Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Do mławskich szkół podstawowych trafiło prawie 100 nowych laptopówDo mławskich szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest miasto, trafił sprzęt komputerowy pozyskany dzięki dofinansowaniom w ramach projektów „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła +”.

Miasto Mława podpisało z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowę na udział w projekcie „Zdalna szkoła” 7 maja 2020 r., natomiast 15 czerwca br. została zawarta podobna umowa na udział w projekcie „Zdalna szkoła +”. Ich celem był zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo, przy czym program „Zdalna szkoła +” skierowany został głównie do rodzin ubogich z minimum trojgiem dzieci. Łączna wartość obu projektów to 203 842,98 zł.

Jak podaje mławski ratusz, wstępnie we wnioskach w ramach wspomnianych projektów Miasto Mława zadeklarowało zakup 70 laptopów dla 6 szkół, jednak w wyniku przeprowadzonych zamówień w trybie zapytania ofertowego udało się zakupić  łącznie 97 laptopów wraz z wymaganym oprogramowaniem, zestawami słuchawkowymi i bezprzewodowymi myszkami, które zostały przekazane sześciu szkołom. Najwięcej takich zestawów trafiło do SP nr 4, SP nr 3 i SP nr 7.

Łączna liczba zestawów komputerowych przekazanych poszczególnym szkołom wyniosła:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 – 7
  • Szkoła Podstawowa nr 2 – 5
  • Szkoła Podstawowa nr 3 – 25
  • Szkoła Podstawowa nr 4 – 26
  • Szkoła Podstawowa nr 6 – 9
  • Szkoła Podstawowa nr 7 – 25

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Komunizm powraca
Komunizm powraca
1 rok temu

Wspieranie nieróbstwa. Dostają 500+ to niech sobie kupią zamiast gorzały dla rodziców.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x