Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowy skokochron na wyposażeniu mławskich strażaków


Błyskawicznie napompowuje się sprężonym powietrzem, jest niepalny, przeniosą go dwie osoby, a skoczyć na niego można z wysokości 16 metrów. Nowy skokochron pneumatyczny będzie służył mławskim strażakom przez najbliższe 15 lat.


Jak podaje KP PSP w Mławie, w dniu 8 października br. przeprowadzone zostały procedury odbiorów 19 skokochronów dla jednostek ratowniczo – gaśniczych z terenu województwa mazowieckiego, w tym dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Mławie. Zadanie to zostało zrealizowane przez Komendę Wojewódzką PSP
w Warszawie.

Realizacja niniejszego przedsięwzięcia została zainicjonowana przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w związku z przeprowadzoną analizą, której głównymi założeniami były m. in.:

  • konieczność doposażenia jednostek PSP w sprzęt ratowniczy,
  • możliwe do uzyskania oszczędności finansowe i aspekty organizacyjne,
  • minimalizacja wydatków związanych z serwisowaniem i przeglądami sprzętu,
  • kumulacja zakupu dla 19 jednostek PSP w celu uzyskania najkorzystniejszej oferty cenowej,
  • wsparcie jednostki nadrzędnej w zakresie realizacji kluczowego zadania.

Środki finansowe na realizację przedsięwzięcia pochodziły z Komendy Głównej PSP, Komendy Wojewódzkiej PSP oraz środki finansowe zgromadzone na funduszu wsparcia PSP przekazane od jednostek samorządu terytorialnego w tym m.in. z powiatu mławskiego i miasta Mława w łącznej wysokości 10 tys. zł.

Skokochron pneumatyczny, który trafił do mławskiej jednostki przeznaczony jest do ewakuacji ludzi z miejsc zagrożenia, w szczególności z wyższych kondygnacji, podczas płonących budynków, w sytuacji gdy dotarcie pojazdu ratowniczego na miejsce akcji jest utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Pozyskany skokochron pneumatyczny charakteryzuje się szybkiego przygotowania do działań ratowniczych i łatwą obsługą. Rozkłada się samoczynnie po otwarciu butli ze sprężonym powietrzem, która jest na wyposażeniu. Powierzchnia zeskoku pozwala na skok z wysokości 16 metrów. Dzięki zastosowanym odpowiednim materiałom można stosować go przy temperaturach w przedziale od -30º do +50º C, powłoka zewnętrzna wykonana została z niepalnego materiału, odpornego na rozdarcie oraz działanie szkodliwych warunków atmosferycznych takich jak deszcz czy śnieg. Ze względów na niską wagę, rozłożenie jak i przenoszenie  skokochronu może być wykonywane przez 2 osoby.

Otrzymany skokochron został już przyjęty na wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Mławie, w której będzie służył przez kolejne 15 lat.

źródło i fot. PSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x