Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Doposażenie dla trzech mławskich szkół, dodatkowe staże i kursy dla uczniów


Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych opublikowała listę projektów, które uzyskały dofinansowanie na wsparcie kształcenia zawodowego. Wśród 23 projektów, które będą realizowane, jeden obejmuje uczniów trzech mławskich placówek.


ksp Mława
Reklama

Do projektu zostanie zaproszonych 51 uczniów z Technikum nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego w Zespole Szkół Nr 1 w Mławie, 86 uczniów z Technikum nr 2 im. A. Mrozowskiej w Zespole Szkół nr 2 w Mławie oraz 64 uczniów z Technikum nr 4 w Zespole Szkół Nr 4 w Mławie. W ramach projektu zaplanowany jest dla młodzieży udział w  stażach, realizacja doradztwa zawodowego, nauka na dodatkowych zajęciach specjalistycznych, poznanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych.

Szkoły zostaną doposażone, a ze wsparcia skorzystają także nauczyciele zawodu oraz instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Uczniowie ze szkół, w których będzie realizowany projekt uczą się na kierunkach: technik budownictwa, informatyk, reklamy, elektryk, logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, kelner, a także technik ekonomista i handlowiec. Wartość dofinansowania to ponad  1,6 mln zł.

Środki na realizację projektów pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

źródło: MJWPU

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x