Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wśród łamiących przepisy drogowe wyróżnił się 82-letni kierowca


Jesienne warunki na drogach wymagają od kierowców zachowania szczególnej ostrożności. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu i odpowiedzialne zachowanie. Nie wszyscy jednak biorą  sobie te rady do serca. W miniony weekend mławscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy trzem piratom drogowym, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h.


Rekordzistą okazał się 82- letni mieszkaniec Warszawy. Kierujący alfa romeo starszy mężczyzna jechał z prędkością 116 km/h w Uniszkach Zawadzkich. Poza utratą prawa jazdy został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

W Szydłowie, na ul. Mazowieckiej, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego audi a4, 50- letniego mieszkańca  pow. mławskiego. Kierowca jechał z prędkością 102 km/h. Stracił prawo jazdy. Został ukarany mandatem w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi.

W tym samym miejscu prędkość przekroczył także  23-letni mieszkaniec pow. mławskiego, kierujący samochodem marki Audi A4. Młody kierowca jechał z prędkością  107 km/h w terenie zabudowanym. Interweniujący patrol zatrzymał kierującemu prawo jazdy oraz ukarał go mandatem w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi.

Policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole na drogach, gdzie dochodziło już wcześniej do niebezpiecznych zdarzeń oraz tam, gdzie potwierdzono zagrożenie, zgłoszone przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policja apeluje o ostrożność- jesień to szczególny czas, w którym zmienne warunki atmosferyczne, wymagają od kierowców zachowania szczególnej ostrożności. Szybko zapadający zmierzch, opady deszczu, mgła, szare, mgliste poranki nie sprzyjają bezpieczeństwu na drodze. Kierując pojazdem pamiętaj o dostosowaniu prędkości do warunków  jazdy. Jako pieszy zadbaj o swoje bezpieczeństwo używając elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że nie jesteśmy na drodze sami.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Kiedy w końcu zostaną wprowadzone przepisy, żeby ludzie po 70-roku życia musieli przechodzić coroczne obowiązkowe badania lekarskie w celu utrzymania prawa jazdy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x