Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z dnia 8 października. Jeden zakażony, jeden ozdrowieniec


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 08.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 08.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 502/ (119)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 22/ (1)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 49/ (42)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 4 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)61 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 34/ (1)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nitusia
Nitusia
1 rok temu

Wiecie co? Jeżeli w LG nie będzie epidemii to ja już przestanę w nią wierzyć. To nie możliwe, żeby przy takiej ilości osób tuż obok siebie nie było tam zachorowań. Tzn nikomu nie życzę choroby, ale to dziwne…

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Nitusia

Nie ma tam gdzie kasa się liczy

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Święte słowa

Paweł.
Paweł.
1 rok temu
Reply to  Nitusia

A co Ty masz do lg? Co wy tak czepiacie się tego zakładu? Pracujesz tam? Jeśli nie to ciesz się, bo tysiące ludzi codziennie boi się o swoje zatrudnienie, więc myśle, że Twoje komentarze są tu zbędne. Na terenie Polski jest setki tysięcy tak dużych zakładów i nie widzę nigdzie, aby ktoś czepiał się takich zakładów. Ten zakład jest potrzebny dla ludzi którzy mają rodziny, rachunki, zobowiązania i chęci do spożycia jakiekolwiek pokarmu.

Skoro rząd tak bardzo walczy z epidemia, dlaczego tym ludziom nie dołoży do wypłaty? Dadzą 200 zł brutto? Hahaha śmiech na sali. Idź tam, stan przy linii 8h i zobaczysz jaka praca jest za 1920 zł msc.

Nitusia
Nitusia
1 rok temu
Reply to  Paweł.

A czy ja każę zamykać zakład albo czy krytykuję pracowników?! Pokaż mi w którym miejscu? Zastanawiam się tylko dlaczego tam nie ma zakażeń, skoro jest bardzo dużo osób ciągle obok siebie. Równie dobrze mogę dać przykład innego wielkiego zakładu produkcyjnego gdzieś w kraju, ale po co skoro to LG mam obok a nie inne… A Ty człowieku oburzasz się jakbym Ci osobistą krzywdę robiła…

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Nitusia

Może tam pracują bardziej rozsądni i odpowiedzialni ludzie niż niż ci co wypowiadają się na forum?
Może tam bardziej przestrzegają zasad i stąd tak dobre rezultaty?

Tyle, ze dzięki takim cwaniakom, którzy wierzą w teorie spiskowe i wszystkie zalecenia mają w czterech literach to pandemia trafi i do LG.

Xyz
Xyz
1 rok temu
Reply to  Nitusia

W LG pracuje dużo osób ale chodzą w maskach, nie ma już tylu spotkań co kiedyś. Jest duży nacisk na to, żeby zapobiegać epidemii w firmie.

Kali
Kali
1 rok temu
Reply to  Nitusia

Bo jej nie ma tzn.jest wirus grypowy jak co roku nowe wirusy są,ale napewno nie tak straszna jak ją rząd i media przedstawiają.Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę,ktorej rząd już nie ma przez swoje rozdawnictwo.Obiecywali żeby ich wybrali a teraz odwrócili kota ogonem.Morawiecki przed wyborami twierdził,ze nie ma się czego bać że wirus jest w odwrocie.Zeby starsze osoby się nie bały i szły tłumnie na wybory,a teraz takie zachorowania i nakazał starszym osobom w domu siedzieć.Szumowski twierdził,ze maseczki nie pomagają tylko szkodzą,okradl Polskę i zwiał śmiejąc się za plecami.W jeden dzień wirusa pokonał.Klamcy!!!

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Kali

Zgadza się wszystko ale większość narodu to kupiła i będzie teraz śmigać w maseczkach jak premierek razem z ministerkiem sobie zarzyczy

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mlawa

D.ebili ci u nas nie brakuje.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Aha, żebyś nie zrozumiał, że cię popieram. To jest do ciebie i takich jak ty.

pff
pff
1 rok temu
Reply to  Kali

patrzcie wirusolog się wypowiada hahaha

Kiedy maseczka?
Kiedy maseczka?
1 rok temu

Do tej pory całkowity obowiązek noszenia maseczek w strefie żółtej nie obowiązywał. Zmieni się to w sobotę, gdy zacznie obowiązywać nowa lista powiatów objętych restrykcjami wymierzonymi w rozwój epidemii koronawirusa.
Obowiązek będzie w tych miejscach egzekwowany we wszystkich miejscach publicznych, m.in. w sklepach, kościołach, ale przede wszystkim na świeżym powietrzu. To powrót do sytuacji sprzed 30 maja, gdy podobny nakaz dotyczył całej Polski, bez względu na liczbę zakażeń w danym powiecie.

Maseczki, nie tylko w strefie żółtej i czerwonej, należy nosić m.in. w sklepach, galeriach handlowych, targowiskach, bankach, na poczcie, w kinie i teatrze. Usta i nos należy zasłaniać także podczas wizyty u lekarza, w kościele, urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej.

Ministerstwo Zdrowia w związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych przypomina, że konieczne jest to również podczas przebywania na terenie cmentarza.

Nie musimy mieć na sobie maseczki przy stole w restauracji lub barze. Nie jest konieczna również w pracy, gdy nie mamy styczności z osobami z zewnątrz. Poza strefami żółtą i czerwoną nie trzeba jej nakładać na wolnym powietrzu, gdy jesteśmy w stanie zachować 1,5 m dystans.

Nowe przepisy od soboty zwolnią nas z obowiązku zakrywania ust i nosa nie tylko na terenie lasów, ale także na terenie parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego albo plaży, gdyż są to miejsca o podobnym charakterze. Dotyczy to także strefy żółtej i czerwonej.

Maseczki nakładamy w pojazdach transportu publicznego – taksówkach, autobusie, tramwaju, pociągu czy metrze. Ta zasada egzekwowana jest od miesięcy.

Jednak rozporządzenie egzekwowane przez władze stanowi, że gdy mimo poinformowania przez policjantów, że należy zakryć nos i usta, tego nie robimy, musimy się liczyć z mandatem do wysokości 500 zł albo skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu w przypadku odmowy przyjęcia mandatu.

Darek
Darek
1 rok temu

Możecie mnie pocałować w końcówe. Nie będę nosił maseczki, bo nic Mi nie możecie zrobić. Rozporządzenie to nie ustawa i nie ma podstawy prawnej do ukarania mnie poprzez mandat, bądź postępowanie sądowe 🙂

Xyz
Xyz
1 rok temu
Reply to  Darek

Spoko kozaku. Nasi rządzący akurat nieszczególnie słyną z przestrzegania polskiego prawa i interpretują je jak chcą.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Xyz

Ale kozaku na szczęście sądy inaczej to postrzegają

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Pociesz się, nie wszystkie.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x