Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wcielenie 29 ochotników do mazowieckich terytorialsów


W piątek 9 października od wczesnych godzin porannych koszary mazowieckich terytorialsów zapełniły się ochotnikami, którzy chcą rozpocząć przygodę z wojskiem. Powołano do służby 29 kandydatów do pełnienia terytorialnej służby wojskowej. 


Wcieleniem rozpoczęło się dziś kolejne szkolenie podstawowe i wyrównawcze, na które przybyło 29 ochotników. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne żołnierze będą szkolić się w małych grupach zachowując niezbędny reżim sanitarny.

Na szkolenie stawiło się dziś 29 kandydatów, wśród nich 12 kobiet. Po załatwieniu spraw ewidencyjnych, pobrali ekwipunek niezbędny dla żołnierza i podeszli do egzaminu sprawności fizycznej, podczas którego obowiązywały ich 3 dyscypliny – bieg na 3000m, skłony tułowia w przód oraz pompki. Do wieczora czekają ich szkolenia teoretyczne z zakresu PHP i finansów, prawa czy obsługi platformy informacyjnej WOT. Jutro nowych terytorialsów czeka sprawdzian z wiedzy na temat karabinka MSBS Grot. Kandydaci wiedzę tę, musieli przyswoić w formie e-learningowej zanim wstąpili do służby.

W ciągu 16 dni kandydaci na żołnierzy WOT będą uczestniczyć w zajęciach na placu ćwiczeń taktycznych i strzelnicy. Oprócz wiedzy i umiejętności taktycznych, topograficznych i strzeleckich do późnych godzin wieczornych, przyszłych żołnierzy czekają ćwiczenia z musztry i zajęcia ze znajomości regulaminów.

Szkolenie podstawowe tradycyjne zakończy się przysięgą wojskową, która odbędzie się 24 października na terenie koszar 5 MBOT w Ciechanowie. Sytuacja sanitarno – epidemiologiczna i konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego spowodowała, że uroczystość odbędzie się bez udziału zaproszonych gości.

Kolejne szkolenie dla nowych ochotników zaplanowane jest na 13 listopada.

źródło i fot. 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gfd
Gfd
1 rok temu

Za każdy dzień ponad programowy typu zabezpieczenie, patrol z policją szpitala itd. 200 zł do ręki za dniówkę
Info od żołnierza o nazwie wojska obrony terytorialnej

Gfd
Gfd
1 rok temu

W jednej z brygad od roku nie mieli żadnego strzelania 🙂
Trenują postawy strzeleckie na sucho.
Ostatni Wekend szkolenie polegało na pieczeniu kiełbasek przez dwa dni na ognisku.
Tak wygląda szkolenie 🙂
Info od niby żołnierza z pierwszej ręki

Hemi
Hemi
1 rok temu

Dzięki wielkie Panowie (i Panie) z Wojsk Obrony Terytorialnej za waszą służbę dla kraju, obronności i lokalnej społeczności!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Sam się zgłoś jak to takie super. Będziesz miał dodatkową kasę, którą wesprzesz kościół.

Sir Kevin
Sir Kevin
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

a Ty możesz się zapisać do grupy wagnera , można zarobić parę złotych, zwiedzać ciekawe miejsca i co najważniejsze nie wieje nudą .

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x