Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jesteś klientem Banku Millenium? Uwaga, oszuści podszywają się pod pracowników infolinii


Uwaga klienci Banku Millenium! Bank wydał specjalne ostrzeżenie, przed oszustami podszywającymi się pod pracowników infolinii TeleMillennium. Metoda działania oszustów polega na nakłonieniu do zainstalowania aplikacji QuickSupport, która umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem użytkownika. Oszuści próbują też w trakcie rozmowy wyłudzić dane klienta, powołując się na rzekome, podejrzane transakcje na koncie lub karcie.


– Uwaga! Podczas rozmowy mogą wyświetlać się numery banku, a oszuści dysponują niektórymi danymi klienta – czytamy w komunikacie.

Bank apeluje o zachowanie ostrożności i przypomina, by w żadnym wypadku nie podawać telefonicznie swoich danych (PESEL, numer karty płatniczej, kod CVV), danych logowania do systemu, ani nie instalowali żadnych dodatkowych aplikacji z niewiadomego źródła i logowali się do konta wyłącznie na stronie banku.

Bankowe procedury  nigdy nie wymagają podania pełnego numeru PESEL czy pełnego numeru dokumentu, a jedynie dwóch losowo wybranych znaków.

źródło: mp

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x