Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przasnysz. Kryte lodowisko ruszy jeszcze w tym roku


fot. źródło: www.infoprzasnysz.com


Powiat Przasnyski buduje nowoczesne kryte lodowisko z halą sportową przy ZSP w Przasnyszu. Jeszcze w tym roku mieszkańcy powiatu przasnyskiego będą mogli skorzystać z tego obiektu. Inwestycja jest aktualnie w końcowej fazie: trwają odbiory wykonanych instalacji oraz prace porządkowe. Zakończenie budowy planowane jest w listopadzie 2020 roku, a oddanie obiektu do użytku przewiduje się na grudzień 2020 roku.

Wielofunkcyjna hala sportowa mieścić będzie płytę sztucznego, naturalnie mrożonego lodowiska o wymiarach 40x25m, ograniczoną systemowymi bandami. Oprócz jazdy na łyżwach czy gry w hokeja na lodzie, będzie można organizować tu różne wydarzenia, uroczystości, imprezy i koncerty. Dzięki rozbudowanemu zapleczu, obiekt z pewnością przyciągnie wiele klubów sportowych i organizacji pozarządowych oraz zachęci je do realizowania własnych pomysłów. Zaprojektowane lodowisko swoimi wymiarami nie spełnia kryteriów profesjonalnego boiska hokejowego, co wyklucza wykorzystywanie obiektu do organizowania zawodów, jednak uczniowie mogą amatorsko i w ramach lekcji w-f uczyć się na nim zasad rozgrywek w hokeja.

Od strony technicznej obiekt posiada hall wejściowy z kasami, zaplecze szatniowe dla korzystających ze ślizgawki z wypożyczalnią łyżew, szatnie dla uczniów, zaplecze sanitarne, trybuny, pomieszczenia techniczne i magazynowe oraz przewiązkę do Zespołu Szkół Powiatowych przy ul. Mazowieckiej w Przasnyszu. W głównej części hali zlokalizowana będzie płyta lodowiska. Obiekt posiada również rozkładaną scenę wewnętrzną, zaplecze sanitarno-szatniowe dla artystów oraz zaplecze sceny.

Po dokonaniu odbioru końcowego robót budowlanych, Powiat Przasnyski wystąpi do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu, które rozpocznie się w grudniu 2020 roku. Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem pracy lodowiska, będzie ono czynne przez siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 obiekt będzie zarezerwowany dla grup szkolnych, natomiast wejścia ogólnodostępne przewiduje się w godzinach 15:30 – 21:00 z półgodzinnymi przerwami technicznymi na czyszczenie tafli po każdym godzinnym wejściu. W weekendy wejścia ogólnodostępne możliwe będą od godziny 9:00 do 22:00, z półgodzinnymi przerwami technicznymi po każdej godzinie „szusowania”.

Ze względu na fakt, że działanie lodowiska uzależnione jest od temperatury powietrza na zewnątrz, lodowisko najprawdopodobniej będzie funkcjonowało w miesiącach listopad- marzec. W sezonie letnim obiekt będzie wykorzystywany jako hala sportowa oraz miejsce organizowania wydarzeń rozrywkowych oraz kulturalnych.

Całkowity koszt projektu to 13 183 428,00 zł. Powiat Przasnyski na realizację zadania uzyskał dofinansowanie w wysokości 3 213 200,00 zł z Ministerstwa Sportu – Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

za: infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x