Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Godziny dla seniorów przywrócone


Kolejne decyzje rządu mające na celu walkę z koronawirusem. Premier Morawiecki  zapowiedział przywrócenie godzin dla seniorów w placówkach handlowych. Nie potwierdziły się tylko przypuszczenia o powrocie zdalnej nauki w szkołach.

elektryk Mława
Reklama


Na wczorajszej konferencji prasowej premier mówił o konieczności ochrony przed koronawirusem seniorów. Podkreślił, że ze statystyk wynika, iż osoby starsze są najbardziej narażone na utratę zdrowia lub życia z powodu choroby. – Dla osób, które przekroczyły 80-85 rok życia prawie co piąta osoba, a wśród starszych co czwarta osoba, która zachorowała na koronawirusa, umiera – powiedział.

Premier zapowiedział, że ponownie wprowadzone zostaną godziny dla seniorów. Zgodnie z tą decyzją, w godzinach 10 – 12 sklepy będą czynne tylko dla osób starszych. Będą obowiązywać we wszystkich sklepach, aptekach i drogeriach i dotyczyć osób powyżej 60. roku życia. Zmiany wejdą w życie od najbliższego czwartku – 15 października.

Mateusz Morawiecki był także pytany o szkoły i przyszłość związaną ze stacjonarną nauką.

– Dzisiaj 98 proc. szkół funkcjonuje w trybie stacjonarnym, niewielki procent szkół funkcjonuje w systemie zdalnym lub hybrydowym.  Ta strategia, którą zaproponowało ministerstwo edukacji w sierpniu, na razie zdaje egzamin. Na dzisiaj nie widzimy konieczności, aby wprowadzać obowiązek nauki w trybie zdalnym – wyjaśnił premier.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
13 dni temu

He he he ja mieszkam z rodzicami moje dzieci chodzą do szkoły i tak kontakt jest to jest wszystko chore

Kokos
Kokos
16 dni temu

Najgłupszy z przepisow tylko dla tego że babcie i dziadkowie i tak będą chodzić o każdej porze dnia po sklepach a nie tylko w wyznaczonych

Migotka
Migotka
16 dni temu

Czemu tyle uszczypliwości w komentarzach? Czy nie macie seniorów, babć i dziadków, którzy pomagają Wam np w opiece nad wnukami, gotują obiady itp. Godziny dla seniorów mają być dla nich udogodnieniem dającym możliwość zrobienia zakupów w bezpiecznych warunkach a nie ograniczeniem tylko do tych godzin, wtedy byśmy mieli raczej restrykcję wobec nich a nie pomoc. Może więcej , zrozumienia, empatii w tych trudnych czasach, wspierajmy się a nie skaczmy do oczu. Oczywiście w maseczkach bo to też przejaw solidarnej troski o drugiego człowieka

srs
srs
16 dni temu
Reply to  Migotka

Większość tych mądrości jak zwykle prawi gimbaza. Roszczeniowcy tak zwani i mądrale. Godziny takie już były więc o co chodzi. Bardziej przykry fakt dziś słyszałem że przyrostu tak łatwo tym razem się nie zachamuje . Ale warto próbować .

Gfd
Gfd
16 dni temu

Święta prawda.
Nie chcę widzieć seniora w sklepie w innych godzinach niż wyznaczone.

Piotr
Piotr
17 dni temu

Czyli rozumiem że nie spotkam w sklepie po godzinie 12 zadnej babci z opuszczona maska na brodzie.Ludzie to jest najgłupsza decyzja Czyli dziadkowie nie będą robić zakupów po 12.Dlaczego ja mam nie robić zakupów między 10a 12 a seniorzy mogą cały dzień.Conza debil to wymyślił.Taka regulacja spowoduje że później będą kolejki w sklepach a co za tym idzie ludzie będą się bardziej kontaktować.Debilizm

Anonimowo
Anonimowo
16 dni temu
Reply to  Piotr

Ja też mam nadzieję, że żaden anrykowidiwiec nie będzie mi wisiał na plecach baz maseczki.
Odnośnie seniorów, to są również tacy co pracują, a ponadto wg rządu seniorzy mogą robić zakupy i poza wyznaczonymi godzinami.

Michu
Michu
17 dni temu

Rozumiem, że godzina dla seniora. Oznacza to, że senior robi zakupy między tymi godzinami. Zastanawia mnie fakt, dlaczego Ci ludzie robią również zakupy w godzinach wieczornych? Skoro ja nie mogę wejść do sklepu między 10 a 12 to dlaczego taka osoba może wejść o 19 do Biedronki?!

Przecież Pinokio tak się wypowiadał idźmy na wybory, nie ma wirusa, a teraz co?

Zasraniec kaczora.

Anonimowo
Anonimowo
17 dni temu
Reply to  Michu

Seniorzy też pracują.

Juro
Juro
16 dni temu
Reply to  Anonimowo

Właśnie i tu jest problem! Senior rozumiem, że jest to osoba która ma emeryturę, odpoczywa w domu. Ale nie, przecież to Polska. Większość tych emerytów dorabia na boku na czarno bo mu mało. Młody w domu siedzi, bo robóty nie ma a dziadek robi za damski ch..

Senior
Senior
17 dni temu

Jakieś osobne msze w kościele dla seniorów .

mlawianka
mlawianka
17 dni temu
Reply to  Senior

Seniorzy powinni sami dojść do wniosku, że modlić można się również w domu. To tak dla ochrony własnego zdrowia i życia.
Jeśli zaś chodzi o wyznaczanie oddzielnych mszy dla seniorów, to tym winien się zająć kościół, czyli biskupi i księża.

Ksiądz
Ksiądz
16 dni temu
Reply to  mlawianka

Spokojna głowa. Miłej niedzieli

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x