Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z dnia 7 października


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 7.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 7.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 402 / (69)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 21 / (2)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 20 / (7)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 5 / (1)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)60 / (2)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 33 / (1)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
39 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek
Jurek
1 rok temu

Niedowiarków zapytam czy widzieliście kiedyś objawy u chorego na HIV. Również powiecie że HIV nie istnieje. Można również być nosicielem salmonelli a nie chorować a jest to bardzo nieprzyjemna choroba wie każdy kto przeszedł. Dlaczego Chiny przez 2 miesiące robiły wszystko aby to ukryć a potem byli zmuszeni zamknąć wszystkie fabryki co spowodowało olbrzymie straty dla ich gospodarki. Czy uważacie że kraje pogrążały by gospodarkę kraju dla wymyślonej choroby. Każdy kraj wolałby aby tej choroby nie było bo wpływa to negatywnie na wizerunek rządzocych polityków. Zacznijcie myśleć wirus jest , nikt nie ma interesu w tym by wymyślać wirusa.

sic
sic
1 rok temu
Reply to  Jurek

do tej pory Mława trzymała się mocno . teraz 7ka , TPrsy . Ale i tak nadal będą gadki szmatki foliarzy o zmowie oni tak mają . Szkoda słów.

Alan
Alan
1 rok temu

Wszystkich którzy nie wierzą w chorobe zapraszam do pomocy do szpitali zakaźnych. Skoro twierdzicie że nic nie ma znaczy że się nie boicie . W szpitalach chętnie skorzystają z pomocy której teraz bardzo potrzebują.

aaa
aaa
1 rok temu

sami mądrzy lekarze profesorowie o.szerokiej wiedzy w dziedzinie wirusologi a nawet prawnicy uczestniczą w tej dyskusji Mława Certum Ogólnoświatowej Wiedzy ciekawe gdzie ci wszyscy udzielający się habilitacje robili

Mlawa
Mlawa
1 rok temu

Jakie testy takie wyniki proste

Anna
Anna
1 rok temu

Pytanie co z 1 listopada ?

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Anna

Z tego co się dziś wice minister wypowiedział to nie mają zamiaru wprowadzać zakazu przemieszczania. Tylko podobno będzie obowiązek noszenia maseczek na cmentarzu. Nie zablokują bo zaraz wszyscy by sobie przypomnieli jak prezes limuzyno wjeżdżał na cmentarz. Piosenka Kazika znowu by wszędzie była puszczana.

mławianka
mławianka
1 rok temu

Polska a zarażeniami prze szybkim tempem do czołówki światowej, już jesteśmy na 38 miejscu – piękny wynik.
Jeszcze tydzień, dwa takiego tempa i znajdziemy się w pierwszej dziesiątce.
Myślę, że już w Mławie każdy zna minimum 1 osobę na kwarantannie, za kilka tygodni każdy będzie miał wśród swoich znajomych jedną osobę zarażoną.
Co na to niedowiarki? – nadal uważacie, że koronawirusa nie ma?

Greta
Greta
1 rok temu
Reply to  mławianka

Nie znam nikogo ani na kwarantannie,ani chorego.Wirus jest jak co roku grypowy ,zapalenie płuc od dawna groźne było.Przeziebienia,angina to wszystko koronawirusy.Po co tak panikować.

Z Ciechanowa
Z Ciechanowa
1 rok temu
Reply to  Greta

Zapraszam do pomocy. Podaje adres: Szpital w Ciechanowie, Oddział Zakaźny adres i telefon są w sieci. Nie musi Pani, bądź Pan posiadać wykształcenia medycznego. Potrzebujemy wsparcia do sprzątania. Można pomagać wieczorami po pracy. Bardzo liczymy na pomoc.

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Z Ciechanowa

A co sprzątanie ma wspólnego z covidem?w każdym szpitalu powinno być czysto,a nie wszędzie tak jest.

Ktoś
Ktoś
1 rok temu
Reply to  Z Ciechanowa

Za ile?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ktoś

Zadzwoń to się dowiesz

Jaaa
Jaaa
1 rok temu
Reply to  Greta

A widziałaś kiedyś pierwiastki? A widziałaś atom? Prąd? Gaz? Komórkę jajową? Wątrobę?I tak można wymieniać dalej…widziałaś? A wierzysz w ich istnienie? Jesli nie miałaś z nikim zarazonym do czynienia, to się ciesz…uwierz nie chcesz widzieć jak ktoś Ci bliski nie może złapać tchu…

Karo
Karo
1 rok temu
Reply to  Jaaa

Przykłady trochę niefortunne: większość pierwiastków jest w stanie stałym i je widzimy np. siarka, węgiel, żelazo, złoto. Niektóre gazy też widzimy, jeśli są barwne np. chlor. Komórką jajową jest jajko itd. Można tu przytaczać wiele przykładów, które mają sens. Niestety, chyba jesteś z wiedzą na bakier. Lepiej wtedy nie zabierać głosu, hehe…

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Greta

To mało ludzi znasz, bo ja znam kilka i nie przechodzą tej choroby lekko.

Jej
Jej
1 rok temu
Reply to  mławianka

Ej mlawianka!! Mam pytanie.
Widać, że uczestniczysz w wielkim wydarzeniu jakim jest pandemia. Ale mam pytanie.
Jakby kazali ludziom jeść własne, psie, innych odchody to by jedli? Bo to podobno powtrzymuje zarażenie się od innych. Co o tym sądzisz? Zeżarła byś psi klocek?

Z Ciechanowa
Z Ciechanowa
1 rok temu
Reply to  Jej

Zapraszam do pomocy. Podaje adres: Szpital w Ciechanowie, Oddział Zakaźny adres i telefon są w sieci. Nie musi Pani, bądź Pan posiadać wykształcenia medycznego. Potrzebujemy wsparcia do sprzątania. Można pomagać wieczorami po pracy. Bardzo liczymy na pomoc.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Jej

Sam je być może będziesz żarł w niedługim czasie.

Nie jestem przesądna i nie wierzę w zabobony, ale wierzę w dane statystyczne i w naukę.
Ktoś z Ciechanowa zaprasza cię „jej” do pomocy w szpitalu zakaźnym. Taki jesteś odważny/odważna, to idź pomagać. Wolontariat chwalebna sprawa.
Trump też się wyśmiewał, a teraz ledwie powietrze łapie, z Borisem Johnsonem to samo było.
Śmiej się, śmiej, ale ten się śmieje naprawdę, kto się śmieje ostatni…

Jej
Jej
1 rok temu
Reply to  mławianka

Przykro mi ale nie skorzystam, gdyż mam pracę i jedynym moim źródłem dochodu jest obecne zatrudnienie 🙂 nie leżę w domu, bo nikt nie da Mi za darmo. A Tobie jak brak zajęcia to zajmij Moje miejsce.

Z Ciechanowa.
Z Ciechanowa.
1 rok temu
Reply to  Jej

Ale My Pani, Panu zapłacimy. Będzie Pani, Pan świadczyć dla Nas pracę w godzinach, w których już nie świadczy się pracy w podstawowym miejscu zatrudnienia. Zwrócimy również koszta dojazdu. Prosimy o kontakt.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Jej

W ramach wolontariatu możesz się zgłosić nawet na jeden dzień w tygodnia. Covid przecież nie istnieje, a więc nie masz się czego bać, a przynajmniej zobaczysz jak ludzie cierpią, może wtedy nabierzesz trochę rozumu.

anty-foliarz
anty-foliarz
1 rok temu
Reply to  mławianka

Straszna jest agresja foliarzy.
Dla przypomnienia:
„Foliarz – określenie w slangu internetowym, stworzone przez społeczność tak zwanych imageboardów, a następnie spopularyzowane przez serwis wykop.pl, oznaczające osobę wierzącą w teorie spiskowe, interesującą się do przesady zjawiskami paranormalnymi, ezoteryką, UFO, astrologią, NWO, teorią płaskiej Ziemi, medycyną alternatywną i innymi urojeniami schizofreników. Znawca jedynie słusznej i prawdziwie prawdziwej prawdy na temat rządów, planów depopulacji ludzkości, Big Pharmy, żydomasonerii i jaszczurów. Nazwa wzięła się od popularnego wśród co bardziej odmóżdżonych foliarzy zjawiska noszenia czapeczek z folii aluminiowej, mających uchronić noszącego przed złowrogimi falami, nasyłanymi przez jaszczury z piekła i mającymi nas zniewolicz i zaczypowacz.

Foliarze są zakładnikami efektu potwierdzenia. Oznacza to, że wszelkie źródła traktują bardzo wybiórczo i przyjmują bezkrytycznie wszelkie informacje potwierdzające ich przekonania i światopogląd, z kolei z miejsca odrzucają jakiekolwiek argumenty przeciw swoim urojeniom. Głównym źródłem wiedzy foliarzy, uważanym przez nich za absolutnie wiarygodne, są filmiki z żółtymi napisami na YouTube, serwisy zbierające teorie spiskowe, rosyjskie media propagandowe, które je rozpowszechniły, serwisy ideologiczne prowadzone przez innych foliarzy o wesoło brzmiących nazwach i ostatnio także foliarskie grupy na Facebooku czy Twitterze.”.

Jej
Jej
1 rok temu
Reply to  mławianka

A i jeszcze jedno. Wyłącz w domu WiFi. To podobno przenosi wirusa z routera to Twojego wypranego mózgu 🙂

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Jej

Mózg to ty masz wyprany jak widać po twoich komentarzach.
Nawet nie ma co z toba dyskutować, bez.mózgowcu.

anty-foliarz
anty-foliarz
1 rok temu

Coraz więcej osób w szpitalach i wyników dodatnich. Teraz Mława poszaleje bo kościółek i groby trzeba będzie nawiedzić 01.11 i wódeczkę z rodzinką walnąć, a i pleban kiesy pustej nie może mieć to czerwień jak nic za 2-3 tygodnie. Szkoda, że w skutek tego na następnych wszystkich świętych niektórzy pooglądają swoją babcię / dziadka od strony płyty nagrobnej, a nie po drugiej stronie stołu.
Ale jak się nie myśli to trzeba cierpieć…

www...
www...
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Ty zapewne nikogo na cmentarzu nie masz?A i nie chorujesz na ciężkie choroby przewlekłe,na nowotwór,serce,wiec się boisz wirusa.Ale wiedz o tym ,że KORONAWIRUS to nic innego jak grypa,zapalenie płuc,angina,przeziebienia.Wiec były ,są i będą.Nie ma dostępu do lekarza,bo wirusa się boja,ale prywatnie się nie boją.

Z Ciechanowa
Z Ciechanowa
1 rok temu
Reply to  www...

Zapraszam do pomocy. Podaje adres: Szpital w Ciechanowie, Oddział Zakaźny adres i telefon są w sieci. Nie musi Pani, bądź Pan posiadać wykształcenia medycznego. Potrzebujemy wsparcia do sprzątania. Można pomagać wieczorami po pracy. Bardzo liczymy na pomoc.

anty-foliarz
anty-foliarz
1 rok temu
Reply to  Z Ciechanowa

Przecież ten www jak i jej, Greta czy inni mądrale są tacy mądrzy tylko z ciepłego pokoiku w domku ale jakby trzeba iść do szpitala pomóc albo zobaczyć ludzi pod respiratorem przez koronkę to by cisi jak trusie byli.
Foliarzy trzeba zgłaszać, miejmy nadzieję, że już niedługo Policja weźmie się za tych co maseczek nie noszą.

Jej
Jej
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Hahahahaha. Aleś Ty gupi. Dopóki nie będzie ustawy o maseczkach to nie mogą nic zrobić. Nie przyjmę, pójdę do sądu i wygram 🙂 rozporządzenie jest pod ustawa. Obecne ograniczenia są niezgodne z konstytucja, zamykanie w domach, maseczki, kwarantanny, ogólne ograniczenie wolnośći. Poczytaj trochę Madrusiu a się dowiesz. Media mozg Ci wyprały doszczętnie. Władza właśnie takich ludzi lubi, tych którzy się boją, siedzą w domach. Będą kazali zamknąć się w piwnicy to się zamkniesz bo tak jakis sobie powiedział. Powtarzam Ci poraz kolejny. Maseczki, kwarantanna, zamykanie sklepów, wszelkie ograniczenia są niezgodne z prawem i konstytucją. A jak wierzysz w to co mówią to wierz dalej! Ale nie szczuj ludzi między sobą.

Jaaa
Jaaa
1 rok temu
Reply to  Jej

Tak masz rację, trzeba powoływać się na Konsytucje. Tam są takie doniosłe słowa. Ale jest małe ale…A mianowicie w konstytucji jest masa nieostrych sformułowań. I tak na kanwie rzeczonego aktu prawnego (oraz orzecznictwem) należy stwierdzić, iż Twoja i moja wolność nie jest niczym nieograniczona. Wręcz przeciwnie kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność i prawa innych ludzi,m.in. ich prawo do życia i zdrowia. Idac Twoim tokiem myślenia kazdy skazany może twierdzić, iż jest pozbawiony wolności wbrew zapisom Konstytucji. Po drugie w ustawie tzw. covidowej ten podły ustawodawca przypisał sobie prawo do wprowadzania ograniczeń w drodze rozporządzenia, czytaj w akcie niższym rangą, ale zdecydowanie szybszym do uchwalenia. I o dziwo jest to zgodne z prawem. Mając powyższe na uwadze, radzę się „doksztalcic” w zakresie prawa, bo w sądzie może być ciężko powoływać się tylko na zapisy doniosłej Konstytucji. Na marginesie nieśmiało zaznaczę, iż w sądzie za stołem sędziowski siedzi czynnik ludzki, który może się strasznie bać koronawirusa i już tak różowo może nie być.

Monia
Monia
1 rok temu
Reply to  anty-foliarz

Maseczka chroni jedynie przed mandatem,a czy tylko jedna choroba teraz istnieje?Gdzie są ludzie z ciężkimi chorobami?napewno zmarli,bo dostępu do lekarza nie mają.otworz oczy i wyłącz tv.Na covid od marca do września zmarło tylko 300 osób,a codziennie w Polsce umiera ponad 2 tys.osob.Mowi ci to coś?

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Monia

Nie życzę ci źle, ale chciałbym, żebyś się na własnej skórze przekonała jak to jest znaleźć się pod respiratorem z covidem i zero kontakt ów ze znajomymi i rodziną, tak ty jak i „jej”.

Sara
Sara
1 rok temu
Reply to  Anonim

A może chcesz się zamienić że mną,choruje na ciężką chorobę przewlekłą typu nowotworowego.Od marca bez dostępu do lekarza przez covid,jedynie teleporada.Mam szereg dolegliwości co utrudnia życie codzienne,bol itd.Wiec nie pisz głupot o WIRUSIE,bo nie tylko on istnieje.

Jej
Jej
1 rok temu
Reply to  Monia

Nic mu nie mówi. Koronka zryla mu ostro beret i media. Poza koronką nie ma innych chorób na które człowiek umiera. Zastraszony lud to dobry lud. Wykonuje wszelkie rozkazy jednego debila. Obecnie najlepiej jest powiedzieć że upadłość małych firm to wina covid. Otóż za upadek gospodarki, małych firm jest już nie obecny P. Szumowski. Pozamykał, nakradł i się zawinął. Był 1 dzień chory i uzdrowienie. Cud

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Jej

Co do Szumowskiego i reszty rządu wraz z prezesem masz rację.
Co do reszty, to nie masz racji, tylko wyborcy PIS może są zastraszeni. Ja nie jestem zastraszony, ale covid to nie tylko Polska, to cały świat. Obostrzenia wszędzie są, nie takie to inne, ale są, a ty i Monia uważacie, że wszystkie rozumy pozjadaliście i sądzicie, że wszyscy oszukują.
Też wam życzę, żebyście się przekonali na własnej skórze o istnieniu tej choroby i to takimi cięższymi objawami. Może wtedy zamknięcie swoje jadaczki i przestaniecie pie.przyć, że covid to grypa i że 5G jest gorsze dla zdrowia ludzkiego. Nasłuchaliście się w necie teorii spiskowych i się nimi zachłysnęliście. To wasza sprawa.
Czy ktoś na tym forum twierdzi, że nie ma innych chorób? – nie, nikt tak nie twierdzi. Coś wam się pomerdało w waszych głowinach.

Maxx
Maxx
1 rok temu
Reply to  Kuba

Właśnie na tę inne ciężkie choroby ludzie umierają,zwlaszcza,ze nie mają dostępu do lekarza.Teleporade to w tyłek sobie mogą wsadzić.Za co składki biorą,zeby ludzie nie mieli gdzie się leczyć,nie każdego stać na prywatna wizytę.Oprocz covida jest mnóstwo innych groźnych chorób,nie leczone są śmiertelne.Wirusy były,sa i będą,co roku nowe i bardziej zmutowane.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Maxx

„Wirusy były,sa i będą,co roku nowe i bardziej zmutowane.” – to wcale nie oznacza, że mamy lekceważyć covid.
Jeśli ktoś lekceważy, jego wola, ale ten ktoś powinien dostosować się do ogółu. Jak to mówią jak wleziesz między wrony kracz tak jak i ony.
Nie nabijaj się z ludzi, którzy się boją, bo oni są pewnie badziej podatni ponieważ mają obniżoną odporność (mają nadciśnienie, są po zawałach czy też mają inne choroby immunologiczne lub też są w podeszłym wieku) i mogą zarażenia cowidem nie przeżyć. Szacunek należy się wszystkim.
Więcej empatii czyli trzeba patrzeć nie tylko przez pryzmat własnego egoistycznego ego, ale również wczuć się w drugiego człowieka.
Inne choroby były, są i będą także.

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  www...

HAHAHA. Ale bzdury!!!!

39
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x