jest 16 października. Podkreślił, że jest to dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, a Jan Paweł II był wielkim przyjacielem Patrona Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie – Jerzego Ciesielskiego.

W dalszej części  uroczystości głos zabrała dyrektor Urszula Makowska, która złożyła życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Stałym elementem uroczystości jest również wręczenie nagród dyrektora szkoły nauczycielom szczególnie wyróżniającym się w pracy na rzecz szkoły i uczniów. W tym roku nagrody otrzymali: Andrzej Goszczycki, Robert Grabowski, Agnieszka Korytowska, Marlena Krystkiewicz,  Marzena Nagucka, Alicja Szulc, Mariusz Skwarski, Anna Wachowicz, Ewa Wiącek, i Marta Ziębicka. Nagrodą starosty wyróżnione zostały dyrektor Urszula Makowska i wicedyrektor Urszula Godlewska.

Na zakończenie uroczystości młodzież zaprezentowała  krótką pantomimę ukazującą  rolę wartości w życiu człowieka.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x