Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus. Najnowsze dane z raportu sanepidu. 6 ozdrowieńców, 3 zakażonych i jeden zgon


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 12.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 12.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 534 / (27)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 23 / (2)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 28 / (23)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 5 / (1)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)74 / (3)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2 / (1)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 44 / (6)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie informuje o kolejnych 3 potwierdzonych przepadkach COVID-19 oraz o 2 zgonie z powodu Covid-19. Osoba zmarła to 60-letnia kobieta, która miała choroby współistniejące.

Ponadto PPIS w Mławie informuje, że coraz więcej jest przypadków, gdzie nie można ustalić źródła zakażenia Covid-19. W związku z powyższym PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
(*)
(*)
1 rok temu

(*)

karol
karol
1 rok temu

COVID 19 -pomyliłeś portale N-M nadaje relację a W-wy,tam cię wysłuchają

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

[*]

anty-foliarz
anty-foliarz
1 rok temu

Jak twierdzą foliarze-antycovidowcy zmarł zapewne na grypę, poślizgnięcie na mydle albo spadła mu cegła na głowę w drewnianym kościele…
Możecie być z siebie dumni 🙁

COVID-19
COVID-19
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Anty chowaj się, idę po Ciebie. Covid-19.
P.s
Zmień pieluchę, bo czuć Cię w Działdowie.

Ą awatar
Ą awatar
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Zmarła na choroby współistniejące,uwazasz,ze grypa jest niegroźna?to jesteś w błędzie bardzo groźna jest grypa,tysiace ludzi umiera na grype,ale już teraz nie podają w tv.Rok temu mój kuzyn właśnie na grype zmarł,jeszcze wielu znajomych i z rodziny też z powodu grypy zmarli,albo mieli powikłania.Dzis WHO podalo,ze covid nie jest groźniejszy od grypy .KORONAWIRUSY były już od dawna,to nic innego jak przeziębienia,zapalenie płuc,angina i krztusiec który jest bardzo groźny dla dzieci.Wiec nie pisz bzdur,jesli dla ciebie istnieje tylko covid to schowaj się w szafie.

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Ą awatar

Bardzo dobrze! Popieram Twoja wypowiedź! Ten anty to człowiek od karakana. Tylko nie ma świadomości, że cały ten burdel który się dzieje odbije się na nas Polakach. Podwyżki podatków, mniejsze place. Ale on będzie bogacz jest nie robi i sra pieniędzmi.

Ą awatar
Ą awatar
1 rok temu
Reply to  Marcin

Takich anty jak on to jest dużo,zwlaszcza w Mławie.Wirus jak wirus,kazda choroba groźna,zwlaszcza,ze teraz ludzie dostępu do lekarza nie mają.Prywatnie owszem wirusa nie ma,ale nie każdego stać na wizyty prywatne.PIS narobił bałaganu i chaosu wszędzie,najbardziej w służbie zdrowia.Przez PIS jest nienawiść wśród ludzi,podzielil rodziny. Jak może rząd decydować czy mogę matkę czy ojca odwiedzić,gdzie mam jechać.Chory kraj!!!

Youseff
Youseff
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Dopóki jakiegoś Covidiotę, lub jego najbliższych nie dotknie zarażenie BEZPOŚREDNIO, to taki baran będzie zaprzeczał istnieniu pandemii. Ostatnio w Wawie zmarł koronasceptyk. Chlopak młody i zdrowy. Uwierzył na łożu śmierci. Trochę późno…

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Youseff

Jo jo jo. A świnie latają. Idź się leczyć, albo schowaj się w szafie. Przeczytaj sobie wczorajszy artykuł który wydało WHO! Koronka nie jest tak groźna jak grypa. Od urodzenia mamy patogeny i codziennie każdy z nas z nimi się zderza. Patogeny kochają organizmy, jesień sezon przeziębień. A testy PCR to testy które są fałszywie dodatnie. A zakażenie to nie oznacza, że jesteś chory. Możesz być zakażony ale nie odczuwać żadnych zmian w swoim organizmie, zresztą co to w ogóle ma być ‚bezobjawowo’. Nie ma czegoś takiego jak przechodzę wirusa bezobjawowo. Pisiory mógł wam wyprały doszczętnie, ale poczekajcie dotknie to nas wszystkich. Już niedługo po nowym roku, Pinokio czyt. Morawiecki będzie ratował razem z Głowa Państwa czyt. Karakan gospodarkę. Podniosa podatki, opłaty, a Ty jak dalej będziesz klepał biedę tak będzie jeszcze gorsza.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x