Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z 15 października. 7 zakażeń 1 ozdrowieniecKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 15.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 15.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 384/ (46)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 29/ (5)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 40/ (10)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 9 / (2)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)89 / (7)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 49/ (1)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie informuje o kolejnych 7 potwierdzonych przepadkach COVID-19.

Ponadto PPIS w Mławie informuje, że coraz więcej jest przypadków, gdzie nie można ustalić źródła zakażenia Covid-19. W związku z powyższym PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ann
Ann
1 rok temu

Grypa, zapalenie płuc, HIV, nowotwór, wylewy, zawały. Na różne choroby umiera tysiące ludzi dziennie a nie jest to rozdmuchiwane. Według statystyk zgonów wg GUS nie ma więcej zgonów w czasie pandemii niż w ubiegłych latach. Większe ryzyko, że wykończą nas maseczki i brak odpowiedniej opieki medycznej (teleporady) niż COVID.

UchoOdDzbana
UchoOdDzbana
1 rok temu
Reply to  Ann

W sumie nie chodzi o to ile osób umrze bo to jest najmniej istotne w całości sytuacji. Tak dobrze napisałem . Istotny jest paraliż i całe zamieszanie .Np. to że non stop trzeba się użerać z tymi co nie chcą założyć maseczki na chwilę , to że brudasy się nie myją i cała reszta małych spraw zresztą żenujących tak w ogóle. Najbardziej ciekawym wątkiem sprawy jednak pozostaje fakt jak dużo znaczy gówno nietoperza z jaskini z wuchan. Czyli wracając do początku mała sprawa a jednak istotna bo trzęsie całym światem.

Ann
Ann
1 rok temu
Reply to  UchoOdDzbana

Maseczkę można na chwilę założyć to nie jest problem. Problemem jest jak nosisz ją przez 8,10 czy 12 godzin. Po dłuższym czasie męczysz się z bólami czy zawrotami głowy a to fajne noe jest. Paraliż też nie jest dobry chyba, że dla tych osób, które i tak siedzą w domu. Nikt nie chce nagle nie mieć pracy lub mieć tylko część wynagrodzenia. Koronawirusy były i będą. Jedne groźniejsze, drugie nie. I niekoniecznie muszą pochodzić od nietoperza jak ten. Panika nigdy nie będzie dobrym doradcą. A to nie potrzebnie zostało rozdmuchane.

Jak to któregoś dnia napisano: Grypa ma więcej ofiar śmiertelnych, ale COVID ma lepszy marketing.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Ann

Nie wiem, ale mam wrażenie, że podają, że w szpitalach jest więcej chorych z kłopotami z oddychaniem, i więcej osób potrzebuje wentylacji respiratorem, wydaje mi się, że ktoś mówił, że covid jest jednak gorszy niż grypa, jeśli mamy ok.39 000 czynnych chorych(ilość zachorowań minus zmarli i ozdrowieńcy), to jednak sporo ludzi leży w szpitalu, nie wszyscy chorzy, ale ci co potrzebują, koleżanka z Krakowa mówi, że tam jest inaczej niż u nas-dużo trudniej, no, ale Kraków wielkie miasto i wielkie skupisko ludzi. Najgorsze te nowotwory i inne schorzenia, bo coraz więcej oddziałów przekształcają. Myśli SZ.P.(Szanowna PANI ) ,że robią nam to na złość ????

Asa
Asa
1 rok temu

Czytając wasze komentarze to można stwierdzić że wirus HIV to też ściema bo go nie widać. Zastanówcie się rządowi jest to nie na rękę że epidemia tyle trwa. Traco poparcie, negatywnie to wpływa na gospodarkę i nastroje społeczeństwa wobec rządzocych. Oni już dawno by chcieli zakończyć epidemie bo tylko tracą. Wirus jest większość ludzi jest tylko nosicielami ale trafia na ludzi którzy przechodzą to cieżko.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

To co? Kolejna godzina dla seniora? To na pewno unormuje pandemię :v A rząd zamiast coś robić przez te pół roku względnego spokoju woli opierdalać lekarzy, którzy już ledwo wyrabiają. Jebać PiS, tyle w temacie

Jaa
Jaa
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

W pełni popieram , nie reagują tam gdzie trzeba tylko zmuszają ludzi do chodzenia w maskach na powietrzu co nie ma sensu. W pomieszczeniach zamkniętych jestem za noszeniem maseczek. Dzieci powyżej 12 roku życia powinni mieć nauczanie zdalne . Nie było by tą obciążeniem dla rodziców. Za chwilę cała Polska będzie czerwona. Bo rządzo ludzie bez wyobraźni, główny powód wzrostu zachorowań to szkoły. Nie wiem czy oni nie widzą zapchanych autobusów którymi dzieci dojeżdżają do szkół. A potem zarażają rodziców czy dziadków.

Domi
Domi
1 rok temu
Reply to  Jaa

Chyba nie masz dzieci,i nie masz pojęcia o zdalnym nauczaniu.To porażka,szkola jest od nauki,co w supermarketach i galeriach nie ma wirusa?tam tysiące ludzi się przewija i jeden na drugim siedzi,pomysl zanim coś napiszesz.

Ktoś
Ktoś
1 rok temu

Ludzie od kilku dni obserwuję toczącą się pod każdym komunikatem rozmowę, a raczej kłótnię. Powiem szczerze, że nie rozumiem waszego obrażania się wzajemnie. Jeden lubi śliwki, a drugi jabłka. Każdy ma prawo do swojego zdania. Grunt to umieć szanować swoje poglądy, a przede wszystkim siebie. Jeden wierzy w koronawirusa, drugi nie, ale dlaczego zaraz się wyzywać? Naśmiewać? Jeśli każdy by był taki sam i miałby takie samo zdanie, życie było by nudne.

Ala
Ala
1 rok temu

Teraz już na NFZ do lekarza czy szpitala na inne choroby groźne i mniej groźne,sie nie dostanie człowiek,chyba ,że prywatnie a tam ceny poszły w górę,nie każdego stać na prywatne wizyty.Wiec będą ludzie umierać,bo bałagan w służbie zdrowia i oprócz covida inne choroby nie istnieją.Paranoja.

Nitusia
Nitusia
1 rok temu

Wszyscy umrzemy!!!
Kiedyś… 😉

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Nitusia

Umrzemy z głodu, braku pracy, pożywienia.
Z tą koroną to jest trochę tak jak z Yeti. Wszyscy słyszeli, ale nikt nie widział. Zaraz pewnie mlawianka i reszta bandy powiedza że idiota jestem hahahahah. Idiotow to robią to z nas. Życzę wszystkim dużo pieniędzy, zdrowia a przede wszystkim utrzymania stanowiska pracy. Bo niedługo wszyscy spotkamy się na ulicach, pod mostami. No tak zapomniałem, te sponsorowane będą żyć i pachnieć w domku 🙂 Pinokio i Niedziela szykują kolejny plan jak z Polaków zrobić Idiotow. Heja banana i do przodu!

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Marcin

Proszę Pana, ale Niemcy w der Spiegel sporo piszą o swoich kłopotach z koronawirusem, i raczej nie jest to skierowane do Polaków. Myślę, że nie należy wpadać w obłęd, zachować rozsądek, ale również nie należy do końca lekceważyć przeciwnika.
Dla wielu ludzi takie wpisy są opiniotwórcze, więc należy bardzo dobrze zastanowić się , co się pisze, bo ktoś, czytając Pana może pomyśleć, że to wszystko to nieprawda, i narazić się na ryzyko zachorowania. Der Spiegel jest niemieckojęzyczny, dla lubiących angielski polecam BBC lub CNN news w oryginale

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Marcin

Dokładnie dobrze mówisz wybraliśmy sobie rząd miało być tak pięknie he he to tu niedługo czekają nas czasu o których morawiecki mówił bedziemy zapier….. Za miskę ryżu

Sss.
Sss.
1 rok temu
Reply to  Marcin

Dobrze mówisz,mysle tak samo,ale idiotów w Mławie nie brakuje,co siedzą przed tv i świecie wieża w koronę.Niech wierzą ich sprawa,kazdy ma prawo do własnego zdania,ale trzeba myśleć logicznie,ze wirus nic nie groźniejszy od grypy,nie chodzi tu tylko o wirusa,ale wiadomo o pieniądze.Ktos się nieźle oglowi na biznesie covidowym,a zwykli ludzie będą białymi murzynami,bez pracy.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Marcin

Widzę, że masz wyrobione zdanie odnośnie plandeki. To dobrze. Skoro się nie boisz to możesz jako wolontariusz lub po krótkim przeszkoleniu odpłatnie wspomóc służbe zdrowia bo każda pomoc im się przyda. Pokaż jakim jesteś kozakiem.

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Anonim

Ja akurat mam pracę, a po pracy zajmuje się dziećmi bo matka dziecka po porodzie niestety ale wpadła w depresję poporodowa i uciekła, 5 lat jej nie ma. Więc nie mów mi co mam robić. Skoro jesteś taki mądry na forum i polecasz innym pomoc w służbie zdrowia to dlaczego Ty się nie zglosisz? Chyba nie wiesz co to znaczy bieda, brak na chleb, mleko, pampersy. A Twoje komentarze anonim warto przemyśleć przed napisaniem, bo nigdy nie wiesz jaka jest czyjąś sytuacja rodzinna i finansowa. Skoro wierzysz w wirus to wierz ja nie mam nic przeciwko. Każdy z nas ma prawo do własnego zdania, a Ty na pewno nie jesteś od tego, aby mówić mi co mam robić po pracy.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Marcin

Czyli po wyjaśnieniu nam, być może myśli Pan to co ja- z czegoś musimy żyć, i nie jest to wszystko takie proste, jeśli co innego- nie ma to znaczenia, ma Pan prawo przecież do własnego zdania i własnych uczuć/ale Pana pierwszy wpis sugerował zupełnie co innego. Natomiast najwyższy czas przestać się wyzywać od idiotów, powinniśmy się wspierać, może pomóc przy zakupach, może popilnować dziecka, może powiedzieć dobre słowo do sąsiada,,,,

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Anonim

I teraz jeśli zamkną szkoły bardzo chętnie zatrudnię Cię na nianke. Ja wezmę więcej godzin i oczywiście Ci zapłacę za Twój czas bo ja poraz kolejny nie chce stracić zatrudnienia przez pomysły rządu i ludzi którzy twierdzą, że to dobry pomysł. Tylko Ci ludzie zawsze będą mieć pieniądze, bo każdy z nas kto odprowadza podatki właśnie na nich robi, przede wszystkim na ich milionowe wynagrodzenia.

Domi
Domi
1 rok temu
Reply to  Marcin

Ci którzy nie mają dzieci,albo już dawno dorosłe,to twierdza żeby szkoły zamknąć,bo tam największe skupisko i wirus atakuje.A w supermarketach i galeriach handlowych nie szaleje?tam codziennie tłumy ludzi i kasjerki zdrowe.Ci co nie mają pojęcia o zdalnym nauczaniu lepiej niech się nie wypowiadają,bo nic nie zastąpi nauki w szkole.

Olo
Olo
1 rok temu
Reply to  Domi

Jednak nauczanie hybrydowe w szkołach średnich, najważniejsze żeby maturzyści chodzili do szkoły jak najdluzej się da. Nauka zdalna w większości szkół to była porażka.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Anonim

Ludzie mają trochę racji, pieniądze na zasiłki się powoli kończą, a sposobem na życie jest praca, a nie kolejna darowizna , emerytura się bierze z wypracowanych lat, a posiadanie rodziny jest radością, i owszem, trzeba ją wspierać, miło, że Państwo pomaga, ale praca jest ważna.
Teoria spiskowa – ale jeśli spisek- to międzynarodowy, światowy , absolutnie nasz Rząd nic do tego nie ma , a ludzie jednak chorują na wirusa, i umierają, tak jak na WZW czy HIV- czy ktoś neguje istnienie tych chorób ?A ręce do pracy przy chorych się przydadzą. Trzeba zachować umiar w każdą stronę.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  kot

Ale mądrale się znaleźli. Pisze tak bo bagietylizujecie sprawę. Każda choroba jest szkodliwa. Ha się w życiu ja pracowałem i w to w różnych warunkach. Także pracy się nie boję. Nie otrzymuje datków od państwa, żadnych plusów. Bo sam na to co mam zapracowałem. Napisałem tak żebyscie pomogli służbie zdrowia specjalnie bo piszecie że to zmowa, spisek, pokazcie kto chory. Jak do wolantariatu to macie wymówkę że dzieci, że życie złe. I po co mi zwracasz uwagę że jestem na forum. A Ty co tu robisz pilnuj dzieci a nie siejesz zamęt foliarzu.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Anonim

Właśnie nie bagatelizuję, podchodzę do tej sprawy wybitnie poważnie, i usiłuję przekonać ludzi, żeby nie lekceważyli zaleceń GIS .Wirus jest ponad podziałami politycznymi, i tym, czy ktoś jest za, czy przeciw. I wcale nie uważam tego za zmowę!!!

Jjen
Jjen
1 rok temu
Reply to  Marcin

Że ty nikogo nie znasz to nie znaczy że nie chorują. Ja znam 3 osoby które były chore, mieszkają w Warszawie. Osoby do lat 40, dwójka przeszła praktycznie bez objawów. Ale ten jeden chorobe przeszedł cieżko. Po wyzdrowieniu przez miesiąc miał zadyszkę przy krótkim spacerze . Teraz już jest dobrze ale długo dochodził do siebie.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x