Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z dnia 11 października. 4 zakażenia 1 ozdrowieniecKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 11.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 11.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 557/ (67)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 27/ (3)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 14/ (7)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 5 / (1)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)71 / (4)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 38/ (1)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 rok temu

A czemu pani Ewa Szt. z sanepidu nie pisze że wirus znowu zaatakował stację dializ, personel zarażony i zaś kierowca. Pytam, dlaczego,???? Wcześniej się podniecała takimi tematami a teraz co, przecież ponoć wirus w odwrocie, nie ogląda pani TVPis??? Ile doktor K. pani przelał na konto, czy ta kwota jest warta ludzkiej tragedii… Czekam na info p. Ewo…

Marcin
Marcin
1 rok temu
Anna
Anna
1 rok temu

Ludzie dziś jadąc mlawa większość osób widziałem maska na brodzie wcZesniej wszyscy byli za karaniem za brak masek to myślę że policja powinna takich udających ludzi karać bardziej

Rudolf
Rudolf
1 rok temu
Reply to  Anna

Czy uważasz ,że maska chroni?to nie jest wyrób medyczny,zwlaszcza te bawełniane szyte z różnych materiałów.Szumowski już wcześniej mówił,ze maski nie chronią.

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Rudolf

Uważam że maska nic nie daje ale ci którzy są zwolennikami masek nosza je na Brodach

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  Anna

Po co Policja ma karać??? Wirus (ewolucja) wyda wyrok. Ewolucja już kilka razy wyeliminowała część organizmów by inne mogły się rozwijać. Może tak trzeba by społeczeństwo stało się odrobinę inteligentniejsze.

Juro
Juro
1 rok temu

I to prawdziwy koronawirus nie jakiś tam podrabianiec

Zuza
Zuza
1 rok temu
Reply to  Juro

gdzie

Szydłowo
Szydłowo
1 rok temu

No to mamy pierwszy przydadek w Szydlowie

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Szydłowo

Zawsze musi być ten pierwszy… a będzie ich jeszcze wiele, oby tylko były mało objawowe, żeby nikt nie musiał znaleźć się pod respiratorem, bo tych miejsc u nas coraz mniej.

Pati
Pati
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Czy byłeś/bylas w szpitalach ,że wiesz co tam się dzieje,ze tak piszesz?myślę ,że ci ludzie z ciężkimi chorobami współistniejących,nie mają dostępu do lekarzy i umierają,nie na covid.

Zuza
Zuza
1 rok temu
Reply to  Szydłowo

gdzie sklep czy kościół. chyba nie szkoła

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x