Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ranking liderów inwestycji. Jak wypadły nasze samorządy?


Powiat mławski na 149 pozycji, Mława na 83, z gmin naszego powiatu na najwyższej 252 pozycji uplasowała się gmina Strzegowo. To w największym skrócie wyniki rankingu psma samorządowego „Wspólnota” badającego tym razem nakłady na inwestycje samorządów w latach 2017 – 2019.


Metoda rankingu stosowana przy tworzeniu rankingu jest niemal identyczna jak w ubiegłym roku i dwa lata temu. Pod uwagę brana jest całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2017–2019). W ten sposób chcemy unika się dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu.

Wśród powiatów w naszym rejonie, na najwyższym czwartym miejscu uplasował się powiat przasnyski. W rankingu przed nami są też powiaty: pułtuski (10), płoński (25), sierpecki (49) i żuromiński (131). Powiat mławski zajął 149 pozycję.

Wśród powiatowych miast w naszym rejonie najwyżej notowany jest Ciechanów (19), Działdowo (57) i Pułtusk (64). Miasto Mława sklasyfikowano na 83 pozycji.

Wśród gmin naszego powiatu najwyżej uplasowało się gmina Strzegowo (252), a po niej kolejno Wieczfnia Kościelna (650), Stupsk (804), Szydłowo (1090), Szreńsk (1175), Dzierzgowo (1221), Lipowiec Kościelny (1290), Wiśniewo (1404)i Radzanów (1442).

Pełny ranking można znaleźć pod linkiem: ranking inwestycyjny Wspólnoty

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
psl
psl
3 lata temu

Ciechanów ma kasę od Struzika , co robią radni PSLu- Burchacki?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x