Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pol kontra Przybyszewski. Zadawał pytania radnemu, musiał bronić się przed sądem


Sądowym wyrokiem zakończyła się sprawa zadawanych pytań o los podpisów zebranych pod zapowiadaną przez kandydatów na radnych mławskiego Prawa i Sprawiedliwości w samorządowej kampanii wyborczej likwidacją Straży Miejskiej. Ze względu na sposób ich stawiania, radny Michał Pol zgłosił sprawę mławskiej Policji. Ta skierowała do sądu wniosek o ukaranie Przybyszewskiego z tytułu wykroczenia polegającego na zakłócaniu spokoju. Mławski sąd dwukrotnie uznawał Przybyszewskiego winnym. Krańcowo odmienny, ostateczny i uniewinniający wyrok zapadł po apelacji przed Sądem Okręgowym w Płocku.


Jak doszło do tego sądowego starcia pomiędzy radnym Polem a społecznikiem i przewodniczącym zarządu osiedla Przybyszewskim?

Otóż jednym z głównych haseł mławskiego Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych w październiku 2018 roku była likwidacja Straży Miejskiej w Mławie. Pod taką inicjatywą działacze i kandydaci na radnych zbierali publicznie przez 3 miesiące podpisy wśród mieszkańców. Już po wyborach doszło do zawarcia koalicji pomiędzy radnymi PiS a komitetem burmistrza Kowalewskiego i sprawa likwidacji Straży Miejskiej ucichła. W lutym 2019 roku Kamil Przybyszewski i Wiesław Moszczyński zaczęli publicznie dociekać, dlaczego do rady nie wpłynął projekt likwidacji straży oraz co stało się z zebranymi podpisami.

Takie pytania o los inicjatywy likwidacji straży i podpisy postawił publicznie w końcowej części sesji rady miasta 25 czerwca 2019 roku Kamil Przybyszewski. Wówczas do tej kwestii publicznie odniósł się przewodniczący PiS w Mławie Marek Kiełbiński. Poinformował, że podpisów zebrano zbyt mało aby skierować je do rady wraz z projektem uchwały o likwidacji straży i w efekcie podpisy zostały zniszczone.

Taka odpowiedź nie zadowoliła Przybyszewskiego, który chciał poznać szczegóły. Po zakończeniu więc tej sesji, gdy radni się już rozchodzili, szedł ulicą obok radnego Michała Pola, zadając mu pytania dotyczące tej sprawy i nagrywając całą sytuację telefonem komórkowym. Idący w pobliżu radni z komitetu Kowalewskiego zgodnie zeznali potem w sądzie, że Przybyszewski zachodził drogę Polowi na przejściu dla pieszych, przystawiał mu telefonu do twarzy i nagrywał z bliskiej odległości, a czynił to natarczywie i agresywnie, do tego stopnia, że radna Gadomska proponowała wezwanie Policji.

Ostatecznie po przeprowadzonym później na wniosek radnego Pola policyjnym dochodzeniu sprawa trafiła do mławskiego sądu. Ten w pierwszym postępowaniu nakazowym (bez obecności Przybyszewskiego) 1 października 2019 roku uznał go winnym wykroczenia i ukarał grzywną w wysokości 300 zł. Społeczną szkodliwość czynu obwinionego Sąd ocenił jako „znaczną, z uwagi na to, że zachowanie obwinionego spowodowało dyskomfort psychiczny, jak też zostało ocenione negatywnie przez jego świadków, a sytuacja miała miejsce na przejściu dla pieszych, a więc w miejscu, gdzie piesi powinni zachować szczególną ostrożność, a nie uniemożliwiać sobie przejście”.

Podobny skutek przyniosło rozpatrzenie również przez mławski sąd odwołania złożonego przez Przybyszewskiego. Na rozprawie 1 czerwca 2020 roku Sąd ponownie uznał go winnym wykroczenia, zmniejszając jedynie grzywnę do wysokości 200 zł. Tu również Sąd podkreślił, że zeznania wszystkich świadków tj. radnych: Arkadiusza Dłubisza, Beaty Gadomskiej, Zofii Kaźmierskiej, Leszka Ośliźloka, Mariana Wilamowskiego i Janusza Wojnarowskiego są zbieżne, spójne i wzajemnie się uzupełniają, a wynika z nich, że obwiniony zachodził radnemu drogę i trzymał telefon bardzo blisko jego twarzy w sposób natarczywy. Jednocześnie Sąd nie wziął pod uwagę dostarczonej przez Przybyszewskiego płyty CD z video nagraniem tego zajścia, twierdząc, że jego jakość szczególnie pod względem fonii jest bardzo słaba, co uniemożliwia jednoznaczną ocenę dowodu.

Przybyszewski w złożonej do SO w Płocku apelacji, wniósł o ponowne przeprowadzenie dowodu z załączonej płyty CD z video nagraniem, zmianę zaskarżonego wyroku i uniewinnienie. Przybyszewski podnosił, że w sytuacji gdy zeznania świadków mogą być subiektywne, największy walor dowodowy ma właśnie to nagranie. Podnosił też, że radny Pol w żadnym momencie nie zwrócił mu uwagi, że jego zachowanie zakłóca jego spokój lub w inny sposób mu przeszkadza.

Ostatecznie, 2 października 2020 r. Sąd Okręgowy w Płocku zaskarżony wyrok mławskiego sądu zmienia w ten sposób, że uniewinnia obwinionego od popełnienia zarzucanego mu wykroczenia.

Sąd zasądził też ze Skarbu Państwa na rzecz oskarżonego kwotę 991,06 zł tytułem kosztów obrony za postępowania odwoławcze, a kosztami postępowania w sprawie obciążył Skarb Państwa.

Ponieważ od wyroku żadna ze stron nie złożyła apelacji, jest on ostateczny.

– Ta sprawa spowodowała, że znów będę mógł zadawać pytania, czasem trudne i niewygodne. Jako osoba składająca podpis pod likwidacją straży miejskiej, chciałbym żeby było to wyjaśnione. Radni jednak zamiast podpisami, zajęli się mną. Dziękuję mecenasowi Łukaszowi Zabłockiemu, który podjął się apelacji i wierzył, że wygramy, a także Wiesławowi Moszczyńskiemu za pomoc w przygotowaniu linii obrony – skomentował wyrok Kamil Przybyszewski.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
2.4 11 votes
Oceń artykuł
guest
166 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
normalny
normalny
1 rok temu

facet chciał dobrze zbierał podpisy dla wrednych ludzi za odwołaniem straży
jak zrozumiał że nie tedy droga i że ludzie podpiszą się w większości pod czymś co zaszkodzi drugiemu to teraz wszyscy gdzie są podpisy
a co to zmieni?
jak chcecie to ja zbiorę dla was podpisy czy zabrać pieniądze bogaczom z Mławy?

też większość będzie za, przypadek?

toznowuja
toznowuja
1 rok temu

niedługo ten Pan przyprowadzi bandziorów na Radnych Miasta.
ludzie mało wam strachu w Mławie?

mieszkam tu
mieszkam tu
1 rok temu

jakiś agresywny był ten co pytał albo może tak tylko się nagrało. chociaż jak by każdy tak pytał na ulicy wszystkich radnych to jest to uciążliwe. po to są oponeci wybrani przez mieszkańców na radnych żeby pytac na poziomie a nie wydzierać sie na ulicy

wyborca
wyborca
1 rok temu

„Róbta co chceta”

Anonimffxb
Anonimffxb
1 rok temu

Moim zdaniem powinni zlikwidować ta Straż Miejska czepiają się często głupot ręką rękę myję w tej Mławie ,zeznania świadków były takie same a jakie miały być skoro wszyscy w jedną gniazdo…..Może pora zmienić Burmistrza i dać szansę młodszym ludziom do tej kandydatury

Moje spojrzenie
Moje spojrzenie
1 rok temu

Nie wierzę kawalarom,uważam, że skupiają zbyt wiele uwagi na sobie samych, trochę egoizmu, zdziebko narcyzmu, troszeczkę luzu – miasto wyludnione oraz pełne gruzu.

wyborca
wyborca
1 rok temu

Wiedzą że Michał Pol będzie ważną osobą w województwie i dlatego się boją.On wygra jeszcze nie raz !!!

Gru
Gru
1 rok temu

Dziecinada… i tyle w temacie. Jeden drugiego warty.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Nie próbujcie zwalac wszystkiego na Pana Marka Kiełbinskiego. Pol tez zbierał podpisy

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

Wszyscy tacy sami pis same dno w Mławie

Green
Green
1 rok temu

Jako radny masz obowiązek odpowiadania na pytania mieszkańców, a nie strzelać fochy i nasyłać policję, naważyłes chłopie piwa to je z godnością wypij, pokaż publicznie protokół ze zniszczenia podpisów i sprawę załatwisz, a tak tylko prowokujesz do takich sytuacji, cała ta sytuacja jest tylko i wyłącznie skutkiem Twojego ( waszego ) zachowania, z drugiej strony kogo reprezentujesz w radzie miasta bo chyba nie mieszkańców

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Marek Kełbinski robi co może to miedzyinymi bohater artykułu podkłada mu nogi Pan Kiełbinski chciał rozwiązać problem

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

Jestem przekonany ze to jednak Michał Pol chciał rozwiązać problem to on ma wiedzę i doswiadczenie

Last edited 1 rok temu by Anonimowy
Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

Tylko się aż osmarkał robi co mu bunio każe

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Panie Michale jest pan inteligentny rozważny i uczciwy proszę zastąpić w końcu kiełbinskiego na miejscu przewodniczacego

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

Zamienił stryjek siekierkę na kijek

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Pan Michał Pol powinien zastąpić Kiełbinskiego ktory byl chyba w PO na stanowisku przewodniczacego PiS
Pan Michał Pol nie chciał głosować za podwyzkami śmieci

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Brawo Pan Michał Pol dajmy lajki czas na zmiane w mławskim PiS czas na Pana Michała Pola jako przewodniczacego

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

To nie Pan Michał Pol zbierał podpisyto Kiełbinski bo chciał być burmistrzem a wczesniej zakładał PO w mławie Czas na zmiane w PiS Mława czas na przewodniczącego Pola brawo Michał

Cerber
Cerber
1 rok temu

Widzę, że przyjdzie czas na wariograf…

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Ja sie boje oj jak sie boję Michała

obiektywny
obiektywny
1 rok temu

Panie Michale , bardzo dobrze Pan zrobił.Takie zachowania natarczywe na ulicy trzeba eliminować.A na temat tego Przybyszewskiego ,to nie warto sie wypowiadać.On nigdy nie będzie w PiS!

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  obiektywny

Tak samo nie warto się wypowiadać na temat tego pana Michała tego co wiem to p. Przybyszewski nie pragnął być w tym gownianym mławskim pisie sama komunistyczna pseudo elita na czele z kełbinskim

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Mieszkanka

Jeden po zakładał inny z samobrony takie karierowicze

NIEZALEŻNY
NIEZALEŻNY
1 rok temu

STAWIAM NA MICHAŁA, BOJĄ SIĘ TO OPLUWAJĄ

MYŚL NIEZALEŻNIE
MYŚL NIEZALEŻNIE
1 rok temu

michał jest dla mnie bardzo porządnym człowiekiem i radnym. opinie wyrażane są dla mnie próbą obniżenia jego zasług popełnionych dla miasta i zajęcia jego pozycji. Straszne co POTAFI ZAZDROŚĆ I ZAWIŚĆ UCZYNIĆ

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

Pol ma takie same zasługi jak jego kolega Łukasik dzięki niemu niema zakładów mięsnych w mieście

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Pol jesten najlepszy

niezależny
niezależny
1 rok temu

michał jesteś super gościem, jesteśmy za Tobą…nienawidzą Cię bo się Ciebie boją…
‚Mława

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  niezależny

A jakim sędzią jest ten Pol że piszesz bo boimy się go

Znam cię gościu
Znam cię gościu
1 rok temu

Redaktor „Na stacji Mława” byłby obiektywny – ten gość był super, teraz jest zależny od swoich oczekiwań. Niech Pan wybaczy, ale zemsta nie jest rozkoszą Bogów tylko pragnieniem egoistycznych zapędów.

niezależny
niezależny
1 rok temu

„Na stacji Mława” „Nie przywdziewałoby żadej szaty politycznej’
inaczej odbieram to jako stronniczość i tendencję. Takie życie ” zemsta jet rozkoszą Bogów”

Hammurabi
Hammurabi
1 rok temu

Co byście Państwo powiedzieli wiedzieli że pretendent do miana burmistrza miasta jest złodziejem zawartości koszyka Grobu Pańskiego?

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Hammurabi

Ludzie się zmieniają bunio też się zmienił

psychiatra
psychiatra
1 rok temu

krzywe zęby to obłuda,fałsz, zakłamanie i złodziejstwo…czyli złodziejstwo koszyku grobu Pańskiego..

MYŚL NIEZALEŻNIE
MYŚL NIEZALEŻNIE
1 rok temu
Reply to  psychiatra

A JAK KTOŚ SOBIE JE WYPROSTUJE, TO CO MYŚLEĆ?

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Tylko pol on jest taki fajowski

lubię to
lubię to
1 rok temu

żaden żyd cygan ni niemiec…. może być… redaktor „na stacji mlawa”….

lubię to
lubię to
1 rok temu

Pol jest godny miana burmistrza pod warunkiem że nie z PiSu, może jeszcze Pan Burchacki

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Pol to gość

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

To się jeszcze okaże jaki z niego gość

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

A Pol to uczciwie wygrał brawo

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

A Pol t umie jezdzic na chulajnodze

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Brawo Pol dobrze ze wygrałeś

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

W jakiej lidze gra

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Pol to król Mławy

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

Gdzie ma koronę kto mu założy chyba bunio za te wszystkie wspaniałe głosowania przeciwko mieszkańcom a na korzyść delewoperom

pół drogi
pół drogi
1 rok temu

„Na stacji Mława” byłaby apolityczna i obiektywna

Napastnik
Napastnik
1 rok temu

michał pol zawsze gol

łun
łun
1 rok temu

Pol jest THE BEST

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  łun

Michaś wstydz się

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

Razem z nim powinni się wstydzić również świadkowie co zeznawali przeciwko p. Kamilowi

łuna
łuna
1 rok temu

myśl samodzielnie

łun
łun
1 rok temu

„Na stacji mława” byłaby obiektywana

ostrożny
ostrożny
1 rok temu

Ja również jestem przeciw zachodzeniu mi drogi przejścia, bez względu kto to jest. niech każdy pomyśli samodzielnie….

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  ostrożny

Ale sad nie potwierdził zachodzenia drogi to jest zwykłe pomowienie może dość tych pomówień
Za to podpisy panie Polu pan zebrał i gdzie one są?
Pamieta pan?
Nie moze pan ciagle kluczyc tak naprawdę w poprzedniej kadencji też pan nic ciekawego nie zrobił jedyny sukces to to ze burmistz pana kilka razy solidnie słownie pokonał wiec dwa mity legły ta inteligencja i uczciwość W czasie glosowania o podwyzkach cen wody nie był pan sprzeciw jedynie sie wstrzymał przypadek nie sądzę
To co sie działo w lg w czasie protestow to jak by inny przyklad ludzie pamiętają
Prosze wiec nie wypisywać tych dyrdymałow

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

Brak pamięci u wszystkich radnych z pisu

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  ostrożny

Michaś wstydz się

Midas
Midas
1 rok temu

W przyszłych wyborach jeszcze wiele razy postawię na Pana Michała. To facet z charakterem, rozsądny, określony politycznie, kulturalny i wykształcony. Taka osoba jest godna piastować to stanowisko dużo poważniejsze. Pozdrawiam Panie Michale. Proszę robić swoje.
Ja wierzę w Pańską wersję wydarzeń.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Midas

Michaś wstydz sie

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Midas

Jeden głos dobre i tyle

Mława potrzebuje uczciwego człowieka
Mława potrzebuje uczciwego człowieka
1 rok temu

Panie Michale złe nawyki i brak kultury u ludzi należy potępiać.Znam Pana od lat jest Pan przykładem kultury pokory i elegancji.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Michaś wstydz sie

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

Ale nie Pola przykład arogancji brak kultury ostatnio nie mówi dzień dobry udaje że nie widzi

Media
Media
1 rok temu

Michał jestes porządnym uczciwym człowiekiem głowa do góry.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Media

Michaś wstydz się

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Media

Glowa w dół i tyle w temacie

Green
Green
1 rok temu

Jak przed wyborami radni nas napastują błagając o głos, to też powinniśmy zgłaszać na policję jako natrętne zachowanie

Grochu
Grochu
1 rok temu
Reply to  Green

Was? To Wy tu piszecie? czy ty? Zdrowie jest?

Grochu
Grochu
1 rok temu
Reply to  Green

Zawsze masz prawo zgłaszać wszelkie naszuszenia nietykalności osobistej

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Grochu

Nie wszyscy lubią latać a byle duperelą do sądu.

Black men
Black men
1 rok temu

Panie Michale jesteś bardzo porządnym człowiekiem i radnym, zrobiłbym to samo co ty. Masz prawo protestować na takie zachowanie. Brawo. Tak trzymaj.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Black men

Michaś wstydz się

Melody
Melody
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

Anonimowy, powtarzasz się i powtarzasz a jednocześnie do dyskusji nic merytorycznego nie wnosisz. Powinno się potraktować Twoje komentarze jak „spam”.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Melody

To do sadu leć

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Melody

Zgłoś to do sądu

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Melody

Pan radny chce rządzić nawet portalem

Melody
Melody
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

Jestem kobietą. Drażnią mnie trolle i spamerzy.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Melody

A kogo to interesuję?

Melody
Melody
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

A kogo „interesuję” Twoje „spamy”? Sądy się takimi pie*dnięciami jak Twoje nie zajmują. Dobrej nocy.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Black men

Popytaj w lg jak było to sie dowies

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Black men

Michaś jakie zachowanie sad obejrzała i stwoerdził ze tam nic sie nie stało
To zeznania radnych okazały sie niewiarygodne
Reszta to jakas proba ratowania sie z upakarzajacej sytuacji założę sie ze 90% obronnych wpisow to ta sama osoba
Przegrałes Michał poszedłes na zwarcie burmistrz okazał sie zbyt twardy myślałeś ze uda sie z Kamilem niestety zbyt twardy przegrales to tak w zasadzie gwóźdź do koncza i tyle cała prawda zdaje sie ze wlasnie przegrywasz reelekcję

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

Prawda sama się broni nie trzeba byćtwardym i tyle na temat przegrana boli.

Wyboraca
Wyboraca
1 rok temu

Michał to bardzo rozsądny radny. Miał prawo zgłosić zachowanie, które było dla niego aspłeczne. Panie
Michale sądy bywają róże. Jesteśmy z rodziną po Pańskiej stronie. Jest Pan bardzo wrażliwym i mądrym radnym. Traż miejska musi być. Super decyzja.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Wyboraca

Michaś wstydz się

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Wyboraca

Madrzejszych widziałem
Samochwała

anonimus
anonimus
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

Pewnie w lustrze

Grochu
Grochu
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

a to feler westchnął seler….

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  Wyboraca

Wrażliwy i mądry na swoją stronę a nie dla wyborcy mam nadzieję że to koniec kariery P. Pol jako radny

Wyborca
Wyborca
1 rok temu
Reply to  Mieszkanka

Dla mnie jak najbardziej super gość i taki pozostanie. Znam go i szanuję. Sądy także się mylą.

Black men
Black men
1 rok temu

Samozachwyt jest szkodliwy,proszę uważać na lustro i wypolerowaną podłogę gdyż całusom nie będzie końca.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Black men

Michaś wstydz się

Green
Green
1 rok temu

Co się dzieje w tym mieście? Bunio z pracowniczą do sądu, dyrektor jednostki samorządowej z pracownicą do sądu, szeregowy radny z mieszkańcem do sądu, wszystkie wyroki sprawiedliwe na korzyść pokrzywdzonych, widać jak traktuje się mieszkańców, „zamieszkaj w Mławie”

Her
Her
1 rok temu
Reply to  Green

To wszystko jest spowodowane tym że miasto jest mocno zadłużone. I wszyscy szukają oszczędności. Ja mam czystę sumienie nie głosowałem na obecnego burmistrza. Radni na których głosowałem niestety się nie dostali. Jakie są skutki rządów obecnych samorządowców , chyba każdy widzi. Słowo tragiczne to za mało powiedziane.

ostrożny
ostrożny
1 rok temu
Reply to  Her

…..a to feler westchnął seler

Black men
Black men
1 rok temu

Nie wpadnij w samozachwyt, bo zaczniesz się do siebie modlić.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Black men

Boli przegrana, oj widać, że bardzo boli.
Sprawy sądowe z byłe powodu na dobre nie wychodzą, a tym bardziej jak się je przegrywa.

Spaskudziłeś sobie karierę polityczną w Mławie.
Teraz musisz startować na posła, bo radnym nie zostaniesz

Ps. jesteś w wielkim bł.ędzie jak myślisz, że te komentarze pisze jedna osoba.

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu
Reply to  mławianka

A kto zagłosuje żeby został posłem chyba że osłem.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Black men

Michaś wstydz się

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Michałek nie ladnie duży chłopak i tak oj nieładnie

166
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x