Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z 16 października. 5 zakażeńKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 16.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 16.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 447/ (87)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 34/ (5)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 35/ (4)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 9 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)94 / (5)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 49/ (0)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie informuje o kolejnych 5 potwierdzonych przepadkach COVID-19.

Ponadto PPIS w Mławie informuje, że coraz więcej jest przypadków, gdzie nie można ustalić źródła zakażenia Covid-19. W związku z powyższym PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
NOS
NOS
2 lata temu

Po co Covid dziś na ul WILLOWEJ CHY BA OPONY PALILI TAKI CZARNY DYM I TAK JEST CODZIENNIE . CO NA TO STRAŻ MIEJSKA ? W TYM BUDYNKU MIESZKAJĄ CUDZOZIEMCY CZAS NA KONTROL.

Anka
Anka
2 lata temu
Reply to  NOS

Straż miejska jest pod ochroną – nie po to, żeby chronić obywateli.

Batman i Robin
Batman i Robin
2 lata temu

https://youtu.be/CkfqrmXcDA8

Polecam posłuchać

cit
cit
2 lata temu
Reply to  Batman i Robin

eh… prawda jest taka, że jesteśmy w czarnej d***e = choroby które były zawsze + covid. To nie będzie zwyczajny sezon grypowy. jest źle a będzie gorzej. pacjentów z covidem i niewydolnością oddechową przybywa szybko i oni nie są wyimaginowani. to się po prostu dzieje.

Pati
Pati
2 lata temu
Reply to  cit

Wirus wirusem,a gdzie się ludzie mają leczyć z innymi groźnymi i mniej groźnymi chorobami?Jak dostępu do lekarzy nie mają,teleporada jest porażką to nie jest leczenie,zwlaszcza że tel nie odbierają.A prywatnie nie każdego stac chodzić do lekarzy.

cit
cit
2 lata temu
Reply to  Pati

i o tym właśnie piszę, choroby które były zawsze + covid = jesteśmy w czarnej d***e. A to dopiero preludium.

PASAŻER
PASAŻER
2 lata temu

natychmiast zlikwidować opłaty za toaletę dworcową .Czy pieniądze z toalet są dezynfekowane zanim trafią do kasy biletowej? Czy wybieranie pieniędzy ze skarbonek odbywa się komisyjnie a nie jednoosobowo ? DLACZEGO SĄ POBIERANE OPŁATY I CZY JEST NA TO ZGODA IZBY SKARBOWEJ? CZY POBRANE PIENIĄDZE SĄ ZABEZPICZANE DO KOPERTY BEZPIECZNEJ CZY DO WORECKA?BILETY SĄ DROGIE POCIĄGI SIĘ SPÓŻNIAJĄ I JESZCZE DODATKOWA OPŁATA.NA DWORCU GDAŃSKIM OPŁATA JEST NIEPOBIERANA . CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ .

Jan
Jan
2 lata temu
Reply to  PASAŻER

To samo w Ciechanowie

Vera
Vera
2 lata temu
Reply to  PASAŻER

Jak cię nie stać to skorzystaj z tej w pociągu – o ile jesteś pasażerem. A jak chodzisz na stację z nudów to się załatw przed wyjściem z domu. Proste

Urolog
Urolog
2 lata temu
Reply to  Vera

Co tak bronisz tematu cos z tego masz ?

Pati
Pati
2 lata temu

Sezon grypy i przeziębień się zaczął,to normalne ,że chorują a testy są falszywie dodatnie,te testy nie są do badań.Umieraja ludzie nie na covid,ale na ciężkie choroby.Teraz z braku dostępu do lekarzy będzie coraz więcej ludzi umierać na różne choroby.

Pikaczu
Pikaczu
2 lata temu

Są już pierwsi w LG ?

Pokemon
Pokemon
2 lata temu
Reply to  Pikaczu

Czekasz w kolejce?

SonLEEGum
SonLEEGum
2 lata temu
Reply to  Pokemon

podobno

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x