Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z 16 października. 5 zakażeń


elektryk Mława
Reklama


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 16.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 16.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 447/ (87)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 34/ (5)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 35/ (4)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 9 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)94 / (5)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 49/ (0)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie informuje o kolejnych 5 potwierdzonych przepadkach COVID-19.

Ponadto PPIS w Mławie informuje, że coraz więcej jest przypadków, gdzie nie można ustalić źródła zakażenia Covid-19. W związku z powyższym PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
NOS
NOS
11 dni temu

Po co Covid dziś na ul WILLOWEJ CHY BA OPONY PALILI TAKI CZARNY DYM I TAK JEST CODZIENNIE . CO NA TO STRAŻ MIEJSKA ? W TYM BUDYNKU MIESZKAJĄ CUDZOZIEMCY CZAS NA KONTROL.

Anka
Anka
11 dni temu
Reply to  NOS

Straż miejska jest pod ochroną – nie po to, żeby chronić obywateli.

Batman i Robin
Batman i Robin
12 dni temu

https://youtu.be/CkfqrmXcDA8

Polecam posłuchać

cit
cit
12 dni temu
Reply to  Batman i Robin

eh… prawda jest taka, że jesteśmy w czarnej d***e = choroby które były zawsze + covid. To nie będzie zwyczajny sezon grypowy. jest źle a będzie gorzej. pacjentów z covidem i niewydolnością oddechową przybywa szybko i oni nie są wyimaginowani. to się po prostu dzieje.

Pati
Pati
12 dni temu
Reply to  cit

Wirus wirusem,a gdzie się ludzie mają leczyć z innymi groźnymi i mniej groźnymi chorobami?Jak dostępu do lekarzy nie mają,teleporada jest porażką to nie jest leczenie,zwlaszcza że tel nie odbierają.A prywatnie nie każdego stac chodzić do lekarzy.

cit
cit
12 dni temu
Reply to  Pati

i o tym właśnie piszę, choroby które były zawsze + covid = jesteśmy w czarnej d***e. A to dopiero preludium.

PASAŻER
PASAŻER
12 dni temu

natychmiast zlikwidować opłaty za toaletę dworcową .Czy pieniądze z toalet są dezynfekowane zanim trafią do kasy biletowej? Czy wybieranie pieniędzy ze skarbonek odbywa się komisyjnie a nie jednoosobowo ? DLACZEGO SĄ POBIERANE OPŁATY I CZY JEST NA TO ZGODA IZBY SKARBOWEJ? CZY POBRANE PIENIĄDZE SĄ ZABEZPICZANE DO KOPERTY BEZPIECZNEJ CZY DO WORECKA?BILETY SĄ DROGIE POCIĄGI SIĘ SPÓŻNIAJĄ I JESZCZE DODATKOWA OPŁATA.NA DWORCU GDAŃSKIM OPŁATA JEST NIEPOBIERANA . CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ .

Jan
Jan
11 dni temu
Reply to  PASAŻER

To samo w Ciechanowie

Vera
Vera
11 dni temu
Reply to  PASAŻER

Jak cię nie stać to skorzystaj z tej w pociągu – o ile jesteś pasażerem. A jak chodzisz na stację z nudów to się załatw przed wyjściem z domu. Proste

Urolog
Urolog
11 dni temu
Reply to  Vera

Co tak bronisz tematu cos z tego masz ?

Pati
Pati
12 dni temu

Sezon grypy i przeziębień się zaczął,to normalne ,że chorują a testy są falszywie dodatnie,te testy nie są do badań.Umieraja ludzie nie na covid,ale na ciężkie choroby.Teraz z braku dostępu do lekarzy będzie coraz więcej ludzi umierać na różne choroby.

Pikaczu
Pikaczu
12 dni temu

Są już pierwsi w LG ?

Pokemon
Pokemon
12 dni temu
Reply to  Pikaczu

Czekasz w kolejce?

SonLEEGum
SonLEEGum
11 dni temu
Reply to  Pokemon

podobno

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x