Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie do wiary, co można zrobić z zazdrości. Grozi mu kara do 5 lat więzienia


21-letni mieszkaniec gminy Szczytno w złości i zazdrości o swoją byłą dziewczynę, postanowił odegrać się na jej obecnym partnerze. Mężczyzna dokonał zniszczenia należącego do 22-latka samochodu marki BMW poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej przedniego i tylnego nadkola oraz prawych przednich i tylnych drzwi, a na koniec spuścił powietrze z przedniego koła pojazdu.


Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na kwotę blisko 10 tys. złotych. Kryminalni ustalili miejsce przebywania sprawcy i doprowadzili go do komendy. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (12.10.2020r.) około północy z oficerem dyżurnym szczycieńskiej jednostki skontaktował się 22-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna oświadczył, że ktoś porysował mu samochód, który zaparkowany był na parkingu przed jego domem. Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego w rozmowie ze zgłaszającym interwencję ustalili, że do zniszczenia mogło dojść w godzinach 20:00 – 22:00. Funkcjonariusze potwierdzili również, że w pojeździe marki BMW uszkodzone zostało przednie i tylne nadkole oraz prawe przednie i tylne drzwi. W przednim prawym kole zaś sprawca spuścił powietrze. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na kwotę blisko 10 tys. złotych. 22-latek oświadczył, że o zarysowanie powłoki lakierniczej BMW, podejrzewa byłego partnera swojej dziewczyny. Kryminalni ustalili miejsce przebywania ewentualnego sprawy i doprowadzili go do komendy. 21-letni mieszkaniec gminy Szczytno w trakcie przesłuchania przyznał się do postawionych mu zarzutów. Wyjaśnił również, że kierowała nim złość i zazdrość o byłą partnerkę.
Zgodnie z art. 288§1 Kodeksu karnego, kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP Szczytno

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x