Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję


W trzeci weekend września odbyła się kolejna edycja Akcji Sprzątanie Świata. Hasło przewodnie wydarzenia ,,Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.” zwraca uwagę na temat selektywnej zbiórki odpadów.


Z roku na rok nasza konsumpcja rośnie, więc rośnie także ilość wytworzonych odpadów z tworzyw sztucznych: jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, talerzyki, kubki, słomki. Odpady te należy segregować, aby mogły być podane recyklingowi zamiast trafić na wysypisko. W naszej szkole ze względu na pandemie akcja odbyła się stacjonarnie, bez wychodzenia w teren.

Przygotowana została gazetka ścienna pokazująca zasady segregacji odpadów oraz ich czas rozkładania się w środowisku naturalnym. Dzieci z klas I – III obejrzały film pt. ,,Czysto, ładnie i bez śmieci”. Uczniowie starszych klas samodzielnie przygotowali zajęcia o tematyce proekologicznej. Były prezentacje multimedialne pokazujące sposoby segregacji śmieci, pogadanki, odczyty, quizy,  rozwiązywanie zagadek i krzyżówek. Akcja ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczy poszanowania otaczającej nas przyrody, promuje postawy i zachowania proekologiczne oraz uświadamia nam, że stan środowiska, w którym żyjemy zależy w dużym stopniu od nas samych.

                                                                                źródło i fot. SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x