Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Godziny dla seniorów przywrócone


Kolejne decyzje rządu mające na celu walkę z koronawirusem. Premier Morawiecki  zapowiedział przywrócenie godzin dla seniorów w placówkach handlowych. Nie potwierdziły się tylko przypuszczenia o powrocie zdalnej nauki w szkołach.


Na wczorajszej konferencji prasowej premier mówił o konieczności ochrony przed koronawirusem seniorów. Podkreślił, że ze statystyk wynika, iż osoby starsze są najbardziej narażone na utratę zdrowia lub życia z powodu choroby. – Dla osób, które przekroczyły 80-85 rok życia prawie co piąta osoba, a wśród starszych co czwarta osoba, która zachorowała na koronawirusa, umiera – powiedział.

Premier zapowiedział, że ponownie wprowadzone zostaną godziny dla seniorów. Zgodnie z tą decyzją, w godzinach 10 – 12 sklepy będą czynne tylko dla osób starszych. Będą obowiązywać we wszystkich sklepach, aptekach i drogeriach i dotyczyć osób powyżej 60. roku życia. Zmiany wejdą w życie od najbliższego czwartku – 15 października.

Mateusz Morawiecki był także pytany o szkoły i przyszłość związaną ze stacjonarną nauką.

– Dzisiaj 98 proc. szkół funkcjonuje w trybie stacjonarnym, niewielki procent szkół funkcjonuje w systemie zdalnym lub hybrydowym.  Ta strategia, którą zaproponowało ministerstwo edukacji w sierpniu, na razie zdaje egzamin. Na dzisiaj nie widzimy konieczności, aby wprowadzać obowiązek nauki w trybie zdalnym – wyjaśnił premier.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

He he he ja mieszkam z rodzicami moje dzieci chodzą do szkoły i tak kontakt jest to jest wszystko chore

Kokos
Kokos
1 rok temu

Najgłupszy z przepisow tylko dla tego że babcie i dziadkowie i tak będą chodzić o każdej porze dnia po sklepach a nie tylko w wyznaczonych

Migotka
Migotka
1 rok temu

Czemu tyle uszczypliwości w komentarzach? Czy nie macie seniorów, babć i dziadków, którzy pomagają Wam np w opiece nad wnukami, gotują obiady itp. Godziny dla seniorów mają być dla nich udogodnieniem dającym możliwość zrobienia zakupów w bezpiecznych warunkach a nie ograniczeniem tylko do tych godzin, wtedy byśmy mieli raczej restrykcję wobec nich a nie pomoc. Może więcej , zrozumienia, empatii w tych trudnych czasach, wspierajmy się a nie skaczmy do oczu. Oczywiście w maseczkach bo to też przejaw solidarnej troski o drugiego człowieka

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Migotka

Większość tych mądrości jak zwykle prawi gimbaza. Roszczeniowcy tak zwani i mądrale. Godziny takie już były więc o co chodzi. Bardziej przykry fakt dziś słyszałem że przyrostu tak łatwo tym razem się nie zachamuje . Ale warto próbować .

Gfd
Gfd
1 rok temu

Święta prawda.
Nie chcę widzieć seniora w sklepie w innych godzinach niż wyznaczone.

Piotr
Piotr
1 rok temu

Czyli rozumiem że nie spotkam w sklepie po godzinie 12 zadnej babci z opuszczona maska na brodzie.Ludzie to jest najgłupsza decyzja Czyli dziadkowie nie będą robić zakupów po 12.Dlaczego ja mam nie robić zakupów między 10a 12 a seniorzy mogą cały dzień.Conza debil to wymyślił.Taka regulacja spowoduje że później będą kolejki w sklepach a co za tym idzie ludzie będą się bardziej kontaktować.Debilizm

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Piotr

Ja też mam nadzieję, że żaden anrykowidiwiec nie będzie mi wisiał na plecach baz maseczki.
Odnośnie seniorów, to są również tacy co pracują, a ponadto wg rządu seniorzy mogą robić zakupy i poza wyznaczonymi godzinami.

Michu
Michu
1 rok temu

Rozumiem, że godzina dla seniora. Oznacza to, że senior robi zakupy między tymi godzinami. Zastanawia mnie fakt, dlaczego Ci ludzie robią również zakupy w godzinach wieczornych? Skoro ja nie mogę wejść do sklepu między 10 a 12 to dlaczego taka osoba może wejść o 19 do Biedronki?!

Przecież Pinokio tak się wypowiadał idźmy na wybory, nie ma wirusa, a teraz co?

Zasraniec kaczora.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Michu

Seniorzy też pracują.

Juro
Juro
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Właśnie i tu jest problem! Senior rozumiem, że jest to osoba która ma emeryturę, odpoczywa w domu. Ale nie, przecież to Polska. Większość tych emerytów dorabia na boku na czarno bo mu mało. Młody w domu siedzi, bo robóty nie ma a dziadek robi za damski ch..

Senior
Senior
1 rok temu

Jakieś osobne msze w kościele dla seniorów .

mlawianka
mlawianka
1 rok temu
Reply to  Senior

Seniorzy powinni sami dojść do wniosku, że modlić można się również w domu. To tak dla ochrony własnego zdrowia i życia.
Jeśli zaś chodzi o wyznaczanie oddzielnych mszy dla seniorów, to tym winien się zająć kościół, czyli biskupi i księża.

Ksiądz
Ksiądz
1 rok temu
Reply to  mlawianka

Spokojna głowa. Miłej niedzieli

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x