Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powybijane szyby w „Handlowcu” straszą mieszkańców i przejezdnych


W grudniu ubiegłego roku mławski „Handlowiec” został sprzedany. Jak na razie nowy właściciel wyremontował w tym roku dach obiektu. Na remont czeka nadal elewacja i wnętrze. Do wnętrza nie każdy może już zajrzeć, ale od pewnego już czasu w oczy przechodniów rzuca się obraz zniszczonych witryn z powybijanymi szybami. O tym właśnie napisała do redakcji czytelniczka.


– Zrewitalizowano (czytaj: szczelnie wybetonowano) Plac 3-maja wokół Handlowca, a sam Handlowiec… zmienił właściciela i nic ponadto.

Stoi tak sobie pod czujnym okiem kamer i niszczeje, ulega dalszej dewastacji. Minął już rok, a może więcej od zmiany właściciela, a nadal straszy  reklama: „PSS”.

Kolejny, jakże ciekawy akcent tego obiektu, to powybijane, zniszczone witryny, które same w sobie są niebanalną ozdobą, bo wyglądają jak reklama zakładu pogrzebowego.

Centrum miasta… jak można pozwolić, żeby coś takiego straszyło mieszkańców i przyjezdnych, a przede wszystkim przyjezdnych, bo mieszkańcy chyba przywykli do takiego widoku. Całość obiektu w sumie jest taka sama jak i ten parter na zdjęciach.

Co o tym sądzicie? Czy nikt nie ma na to wpływu, żeby Handlowiec w końcu przestał straszyć? Co na to właściciel? Co na to Urząd Miasta? – pisze czytelniczka.

Do jej uwag odniósł się na naszą prośbę właściciel budynku, mławski przedsiębiorca Karol Roniewicz.

– Budynek jest w trakcie przygotowania do remontu i do tego czasu będzie jedynie zabezpieczony. W ciągu najbliższych dni zniszczone witryny zostaną zabezpieczone ochronną płytą. Remont takiego obiektu to duża inwestycja, więc ubiegam się też o dotacje. Posiadam już wszystkie uzgodnienia zakresu remontu z konserwatorem zabytków. Wymianę stolarki okiennej zaplanowałem na rok 2021, czekam na decyzję o przyznaniu środków.  W tym roku wykonany został remont dachu wraz z jego dociepleniem. Całość prac kosztowała 270 tys. zł, a dotacji otrzymałem 100 tys. zł – mówi Karol Roniewicz.

Przypomnijmy w koncepcji architektonicznej rewitalizacji obszaru wokół handlowca, zaplanowany został wygląd nie tylko deptaka, ale wszystkich budynków w tym obszarze, w tym również „Handlowca”. Obszar ten jest również objęty ochroną konserwatora zabytków.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
21 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
axe
axe
1 rok temu

szyby musiała powybijać jakaś hołota mławska. nie ma tam monitoringu?

TaDam
TaDam
1 rok temu
Reply to  axe

Może od tej strony i nie ma monitoringu, wszak naprzeciwko jest publiczny bidet.

gosc
gosc
1 rok temu

Roniewicz chce wszystkich pieniedzy na remont, a tak nie moze byc.Kase bedzie sam kasowal za wynajem.Kupic taki obiekt w centrum miasta zobowiazuje do tego, zeby nie straszyc i pokazywac takiej wizytowki miasta.

Kibic
Kibic
1 rok temu
Reply to  gosc

Gdybyś był inteligentny to byś nazwiskiem nie operował,wszyscy wiedzą, kto jest nowym właścicielem. Po drugie budynek jest pod opieką konserwatora więc stolarka musi pozostać drewniana, koszt drewnianej stolarki w takim obiekcie to przynajmniej 2mln zł, gdyby mógł wstawić plastikowe okna to kosztowałoby 500 tyś zł. Dofinansowania może dostać 50% na zabytek. Więc moim zdaniem to wielki szacunek dla niego, że chciał kupić tą rudere wiedząc , jakie obostrzenia go czekają. Trzymam kciuki Panie Karolu wiem ,że uda panu się go wyremontować i wtedy zamknie pan buzię co niektórym

Gość
Gość
1 rok temu

Od kiedy szyby wybijają się same? Wygląda jakby ktoś w centrum miasta libacje urządzał. Od czego jest straż miejska?

DARO
DARO
1 rok temu

Dworzec kolejowy pozbawiony ochrony oszczędności .Niedługo zjadą bezdomni bo już zimno będzie w dupkę i może być to samo.

Zmarzlak
Zmarzlak
1 rok temu
Reply to  DARO

Panowie bezdomni przyjeżdżajcie dworzec przjmnie dupkę ogrzeje toalety do dyspozycji .
Najważniejszy to spokój nikt nie budzi możliwość kimania .

Wojtek
Wojtek
1 rok temu

Z jednej strony kamera, z drugiej strony kamera. Monitoring 24 h na dobę. Jak nie szyby wybite, to bankomat wysadzony. A takie kiedyś piękne artykuły były o zakładaniu mławskiego monitoringu, że będzie bezpiecznie. A tu lipa i wstyd, że pod okiem kamer takie rzeczy się dzieją. I nikt nie ponosi za to konsekwencji.

Andrii
Andrii
1 rok temu

Niech Pani która wysłała te zażalenie weźmie się za robotę. A jak jej przeszkadza to proszę zakupić witryny sklepowe i wstawić.

Jan
Jan
1 rok temu

Jeśli czytelniczkę tak raził ten widok mogła kupić handlowiec i go wyremontować. Budynek jest prywatny i tylko od właściciela zależy czy coś z tym zrobi. Łatwo powiedzieć że straszy tyle czasu handlowiec był na sprzedaż każdy mógł kupić i wyremontować. Bardziej powinniście się zainteresować ruszającymi płytkami przy handlowcu. Bo to było zrobione z naszych podatków a za kilka lat będzie do zerwania. Te płytki to nie była przemyślana decyzja. Moim zdaniem kolorowa kostka z ułorzeniem ładnych wzorów by wyglądała ładniej i przede wszystkim była by na długie lata. A tak mamy ruszające się płyty które są dodatkowo brudne.

Marcin
Marcin
1 rok temu

Niedługo to ludzie będą się czepiać ze trawa nie skoszona na Moim podwórku. Ahhh co za naród.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Marcin

To nie jest prywatne podwórko tylko centrum miasta, to po pierwsze.
Po drugie będziesz mieć burdel na podwórku i Straż Miejska może ci wlepić za to mandat.
Czy w tym mieście nikt nie ma zmysłu estetycznego?
Moim zdaniem wygląda to fatalnie.

Andrii
Andrii
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

A co Cię to obchodzi? To jest prywatny budynek. Do czego to doszło aby zwykli spacerowicze decydowali o mieniu innej osoby? Nie podoba się to nie chodź tamtędy. A jak masz kasę to wyłóż dla P. Karola i on z chęcią wyremontuje, nawet zrobi po części tak jak będziesz chciał. Straż miejska to może mnie pocałować w cztery litery. Mój cyrk, moje małpy, a to co ja mam i będę miał na podwórku to moja sprawa. Nawet mógłbym narysować (wymoderowano) na ścianie i (wymoderowano) mi zrobisz.

pankracy
pankracy
1 rok temu
Reply to  Andrii

Zanim zaczniesz próbować zabłysnąć to poczytaj sobie art. 144 i 222 KC

Harry
Harry
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Na to wygląda. Taka perełka jak handlowiec powinna była zostać w rękach miasta. Ten placyk przy fontannie wygląda czasem po prostu obleśnie, zaśmiecone, do tego brud na płytkach, woda z fontanny jakoś zacieka. Niedawno tam leżał zdechly ptak. Aż odrzucało od tego miejsca. W połączeniu z powybijanymi szybami witryn, butelkami po alkoholach, puszkami, wygląda to wszystko jak żulernia. Masakra. Miasto zje*****o. A właścicielowi życzę powodzenia w zdobywaniu dotacji, im szybciej to dla handlowca lepiej. Tymczasem niech ratusz zacznie się również interesować syfem wokół fontanny. Bo to normalnie wstyd!!!

Jhr
Jhr
1 rok temu
Reply to  Harry

Czasem mam wrażenie że czyściej jest na wysypisku niż przy handlowcu kto wymyślił te brudzące ruszające się płyty. Wygląda to koszmarnie. Handlowiec w porównaniu do tych płyt to bajka.

Jhr
Jhr
1 rok temu
Reply to  Harry

Czasem mam wrażenie że czyściej jest na wysypisku niż przy handlowcu kto wymyślił te brudzące ruszające się płyty. Wygląda to koszmarnie. Handlowiec w porównaniu do tych płyt to bajka.

Olo
Olo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

To budynek prywatny i nie ma znaczenia czy stoi w centrum. Człowiek za niego zapłacił i będzie z nim robił co będzie chciał. Jak tak cie to boli budynek był na sprzedaż bardzo długo, czemu nie kupiłeś.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Olo

… i tu niestety nie masz racji. Nie będzie mógł z nim robić tego czego by chciał. Przepisy prawa na to nie pozwalają. Handlowiec jest wpisany na listę zabytków.

Olo
Olo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Miałem na myśli że jeśli nie będzie chciał remontować to nikt nie może mu tego nakazać. Oczywiście wiem że jaki kolwiek remont z zewnątrz musi być ustalony z konserwatorem zabytków. Zastanawiam się tylko dlaczego ten budynek podlega pod konserwatora zabytków.

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  Olo
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x