Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport sanepidu z dnia 8 października. Jeden zakażony, jeden ozdrowieniec


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 08.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

elektryk Mława
Reklama


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 08.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 502/ (119)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 22/ (1)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 49/ (42)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 4 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)61 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 34/ (1)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nitusia
Nitusia
21 dni temu

Wiecie co? Jeżeli w LG nie będzie epidemii to ja już przestanę w nią wierzyć. To nie możliwe, żeby przy takiej ilości osób tuż obok siebie nie było tam zachorowań. Tzn nikomu nie życzę choroby, ale to dziwne…

Mlawa
Mlawa
21 dni temu
Reply to  Nitusia

Nie ma tam gdzie kasa się liczy

Anna
Anna
21 dni temu
Reply to  Mlawa

Święte słowa

Paweł.
Paweł.
21 dni temu
Reply to  Nitusia

A co Ty masz do lg? Co wy tak czepiacie się tego zakładu? Pracujesz tam? Jeśli nie to ciesz się, bo tysiące ludzi codziennie boi się o swoje zatrudnienie, więc myśle, że Twoje komentarze są tu zbędne. Na terenie Polski jest setki tysięcy tak dużych zakładów i nie widzę nigdzie, aby ktoś czepiał się takich zakładów. Ten zakład jest potrzebny dla ludzi którzy mają rodziny, rachunki, zobowiązania i chęci do spożycia jakiekolwiek pokarmu.

Skoro rząd tak bardzo walczy z epidemia, dlaczego tym ludziom nie dołoży do wypłaty? Dadzą 200 zł brutto? Hahaha śmiech na sali. Idź tam, stan przy linii 8h i zobaczysz jaka praca jest za 1920 zł msc.

Nitusia
Nitusia
21 dni temu
Reply to  Paweł.

A czy ja każę zamykać zakład albo czy krytykuję pracowników?! Pokaż mi w którym miejscu? Zastanawiam się tylko dlaczego tam nie ma zakażeń, skoro jest bardzo dużo osób ciągle obok siebie. Równie dobrze mogę dać przykład innego wielkiego zakładu produkcyjnego gdzieś w kraju, ale po co skoro to LG mam obok a nie inne… A Ty człowieku oburzasz się jakbym Ci osobistą krzywdę robiła…

Anonimowo
Anonimowo
21 dni temu
Reply to  Nitusia

Może tam pracują bardziej rozsądni i odpowiedzialni ludzie niż niż ci co wypowiadają się na forum?
Może tam bardziej przestrzegają zasad i stąd tak dobre rezultaty?

Tyle, ze dzięki takim cwaniakom, którzy wierzą w teorie spiskowe i wszystkie zalecenia mają w czterech literach to pandemia trafi i do LG.

Xyz
Xyz
21 dni temu
Reply to  Nitusia

W LG pracuje dużo osób ale chodzą w maskach, nie ma już tylu spotkań co kiedyś. Jest duży nacisk na to, żeby zapobiegać epidemii w firmie.

Kali
Kali
21 dni temu
Reply to  Nitusia

Bo jej nie ma tzn.jest wirus grypowy jak co roku nowe wirusy są,ale napewno nie tak straszna jak ją rząd i media przedstawiają.Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę,ktorej rząd już nie ma przez swoje rozdawnictwo.Obiecywali żeby ich wybrali a teraz odwrócili kota ogonem.Morawiecki przed wyborami twierdził,ze nie ma się czego bać że wirus jest w odwrocie.Zeby starsze osoby się nie bały i szły tłumnie na wybory,a teraz takie zachorowania i nakazał starszym osobom w domu siedzieć.Szumowski twierdził,ze maseczki nie pomagają tylko szkodzą,okradl Polskę i zwiał śmiejąc się za plecami.W jeden dzień wirusa pokonał.Klamcy!!!

Mlawa
Mlawa
21 dni temu
Reply to  Kali

Zgadza się wszystko ale większość narodu to kupiła i będzie teraz śmigać w maseczkach jak premierek razem z ministerkiem sobie zarzyczy

Anonimowo
Anonimowo
21 dni temu
Reply to  Mlawa

D.ebili ci u nas nie brakuje.

Anonimowo
Anonimowo
21 dni temu
Reply to  Mlawa

Aha, żebyś nie zrozumiał, że cię popieram. To jest do ciebie i takich jak ty.

pff
pff
20 dni temu
Reply to  Kali

patrzcie wirusolog się wypowiada hahaha

Kiedy maseczka?
Kiedy maseczka?
21 dni temu

Do tej pory całkowity obowiązek noszenia maseczek w strefie żółtej nie obowiązywał. Zmieni się to w sobotę, gdy zacznie obowiązywać nowa lista powiatów objętych restrykcjami wymierzonymi w rozwój epidemii koronawirusa.
Obowiązek będzie w tych miejscach egzekwowany we wszystkich miejscach publicznych, m.in. w sklepach, kościołach, ale przede wszystkim na świeżym powietrzu. To powrót do sytuacji sprzed 30 maja, gdy podobny nakaz dotyczył całej Polski, bez względu na liczbę zakażeń w danym powiecie.

Maseczki, nie tylko w strefie żółtej i czerwonej, należy nosić m.in. w sklepach, galeriach handlowych, targowiskach, bankach, na poczcie, w kinie i teatrze. Usta i nos należy zasłaniać także podczas wizyty u lekarza, w kościele, urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej.

Ministerstwo Zdrowia w związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych przypomina, że konieczne jest to również podczas przebywania na terenie cmentarza.

Nie musimy mieć na sobie maseczki przy stole w restauracji lub barze. Nie jest konieczna również w pracy, gdy nie mamy styczności z osobami z zewnątrz. Poza strefami żółtą i czerwoną nie trzeba jej nakładać na wolnym powietrzu, gdy jesteśmy w stanie zachować 1,5 m dystans.

Nowe przepisy od soboty zwolnią nas z obowiązku zakrywania ust i nosa nie tylko na terenie lasów, ale także na terenie parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego albo plaży, gdyż są to miejsca o podobnym charakterze. Dotyczy to także strefy żółtej i czerwonej.

Maseczki nakładamy w pojazdach transportu publicznego – taksówkach, autobusie, tramwaju, pociągu czy metrze. Ta zasada egzekwowana jest od miesięcy.

Jednak rozporządzenie egzekwowane przez władze stanowi, że gdy mimo poinformowania przez policjantów, że należy zakryć nos i usta, tego nie robimy, musimy się liczyć z mandatem do wysokości 500 zł albo skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu w przypadku odmowy przyjęcia mandatu.

Darek
Darek
21 dni temu

Możecie mnie pocałować w końcówe. Nie będę nosił maseczki, bo nic Mi nie możecie zrobić. Rozporządzenie to nie ustawa i nie ma podstawy prawnej do ukarania mnie poprzez mandat, bądź postępowanie sądowe 🙂

Xyz
Xyz
21 dni temu
Reply to  Darek

Spoko kozaku. Nasi rządzący akurat nieszczególnie słyną z przestrzegania polskiego prawa i interpretują je jak chcą.

Mlawa
Mlawa
21 dni temu
Reply to  Xyz

Ale kozaku na szczęście sądy inaczej to postrzegają

Anonimowo
Anonimowo
21 dni temu
Reply to  Mlawa

Pociesz się, nie wszystkie.

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x