Będzie oficjalne otwarcie skweru Victora Younga
— 08/10/2020
Mławski ratusz przygotowuje oficjalne otwarcie skweru Victora Younga. Ma to być jednym z elementów programu Victor Young Jazz Festival Mława, który mimo pandemii zaplanowany jest na 23 i 24 października br.
– Uchwałą z 18 sierpnia 2020 r. miejscy radni nadali skwerowi położonemu u zbiegu ulic Długiej i Płockiej w Mławie nazwę Skwer Victora Younga. Jego oficjalnego otwarcia dokonamy w sobotę 24 października o godzinie 12:00. – informuje urząd miasta.
Amerykanin Victor Young był autorem muzyki do ponad trzystu filmów, w tym m.in. „Jeźdźca znikąd”, „Komu bije dzwon” i „Podróży Guliwera”. Dwudziestodwukrotnie był nominowany do Oscara, Nagrodę Akademii przyznano mu pośmiertnie w 1956 r. za „W 80 dni dookoła świata”. Muzyk urodził się w Chicago jako Abe Jabłoń, w rodzinie pochodzących z Mławy polskich Żydów. Przez wiele lat mieszkał w Polsce. Dzieciństwo spędzał u rodziny w Mławie – jego dziadkowie od strony ojca (Jabłoń) mieszkali przy ulicy Płockiej (w pobliżu obecnego Skweru Victora Younga), a od strony matki (Segal) – przy ul. Browarnej. Ukończył konserwatorium muzyczne w Warszawie. Swój debiut – już jako Wiktor Jung – miał w Filharmonii Warszawskiej.
źródło i fot: UMM
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski
[TUTAJ]
Trochę to żenada jednak. Jaki to skwer? Nie można było się dogadać ze szkołą muzyczną i tam np. postawić interaktywną ławeczkę z muzyką Younga, albo coś w tym stylu, albo „Wydzielić jakąś część parku i tam urządzić miejsce poświęcona Youngowi? Np. z jakimś balonem, albo żywopłotem/ kwiatami nasadzonymi w taki kształt – nawiązując w ten sposób do filmu „W 80 dni dookoła świata” do którego Young napisał muzykę?
A tak mamy „skwer” wielkości skwarki.
A zwykły Kowalski który przez całe życie płaci podatki to skweru mieć nie będzie ,
jemu miasto co najwyżej podniesie opłaty za śmieci …………
Normalnie kabaret
Zbędne wydawanie pieniędzy,czy ten kawałek naprawdę musi mieć nazwę?Komu to potrzebne?Rządzący bez rozsądku są już doprawdy.
Dopiero to zauważyłaś? – no ale lepiej późno jak wcale.
Siedzę i płaczę ze śmiechu…. Jaki włodarz taki skwer
Tylko po co w to miesza Victora Younga?
Toż to wręcz znieważenia tego człowieka nazywać skwerek dla meneli, z 2 drzewkami i 2 ławkami przy samej ulicy, jego imieniem
Trzeba powiadomić wszystkich meneli zbierających się tam, żeby tłumnie przybyli, wszak to ich „skwer”.
Przy okazji ksiądz kropidłem ich pobłogosławi za darmo, czyli za pieniądze podatnika, a bunio poda im rączkę na dzień dobry, wszak z każdym się wita. Tak, że chłopaki i dziewczyny pucujta sie. 🙂
…puki fontanna przy handlowcu działa 😛
Myślałem że skwerek będzie nosił nazwę tej kobiety menel, jest zawsze sama
Trauma ponoć
opamiętajta się