Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z 17 października. 5 zakażeńKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 17.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 17.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 448/ (40)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 32/ (4)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 42/ (9)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 9 / (1)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)99 / (5)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 56/ (7)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie informuje o kolejnych 5 potwierdzonych przepadkach COVID-19.

Ponadto PPIS w Mławie informuje, że coraz więcej jest przypadków, gdzie nie można ustalić źródła zakażenia Covid-19. W związku z powyższym PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mirosław
Mirosław
1 rok temu

Ja się tylko zastanawiam nad tym, jak taki baran jak Minister zdrowia który nie ma wykształcenia medycznego a ekonomiczne może kazać zakładać nam pampersy na gębę? Polacy powoli budzą się i wiedzą, że cała ta pandemia to jest jeden wielki kit.
Policja Mlawska tylko jeździ i wypatruje kto bez maski, a jak zobaczy to na sygnalach do ciebie pojadą jak do jakiegoś zbrodniarza. Panowie Policjanci, rozumiem wasza pracę, ale dobrze wiecie o tym, że nie ma podstawy prawnej do ukarania mandatem, a wasze wnioski kierowane do sądów są rozpatrywane na korzyść obywatela, gdyż nie ma podstawy prawnej do ukarania osoby która nie ma maski. Zgodnie z rozporządzeniem maski nosi osoba chora, zarazona, a zdrowa nie musi. Zbędne są wasze wypociny przy interwencji, bądź latanie po mieście i szukanie właśnie takich osób.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Mirosław

Mało tego ludzie powinie skaldac pozwy na policję że łamie prawa ciekawe czy było by im wesoło

Kim
Kim
1 rok temu

Ludzie czemu wy przyjmujecie te mandaty za brak maseczek i dorabianie PiS nie ma na to podsawy

Kim
Kim
1 rok temu

Człowiek dla człowieka powinien być bratem a ta władza sprawiła że brat sprzeda brata

Sara
Sara
1 rok temu
Reply to  Kim

No niestety tak jest ,że PIS podzielił ludzi wprowadzili nienawiść,jeden drugiego by zjadł z nienawiści.

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Sara

Narodem głupim i skłóconym lepiej się steruje.

Prawak
Prawak
1 rok temu
Reply to  Kim

Jak ktoś jest dzbanem to niestety zostanie nim do końca. Władza się ma tu nic jak . Być może chodzi że PiS jest jakimś katalizatorem dla niektórych nie wiem . Podły człowiek odnajdzie się wszędzie .

Gosć
Gosć
1 rok temu

Niby obostrzenia, reźim a w mlawskich lokalach ludzi duzo, lokale wypelnione po brzegi, pizzeria 105, benek… Nikt nie sprawdza. Takie restykcje

Tik
Tik
1 rok temu
Reply to  Gosć

Chyba też tam byłeś,skoro wiesz gdzie,i w jakich lokalach ile ludzi.Dobrze ,że mieszkam na wsi,tu przynajmniej spokój i nikt nikogo nie szpieguje.

Batman i Robin
Batman i Robin
1 rok temu
Reply to  Gosć

I bardzo dobrze. Ludzie się bawią, mają gdzieś ta scieme jaka jest pandemia. Zacznij oglądać tv niezależna dopiero się dowiesz jak jest z koronką. Ludzie siedzcie, pijcie, jedzcie pizze. Bardzo dobrze. A takie jak ten gość niech siedzi w domu i wielbi kaczkę. Kwa kwa kwa

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Gosć

Żal Ci du. . Ściska? Czy taki bojący jesteś o koronke nie zeswiruj tylko

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x