Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wcielenie 29 ochotników do mazowieckich terytorialsów


W piątek 9 października od wczesnych godzin porannych koszary mazowieckich terytorialsów zapełniły się ochotnikami, którzy chcą rozpocząć przygodę z wojskiem. Powołano do służby 29 kandydatów do pełnienia terytorialnej służby wojskowej. 

elektryk Mława
Reklama


Wcieleniem rozpoczęło się dziś kolejne szkolenie podstawowe i wyrównawcze, na które przybyło 29 ochotników. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne żołnierze będą szkolić się w małych grupach zachowując niezbędny reżim sanitarny.

Na szkolenie stawiło się dziś 29 kandydatów, wśród nich 12 kobiet. Po załatwieniu spraw ewidencyjnych, pobrali ekwipunek niezbędny dla żołnierza i podeszli do egzaminu sprawności fizycznej, podczas którego obowiązywały ich 3 dyscypliny – bieg na 3000m, skłony tułowia w przód oraz pompki. Do wieczora czekają ich szkolenia teoretyczne z zakresu PHP i finansów, prawa czy obsługi platformy informacyjnej WOT. Jutro nowych terytorialsów czeka sprawdzian z wiedzy na temat karabinka MSBS Grot. Kandydaci wiedzę tę, musieli przyswoić w formie e-learningowej zanim wstąpili do służby.

W ciągu 16 dni kandydaci na żołnierzy WOT będą uczestniczyć w zajęciach na placu ćwiczeń taktycznych i strzelnicy. Oprócz wiedzy i umiejętności taktycznych, topograficznych i strzeleckich do późnych godzin wieczornych, przyszłych żołnierzy czekają ćwiczenia z musztry i zajęcia ze znajomości regulaminów.

Szkolenie podstawowe tradycyjne zakończy się przysięgą wojskową, która odbędzie się 24 października na terenie koszar 5 MBOT w Ciechanowie. Sytuacja sanitarno – epidemiologiczna i konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego spowodowała, że uroczystość odbędzie się bez udziału zaproszonych gości.

Kolejne szkolenie dla nowych ochotników zaplanowane jest na 13 listopada.

źródło i fot. 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gfd
Gfd
10 dni temu

Za każdy dzień ponad programowy typu zabezpieczenie, patrol z policją szpitala itd. 200 zł do ręki za dniówkę
Info od żołnierza o nazwie wojska obrony terytorialnej

Gfd
Gfd
10 dni temu

W jednej z brygad od roku nie mieli żadnego strzelania 🙂
Trenują postawy strzeleckie na sucho.
Ostatni Wekend szkolenie polegało na pieczeniu kiełbasek przez dwa dni na ognisku.
Tak wygląda szkolenie 🙂
Info od niby żołnierza z pierwszej ręki

Hemi
Hemi
12 dni temu

Dzięki wielkie Panowie (i Panie) z Wojsk Obrony Terytorialnej za waszą służbę dla kraju, obronności i lokalnej społeczności!

Anonimowo
Anonimowo
12 dni temu
Reply to  Hemi

Sam się zgłoś jak to takie super. Będziesz miał dodatkową kasę, którą wesprzesz kościół.

Sir Kevin
Sir Kevin
12 dni temu
Reply to  Anonimowo

a Ty możesz się zapisać do grupy wagnera , można zarobić parę złotych, zwiedzać ciekawe miejsca i co najważniejsze nie wieje nudą .

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x