Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus. Raportu mławskiego sanepidu z 13 października


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 13.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 13.10.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 341 / (47)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 23 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 28 / (3)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 6 / (1)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)75 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 44 / (0)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Kim
1 rok temu

Dokładnie TVP działa jak Kaczyński chce o wczorajszym strajku rolników było cicho bo to nie wygodny temat .

Lol
Lol
1 rok temu

Głupcy którzy dają minusy,siedzcie zamknięci w piwnicy i czekajcie na covid.Powodzenia.Tv,media i rząd wodę z mózgu wam zrobili,bojcie się dalej.

HULK
HULK
1 rok temu
Reply to  Lol

Masz rację. Dziś Morawiecki pokazał co myśli o rolnikach i innych ludziach. Akurat dziś kiedy protest rolników przeciwko 5 Kaczyńskiego, a on bidulek na kwarantannę. Obudził się, ze miał kontakt z zakażonym.

Oj Rząd i Kaczorek nam pokaże gdzie nasze miejsce. Jak to na nagraniu Morawiecki powiedział” będą zapierdal** za miskę ryżu”

Cały ten COVID to jedna wielka ściema. Dziś WHO wydało oficjalne info, że koronka nie jest groźniejsza od COVID. Więcej ludzi umiera na inne choroby zakaźne typu grypa, gruźlica i inne. Ale właśnie taki naród. Co im powiedzą media to święte.

Co większość powie, a rolnicy sami wybrali PiS. A Wy nie wybraliście? od 13 lat Państwo każdego obywatela rucha bez mydła. Kaczorek obiecał, że najniższa krajowa w 2021 r będzie wynosić 3000 zł, i co ? dotrzymał słowa? Tak samo zdradzili wszystkich nas jak i rolników. Tak przed wyborami dbał o rolników, Polskie mięso, a teraz co robi?

Ludzie czas się obudzić, chcecie to chodźcie w maskach, nikt wam nie broni. Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Po co mam nosi maskę skoro jestem zdrowy? Nie ma czegoś takiego jak przechodzę chorobę bezobjawowo, albo jestem chory albo nie. Każdy lekarz wam to powie. W NFZ maseczki, ale prywatnie już nie. Więc o co tu chodzi? Ile mam jeszcze wymienić absurdów związanych z tzw. COVID ?

Już Minister zdrowia ekonomista zapowiedział , że mają na uwadze zamknięcie cmentarzy na 1 Listopada. Odkąd pamięta historia Polski, nawet podczas stanu wojennego nikt nie zamykał cmentarzy. Dodatkowo każdy chorujący otrzyma dodatek +KoronaWirus. Dziś prof. lekarz powiedział „im więcej testów, więcej zakażeń” jeden test kosztuje rząd 350zł. Przy założeniu, że wykonujemy 30.000 tys. testów dziennie , a ma być więcej. Więc warto policzyć ile będzie nas to Polaków kosztować.

Wybory korespondencyjne miały być i co ? 70 mln w błoto. Kampania dudy 29 mln zł, Trzaskowski prawie 10. 110 mln zł wybory, za czyje pieniądze?

Pamiętajcie staliście się NIEWOLNIKAMI WŁADZY! ONI WAMI RZĄDZĄ

Muzyk
Muzyk
1 rok temu
Reply to  HULK

Umrzyj mądry…. Daj żyć innym.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  HULK

Ha, nie ma czegoś takiego: „jak przechodzę chorobę bezobjawowo”???
Tu chodzi o to, że ludzie są zarażeni, a nie chorują, są tylko nosicielami, którzy zarażają kolejne osoby. Takie choroby są, bo to może być na przykład HIV czy żółtaczka typu „B”. Sam nie chorujesz, ale masz to w sobie i możesz zarażać innych.
Dokształć się.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  HULK

Masz rację słowa morawieckiego się sprawdza wszystko drożeje coraz więcej nowych podatków płacimy a co w zamian nawet do lekarze nie możemy iść jak to mówili państwo z tektury

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Lol

Dostałeś następnego minusa, bo do swojej wyliczanki nie dodałeś księży i biskupów. Czytałeś ostatni apel naszego biskupa – pasibrzucha, żyjącego w luksusach, o stawianie krzyży morowych i modły pod nimi?

Roki
Roki
1 rok temu

Młodzi ludzie umierają na zawał,na inne różne schorzenia,bo szpital ich nie przyjął,bo covid.Czy tylko to istnieje teraz?Zastanówcie się logicznie na co tak naprawdę ludzie umierają,i jak nasz rząd i media to wykorzystują i nakręcają panikę.Skoro nie ma leku na covid to skąd tak dużo ludzi wyzdrowialo.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Roki

Nie przetłumaczysz bezmózgom

Dori
Dori
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Jak by zachorowali na zawał,udar i inne ciężkie choroby,gdzie przez covida nie otrzymali by pomocy od lekarza czy szpital może by zrozumieli,ze nie istnieje tylko jeden wirus,tylko tysiąc groźnych chorób ,gdzie są śmiertelne.

kot
kot
1 rok temu

I znowu plus jeden. Powoli, powoli. Trzeba myć ręce, zachowywać rozsądek, niestety jesienno-zimowa aura, jak twierdzą zawodowi epidemiolodzy- nie domorośli, raczej będzie sprzyjać zakażeniom. Zdrówka nam wszystkim.

Jurek
Jurek
1 rok temu
Reply to  kot

A to kot wcześniej rąk nie myłeś co? Dupe myje się codziennie i ręce też.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Jurek

bardzo nieelegancki wpis, pełen agresji i nieuprzejmości. Szkoda słów.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  kot

Niestety coraz więcej takich wpisów. Tak się wzajemnie wspieramy . Coraz mniej tu zaglądam.

anty-foliarz
anty-foliarz
1 rok temu
Reply to  kot

Bo to foliarze. 0 argumentów tylko wyzwiska i darcie gęby. A jak ktoś im w rodzinie zachoruje to powiedzą, że to grypa…

Oli
Oli
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Uważasz,ze grypa nie jest groźna?Jest bardzo groźna,wiecej jest zarazeń i śmiertelności przy grypie niż covidzie,ale już o tym nie mówią.Codziennie umiera ponad tysiąc osób na różne choroby,wypadki itd.ale nie na covid.Ludzie ktorzy myślą logicznie i nie słuchają tego straszenia w tv mają już dość tego bałaganu i paranoji.Sa inne groźne choroby oprócz covida,nie leczone dzis śmiertelne.

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  kot

Najgorsze, że takiemu „chamowi” wydaje się, że zabłysnął swoim intymnym zwierzeniem.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Jurek

Zdziwilbys się ile ludzi rąk nie myje… Niestety ale to przykra prawda. XXI wiek.a niektórych woda zabija… Wejść do sklepu za takim to koszmar i maseczka nie pomoże…

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Mławianka

podobno mnóstwo bakterii kałowych jest na panelach dotykowych pewnej popularnej sieci , serwującej jedzenie.
Nieuprzejmych wypisów jest mnóstwo, ale mimo to zaglądam tu, bo jest to ważne źródło aktualnych informacji o regionie. Powoli przyjdzie się do chamstwa przyzwyczaić, najwyżej się nie odzywać .Pozdrawiam….

4kształtnelitery
4kształtnelitery
1 rok temu
Reply to  kot

Na chamstwo podobnie jak na wściekliznę można by zrzucać szczepionki.

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Jurek

Myć ręce raz dziennie, to chyba trochę za mało – nie sądzisz? – ręce, to nie d…

4kształtnelitery
4kształtnelitery
1 rok temu
Reply to  Jurek

Pan kot ma rację. Przede wszystkim zdrowy rozsądek, a i przypominanie o częstym myciu rączek nie zaszkodzi. Panu Jurkowi prócz tych codziennych kąpieli, przydałaby się porządna kindersztuba.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x