Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z dnia 10 października. Trzech ozdrowieńców i jedno zakażenieKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 10.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 10.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 540/ (22)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 25/ (1)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 7/ (4)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 4 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)67 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 37/ (3)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
1 rok temu

Tylko się cieszyć, że ludzie zdrowieją i nie wiadomo dlaczego zdrowieją i co im podano, bądź jak się leczyli. Cudy na tym świecie się dzieją. Otóż opowiem tam historie która dziś mnie spotkała i jak ludzie są wrogo nastawieni do innych ludzi, jaką w nich jest nienawiść.

Otóż jak co tydzień wróciłem do domu zz delegacji. Wraz z narzeczona wybraliśmy się na zakupy do supermarketu w Mławie. Ahhh piękna chwilą. Po tygodniu ciężkiej pracy przy budowie dróg, obok ukochana osoba i dziecko które niedługo przyjdzie na świat, tryska szczęście a sama myśl o pięknej sobocie daje poczucie swobody i chęci do życia. Oczywiście robimy zakupy, a to makaron, sosy, wędliny etc. Po wypełnieniu wózka udaliśmy się w stronę kas. Oczywiście dystans społeczny zachowałem od innych nie 1.5 metra a 1.56 m. Więc więcej, oczywiście ja i narzeczona maseczki na twarzy, piękne czarne. Stoimy, rozmawiamy, patrzymy sobie w oczy cieszymy się chwilą, aż nagle mnie zakręciło w nosie i se kichłem. Jezu nagle jakby czas stanal, kolejka na pół sklepu zrobiła się taka, że jakby teleportacja pod sama kasę. Ale te komentarze ludzi po prostu zatkały mnie. Boże on ma wirusa, jak może Pan tak kichnąć, Jezu dzwonić po policję, proszę o puścić kolejkę, sklep. Nozesz k[wymoderowano] mac. Jakby Mateuszek pozwolił mieć broń to myślę, że ani ja ani narzeczona byśmy nie opuścili tego sklepu. Owszem opuścili ale razem z nieznanskim. Taka agresja wśród ludzi, aż Pani która ciężko charuje przy tej kasie zaczęła się śmiać.

Dążę do tego, że chyba lepiej się k[wymoderowano] zesrać porządnie jajcem niż kichnąć w kaganiec. Ludzie czy was po[wymoderowano] do reszty? To co kichnąć nie można? To co się dzieje w tej Mławie, Wola o pomstę do nieba. Pracuje na Śląsku przy budowie autostrady, uwierzcie mi, że nie wygląda to tam tak jak mówią w mediach. Ludzie nie chodzą w maseczkach, nie ma takiej nienawiści jak tu. Żyją normalnie, jak wcześniej. Jak słyszę w RMF FM że Śląsk taki opustoszały to śmiać mi się chce gdy widzę ludzi normalnie chodzących w grupach, parach.

koko
koko
1 rok temu
Reply to  Arek

Niestety, ze skrajności w skrajność. Ludzi mocno popie***o. Był odstęp i była maseczka, właśnie na wypadek choćby przypadkowego kichnięcia, którego czasem zwyczajnie nie da się powstrzymać. Niektórym ciężko to zrozumieć. Ja mam tak, że jak włożę maseczkę, to zaraz mnie nos łaskocze.

Olka
Olka
1 rok temu
Reply to  Arek

Nie wierzę ci za grosz.
Chyba, że swoje zakupy robiłeś w jakimś ciemnogrodzie.
Mieszkam sama, przeziębiłam się, chodziłam po zakupy (bez jedzenia raczej człowiek nie przeżyje), mając katar i nikt mnie jakoś nie zlinczował, nikt mi złego słowa nie powiedział.

Odnośnie kichania, to chyba wszyscy wiedzą, że przy covidzie nie ma takiego objawu jak kichanie.
Lubisz bajki to zostań bajkopisarzem.

Mewa
Mewa
1 rok temu
Reply to  Olka

A ja wierzę. Po pierwsze, to zauważyłam że mimo że wszędzie trąbią, jakie są charakterystyczne objawy choroby covid-19, to dużo osób wciąż nie potrafi wymienić ich prawidłowo. Zawsze się ludziom myliły objawy przeziębienia i grypy, a teraz jeszcze doszedł covid. Po drugie stres, ponieważ koronka w Polsce w ostatnich dniach rozszalała się konkretnie. Nastąpił powrót do niechcianych obostrzeń i doszły strajki antykowidowców. Atmosfera się wszystkim udziela.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x