Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z dnia 9 października. 5 nowych przypadkówKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 09.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 09.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 569/ (89)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 27/ (5)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 60/ (18)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 4 / (0)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)66 / (5)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / (0)
 • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 34/ (0)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
47 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
1 rok temu

Do Oskara, Anny oraz innych niedowiarków i płaskoziemców.

Proszę sobie poczytać:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26382580,krzysztof-simon-dwaj-antycovidowcy-walcza-o-zycie-w-szpitalu.html#do_w=46&do_v=58&do_a=288&s=BoxNewsImg1

Może wam się coś rozjaśni, bo ci dwaj już się przekonali.

Bardzo mi się podoba komentarz pod artykułem, więc go zacytuję:

„Apel do kovidowców. Prośba, żebyście sobie taką notatkę nosili w dokumentach, że nie wierzycie w Covid i nie życzycie sobie leczenia na w.w. choróbsko.
Wasze organy na nic się nie zdadzą, ale będzie więcej wolnych respiratorów.”

Mirosław
Mirosław
1 rok temu
Reply to  Kuba

Tak tak tak, a świnie latają. Ten Simon cyz jak on tam ma. Bardziej idzie na celebryte, niż lekarza. A skąd wie że to właśnie oni wysyłali mu smsy, a skąd mieli jego numer? Hahah. Medialny bełkot. Bajkę to może każdy opowiedzieć, a właśnie taką gazeta jak gazeta. Pl łyknie wszystko dla rozgłosu i kliknięć. 🙂

Dziś jakby zrobili wszystkim testy to każdy jest chory.
A jak wytłumaczysz fakt o którym oczywiście media nie piszą. Firma zatrudnia ponad 20 osób. Zrobiono 15 testów osobom które były w pracy wyniki oczywiście pozytywne, ale 4 osoby były na urlopie w czasie testów, a też mają wynik pozytywny 🙂

Normalnie cud. Nie byłeś na testach a masz wirusa. Nie mniej jednak maseczka na twarz i czekać na cud.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Mirosław

Przygotuj sobie jednak oświadczenie i noś przy sobie, żeby w razie czego nie podłączali cię do respiratora, bo ty w covid nie wierzysz i na pewno jesteś okazem zdrowia.
O tej firmie, to twoja firma, czy słyszałeś to przekazem z ust do ust ? bo ja słyszałam, że to tzw. fake news, który ludzie powielają. Nikt nawet nie wie skąd ta firma, nie wspominając o nazwie firmy. Może ty masz lepsze wieści i wiesz co to za firma i skąd – podziel się, mądralo, tą informacją..

Mirosław
Mirosław
1 rok temu
Reply to  Anonim

Wiem co to za firma i gdzie dokładnie jest 🙂 bo znam osobiście osobę która przebywała na urlopie, a otrzymała wynik pozytywny. Ale nie powiem Ci co to za firma bo byś za dużo wiedział. Pamiętaj! Im mniej wiesz, tym lepiej spisz 🙂

Kaganiec na pysk i do przodu!

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Mirosław

Ch.am, a wiesz tyle co zjesz.

Muzyk
Muzyk
1 rok temu

Niestety idąc na zakupy w Mławie w większości największym zagrożeniem jest personel sklepów. Maski na brodzie albo nosy wystające z pod nich jak peryskop.. A zwróć uwagę to jeszcze możesz dostać kilka epitetów. Pracując w sklepie w szczególności tych duzych sprzedawcy mną kontakt z kilkuset osobami dziennie przeć co są bardziej narażeni. Idąc na zakupy mam kontakt może z 10 osobami. Najgorzej wydaje mi się jest w dużych marketach i nie na tu za dużo wyjątków… O samych kupujących niestety nie wspominając. Jak ktoś już tu mądrze napisał stoi jeden drugiemu na plecach przy kasie jak by to coś to przyspieszyło jej bieg. W końcu gdzie cinlufxie się zarażają.. szkoda że Mławskie sklepy nie są bezpieczne nawet te RTV.

Oskar
Oskar
1 rok temu

Sędzia odmówiła jednak wszczęcia postępowania, powołując się – jak pisze dziennik – na wolność poruszania z art. 52 konstytucji, a w kwestii maseczek – na wyrażoną w art. 31 zasadę proporcjonalności ograniczania praw i swobód. „Rozporządzenie nie może być podstawą ograniczenia tej wolności, należy to uczynić ustawowo – stwierdził sąd, art. 54 kodeksu wykroczeń, uznając w tym wypadku za blankietową normę”

Teraz antyfoliarz czy jak tam się zwiesz odnieś się do tego ?: )

Widać, że media mozg Ci wyprały i Kaczka na pewno lubi takich ludzi jak Ty. „Jeśli widzicie, że w jakimś sklepie nie są zachowywane te zasady jakie mają być od soboty warto informować sanepid / policję.” uważaj przypadkiem żebyś nie trafił na kogoś co jest naprawdę anty bo i Tobie może odbić się „bebiko”

Wierzysz w wirusa? to wierz, ale nie wypisuj i nie szczuj ludzi miedzy sobą. Głowa Państwa właśnie dążyła do takiego stanu rzeczy jaka jest obecnie, skłócić ludzi miedzy sobą, aby patrzyli na siebie nienawiści. Za brata da nam popalić.

Kinga
Kinga
1 rok temu
Reply to  Oskar

Popraw czapeczkę ze sreberek i dalej narażaj życie starszych i schorowanych. Jak mozna byc takim egoistą? 🙁

Mirosław
Mirosław
1 rok temu
Reply to  Oskar

Masz rację. https://www.google.com/amp/s/kobieta.wp.pl/poznan-mezczyzna-zostal-pobity-za-zwrocenie-uwagi-na-brak-maseczek-6546817801386688a%3famp=1

Takich sytuacji jest już kilkanaście. Niestety, ale niedługo będzie to na porządku dziennym że ktoś kogoś pobije za zwrócenie uwagi, bądź cokolwiek innego.

anty-foliarz
anty-foliarz
1 rok temu
Reply to  Mirosław

No i dlatego trzeba informować odpowiednie służby – policja, sanepid, chodzi o zdrowie wszystkich.
A takimi straszącymi w internecie się nie przejmować bo on się potulny zrobi jak mundurowych zobaczy a jak beknie mandacik to nadgodziny będzie brał żeby odpracować i pójdzie po rozum do głowy.
Starszych i schorowanych ludzi tylko żal.

Oskar
Oskar
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Ja nikogo nie straszę Anty, Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem 😉 Skoro jesteś taki mądry i bardzo wygadany, bo coś przeczytałeś na Wikipedii to odnieś się do tego co napisałem powyżej!!! Ja nadgodzin brać nie muszę, bo żadnych mandatów nie przyjmę 🙂

Jeśli kazali by Ci się owinąć streczem w celu uniknięcia „zakażenia” to też byś to zrobił. Jakby ktoś kazał Ci zjeść coś też byś zjadł, właśnie taki jesteś. Władza mówi sługa słucha i robi co Mu każą, niczym niewolnik własnego życia.

A to, że między ludźmi dochodzi do rękoczynów, pobić czy też bardzo agresywnych sytuacji to dzieje się to wszędzie, nie tylko w Polsce. Zamiast szukać znaczeń nowych słów, poczytaj jaka agresja jest ludzi na świecie odnośnie wirusa.

A to czy ja będę nosił maseczkę czy tez nie to jest tylko i wyłącznie moja indywidualna sprawa. Skoro nie będę jej miał, a Ty będziesz to jak Cię zarażę? przecież kaganiec masz, no to nie przejdzie. Nie wiem ile żyjesz na tym świecie, ale jedno mnie tylko dziwi i zastanawia.

W ubiegłym roku była straszna fala zachorować na grypę, czy tez zakładałeś maskę? 🙂

anty-foliarz
anty-foliarz
1 rok temu
Reply to  Oskar

„A to czy ja będę nosił maseczkę czy tez nie to jest tylko i wyłącznie moja indywidualna sprawa. Skoro nie będę jej miał, a Ty będziesz to jak Cię zarażę? przecież kaganiec masz, no to nie przejdzie. Nie wiem ile żyjesz na tym świecie, ale jedno mnie tylko dziwi i zastanawia” – no i tu pokazałeś dlaczego jesteś foliarzem, który coś tam przeczytał ale nie do końca.

Maseczki nie nosi się aby się nie zarazić tylko żeby nie zarażać innych. Idąc Twoim tokiem rozumowania – nawet jeśli covid dla większości społeczeństwa nie stanowi zagrożenia, to chodząc bez maseczki rozsiewasz go i możesz zarazić starszą, chorą osobę, a w konsekwencji – nawet doprowadzić do jej śmierci.

Zaświtało coś pod srebrną czapeczką?

Nie po to masz maseczkę nosić aby chronić siebie, a innych.

Muzyk
Muzyk
1 rok temu
Reply to  Oskar

żaden przepis prawa rozumu nie zastąpi. Jak ktoś jest egoistą i ostatnią łajzą to nią pozostaniebez względu na przepisy prawa. A ty możesz umrzeć pod szpitalem bo się do niego nie dostaniesz przez takich jak właśnie ty…. Umrzyj wolny. I powtarzaj to sobie jak mantrę. Właśnie dziś czytałem o dwóch takich antycovidiwcsch umierających w Wrocławskim szpitalu. Jeden z nich w stanie krytycznym.juz nawet nie może mówić. Powodzenia. a było wygadani tak jak ty.

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Muzyk

dlatego ręce opadają już nawet Premierowi przez tych cepów co wszystko próbują sabotować w imię ” wolności ” . Stan wyjątkowy to ostateczność ale może się i tak zdarzyć .

Ddd
Ddd
1 rok temu
Reply to  srs

Akurat premier to dwulicowy,przed wyborami mówił,ze wirusa nie ma ,kazał tłumnie seniorom iść na wybory.Teraz odwrócił kota ogonem,ze tyle zachorowań i żeby seniorzy w domu siedzieli.

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Ddd

Premier wie tyle co mu doradzą , po wyborach nic takiego strasznego się nie wydarzyło . Większość była na wakacyjnych wypadach i było w miarę spokojnie . Sam nie wiem . Jest opcja że zamknięte będą szkoły średnie na początek . Lewackie gadki są tu nie na miejscu .

Oli
Oli
1 rok temu
Reply to  srs

Chyba Kaczyński mu doradza,a wręcz rządzi nimi jak marionetki.

anty-foliarz
anty-foliarz
1 rok temu

Zebranie dla niewierzących w wirusa dziś Mława 20.00
Plan:

 1. Poprawne zakładanie czapki z folii aluminiowej aby uchronić się przed 5g
 2. Reptilianie – czy są wśród nas – jak rozpoznać kosmitę w Mławie
 3. Koronawirus – nie widzę więc nie wierzę
 4. Nie ważne że może umrzeć ktoś starszy czy schorowany – mogę nie nosić maseczki i nie będę nosił – wykład prof dr hab Antoniego deWino spod budki z piwem – znanej klasy wirusologa.

https://pl.wiktionary.org/wiki/foliarz

Anna
Anna
1 rok temu

Widzę że w Mławie pełno sprzedawczyków to właśnie o to chodziło Kaczyńskiemu żeby sklucic naród powiem jedno w pewnej firmie zrobi testy a wyniki dostali nawet pracownicy którzy byli na urlopach o test nie został im wykonany jakieś czary

Ala
Ala
1 rok temu
Reply to  Anna

W Mławie OKROPNI są ludzie,ogolnie całemu Pisowi chodziło o sklocenie i nienawiść wśród ludzi,Kaczynski chciał wejść do rządu mimo,ze już dawno powinien być na emeryturze i rządzi dyktator,a prezydent i reszta jego marionetki.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ala

Chora nienawiść to zieje od ciebie, ludzie umierają a ty tylko komunistyczną propagandę siejesz.

Oli
Oli
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Umierają,bo dostępu do lekarzy nie mają,codziennie umiera ponad 2 tys ludzi albo więcej w Polsce na różne schorzenia,wypadki,samobojstwa itd.,ale napewno nie na covid.Idz i Kaczyńskiego i jego swite ucaluj bo jesteś ich przydupasem.

Oli
Oli
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Komunizm to właśnie chory z nienawiści Kaczyński teraz wprowadził i podzielił społeczeństwo.To dyktator.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anna

Nie zaśmiecaj forum POwcu. To przez takich jak ty epidemia się rozprzestrzenia trzeba was izolować od społeczeństwa bo stanowicie zagrożenie dla ludzi.

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Jak się tak boisz to zrób zapasy i się zamknij w piwnicy he he

spidy
spidy
1 rok temu
Reply to  Anna

Nie wiem kto w Mławie się sprzedał i za co(za ile), ale o pozytywnych wynikach testów które się nie odbyły słyszałem wielokrotnie od znajomych ze Śląska. Żony górników opowiadały mi, jak ich mężowie przed planowanym wyjazdowym protestem do Warszawy dostali wezwanie na badanie cowidowe. Część z nich nie poszła czując podstęp Sasina i bez badań dostali pocztą wyniki pozytywne i nakaz kwarantanny. Następnego dnia news- Sasin chory, bo trzeba go było schować przed pytaniami o testy. Tyle polityki.
Teraz czas na powszechne badania rolników-cel ten sam, polityka przeciwprotestowa. Władza używa palki kwarantanny do ograniczania protestów gospodarczych.
NIE JESTEM FOLIARZEM- żeby było jasne. Też mam mnóstwo obaw o zdrowie rodziny, najbliższych, własne i znajomych. Znam co najmniej kilka osób z problemami cowidowymi w rodzinach. Uważam, że WSZYSCY musimy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo własne i wszystkich wokół nas.
Do niedowiarków- cowid to ściema? Nigdy nie widziałeś? Nie znasz nikogo chorego? Nie znasz nikogo kto by zmarł? To odpowiedz sobie na proste pytania:
-znałeś papierza albo matkę Teresę czy tylko w telewizji widziałeś(jak cowid)?
-znasz kogoś z Zielonej Góry albo z Rybnika? Jest ich więcej niż zarażonych.
-widziałeś prąd, taki 230v? a przecież może zabić. nie wierzysz włóż uśliniony paluch do gniazdka- przecież tam nic nie ma
-a w kościele wierzysz w to co ksiądz opowiada czy sam widziałeś?
Pomyśl jeden z drugim, jeśli potrafisz. Tak sam z siebie, nie przez pryzmat polityki.

Lol
Lol
1 rok temu

W Ministerstwie zdrowia ogromna pomyłka w testach,pan minister edukacji odwiedził w szpitalu babcie ,choć dla innych jest zakaz.Szumowski w jeden dzień wyzdrowiał,byl na zakupach w kwarantannie.Ile jeszcze tych absurdów będzie,klamstwo ma krótkie nogi,i wychodzą cyrki.Polska powinna tak jak Szwecja bez żadnych zakazów,i przyrostu zachorowań u nich nie ma.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Lol

Kolejny lewicowiec z PO-PSL, to przez takich ludzi jak ty pandemia się rozprzestrzenia i ludzie umierają.

***** ***
***** ***
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo odnośnie covid masz rację. Ale wyzywanie ludzi od peowców, peselowców, sldowców, komunistów itp bo ty popierasz pisowcow to coś z tobą nie tak. Może do Gostyina czas sie zapisać. Ja akurat pisowcow kojarzę z dawnym komunizmem. I to co Ty piszesz ni jak mi nie pasuje do niczego. Najlepiej przestań tu pisać bo być może to my mamy Ciebie dość bo to ty zaśmiecasz ten portal swoimi bzdurami.

anty-foliarz
anty-foliarz
1 rok temu

Dzisiaj miałem przyjemność zobaczyć jak z dwóch sklepów wyproszono osoby bez maseczek. Brawo Mława. Foliarzy, którzy życie innych nie obchodzi trzeba tak traktować.

Jeśli widzicie, że w jakimś sklepie nie są zachowywane te zasady jakie mają być od soboty warto informować sanepid / policję.

To samo dotyczy autobusów / taksówek – „Nakaz używania maseczek w prywatnym aucie dotyczy osób, które nie mieszkają razem. Jeśli jedziemy w gronie osób, z którymi mieszkamy razem, maseczki nie są obowiązkowe. Nie trzeba też ich zakładać, jeśli do auta zabieramy cudze dziecko lub dzieci w wieku do 4 lat”.
(…)
Na pokładzie autobusu, tramwaju czy pociągu maseczki (albo inna część odzieży lub inny przedmiot zasłaniający usta i nos) są obowiązkowe, a obowiązek używania maseczki nie dotyczy jedynie kierowcy, motorniczego czy maszynisty, jeśli jego stanowisko pracy jest odpowiednio odizolowane od podróżnych. Maseczkę muszą mieć osoby z obsługi, które mają kontakt z pasażerami.
(…)
Na stacji benzynowej, nawet jeśli nie wchodzimy do środka, obowiązkowe są albo rękawiczki jednorazowe (dostępne z reguły na miejscu) albo dezynfekcja rąk. Albo-albo. Maseczka obowiązkowa jest, gdy wchodzimy do budynku stacji, a w strefie czerwonej – także na zewnątrz (czekajcie na alert RCB – to się może zmienić, obowiązek maseczek na zewnątrz może pojawić się też w strefie żółtej, czyli wszędzie)”.

Tulu
Tulu
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Donosiciel!!!zapewne chodzisz po sklepach i szpiegujesz ludzi?A może jesteś z sanepidu.kazdy niech się zajmie sobą,i dba o siebie.

elo
elo
1 rok temu
Reply to  Tulu

Akurat na nieszczęście nie trzeba nikogo szpiegować żeby zobaczyć, że nie nosi maski wcale, albo że nosi ją pod nosem. Zamiast wciąż zastanawiać się, kto z Sanepidu a kto nie, lepiej załóż maskę w przestrzeni publicznej.

Wiola
Wiola
1 rok temu
Reply to  elo

Ekspedientki w sklepach też masek nie mają,albo pod brodą lub nosem noszą.Przyklad powinni dawać rządzący,a oni nic nie przestrzegają ,masek nie noszą,a ludziom zakazują.

Martyna
Martyna
1 rok temu
Reply to  Wiola

To trzeba zgłaszać i już.
„Czy w pracy trzeba nosić maseczkę?
Obowiązujące przepisy (stan prawny na 8 października 2020 roku) nakazują używanie maseczki, chusty czy przyłbicy w miejscach ogólnodostępnych w pracy oraz w instytucjach publicznych. Dotyczy on nie tylko pracowników, ale również zleceniobiorców, współpracowników, kontraktorow oraz osoby trzecie – klientów, kontrahentów, kurierów czy dostawców”.  
Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Obostrzenia-w-strefie-zoltej.-Czy-za-brak-maseczki-w-pracy-groza-kary

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Plac 1 Maja 6

06-500 Mława

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Tulu

Nie wierzysz w koronawirusa to twoja sprawa, ale masz się stosować do obowiązujących zasad.
Ja też od jutra będę donosić, jesli zdarzy się taki przypadek jak dziś w Delikatesach Centrum. Stał za mną facet w kolejce ze swoją córeczką i oczywiście oboje bez maseczek, a na dodatek prawie na moich plecach wisiał. Od jutra nie pozwolę sobie na takie łamanie zaleceń.
Idź do pracy do DPS – tam potrzebują każdych rąk.

Sss.
Sss.
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Niedługo i ty przestaniesz wierzyć,bo prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw.Oprocz wirusa jest jeszcze tysiąc groźnych chorób,gdzie teraz z braku dostępu do lekarza powodują śmierć ludzi.Siedz z klapkami na oczach i słuchaj tv.powodzenia.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Sss.

Ja tobie zaś życzę znalezienie się na oddziale zakaźnym z covidem i pod respiratorem Szumowskiego, których jak zapewne dobrze wiesz po prostu nie ma. Może wtedy zrozumiałbyś sytuację innych.
Telewizora nie mam.

Rudolf
Rudolf
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ale wredny typ z ciebie,nie zycz nikomu co tobie nie miłe kto pod kim dołki kopię,sam w nie wpada.Takze uważaj.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Rudolf

Jeżeli ktoś jest egoistą i dba tylko i wyłącznie o swoje 4 litery, nie martwi się tym, ze nie nosząc maseczki może zarażać innych, ludzi starszych, schorowanych, których organizmy nie mają odporności na walkę z wirusem, to uważasz, że ja mu będę dobrze życzyć? – nie, kolego, jak ty mnie tak ja tobie, czyli w myśl przysłowia: „jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”. Sss wyraźnie życzy mi ciężkiej choroby albo i śmierci nie dostosowując się do zaleceń, bo ja mam zmniejszoną odporność ponieważ mam nadciśnienie i nie tylko. Jeśli mnie zarazi covidem nie nosząc ostentacyjnie maseczki, to ja mogę tego nie przeżyć i ludzie w podobnej sytuacji do mojej również.
Co, teraz będziesz mi kazał nie wyściubiać nosa z domu? – będziesz mi robił codzienne za Kupy? będziesz za mnie chodził do lekarza? będziesz za mnie wykupywał leki w aptece? a ponadto będziesz mi zapewniał dobre samopoczucie? bo człowiek, który siedzi sam w domu w czterech ścianach i nigdzie nie wychodzi to chyba normalne, że staje się apatyczny i traci chęć do życia.
Egoiści od siedmiu boleści. Siebie możecie mieć w 4 literach, ale szanujcie innych ludzi, którzy mimo, że są schorowani chcą jeszcze żyć.
Dodam, że nie dość, że nie mam telewizora, to nie popierałem PO i nie popieram PIS, bo co jeden to większy oszust i złodziej.

Domi
Domi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Dlatego ja na wybory już nigdy nie pójdę,bo na oszustów i złodziei głosować nie będę.Wszyscy są jednakowi,pchają się do koryta,obiecuja,a później kota ogonem odwracają.T tylko kasa się dla nich liczy,nie ludzie.

spidy
spidy
1 rok temu
Reply to  Domi

Nie idź, inni zagłosują za ciebie. Wybrali za ciebie i teraz twoje i moje podatki przejadają i rozdają na lewo i prawo

Zik
Zik
1 rok temu
Reply to  Tulu

Oto typowa mentalność Polaka – ukryj zło, bo jesteś donosicielem. Tak ukrywa się pedofilię księży, maltretowanie kobiet i dzieci w rodzinach, alkoholizm i inne zło. Ludzie, obudźcie się i nauczcie rozróżniać, co jest koniecznym ujawnianiem, a co zwykłym donosicielstwem.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Tulu

Patologie trzeba piętnować, nie zakładając maseczki, narażamy innych na śmierć.

spidy
spidy
1 rok temu
Reply to  Tulu

egoista pierwszego sortu

sdnfdgdfg
sdnfdgdfg
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Tak tak i co jeszcze……??? Proszę się zająć swoimi 4 literami.

Zik
Zik
1 rok temu
Reply to  sdnfdgdfg

Takich to przekona tylko własną śmierć….

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Łał to nie tankuj za mną bo ja nie zamierzam dezynfekcji robić ani rękawiczek zakładać no i napewno w aucie założę kaganiec jak sąsiada bede podwoził gdzieśa chcesz to możemy w 4 oczy pogadać na ulicy bez kamer Ciekawe czy taki mądry będziesz . Szkoda że rząd durny jest i nie chcą zrobić tak jak w Szwecji

47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x