Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Do mławskich szkół podstawowych trafiło prawie 100 nowych laptopówDo mławskich szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest miasto, trafił sprzęt komputerowy pozyskany dzięki dofinansowaniom w ramach projektów „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła +”.

Miasto Mława podpisało z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowę na udział w projekcie „Zdalna szkoła” 7 maja 2020 r., natomiast 15 czerwca br. została zawarta podobna umowa na udział w projekcie „Zdalna szkoła +”. Ich celem był zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo, przy czym program „Zdalna szkoła +” skierowany został głównie do rodzin ubogich z minimum trojgiem dzieci. Łączna wartość obu projektów to 203 842,98 zł.

Jak podaje mławski ratusz, wstępnie we wnioskach w ramach wspomnianych projektów Miasto Mława zadeklarowało zakup 70 laptopów dla 6 szkół, jednak w wyniku przeprowadzonych zamówień w trybie zapytania ofertowego udało się zakupić  łącznie 97 laptopów wraz z wymaganym oprogramowaniem, zestawami słuchawkowymi i bezprzewodowymi myszkami, które zostały przekazane sześciu szkołom. Najwięcej takich zestawów trafiło do SP nr 4, SP nr 3 i SP nr 7.

Łączna liczba zestawów komputerowych przekazanych poszczególnym szkołom wyniosła:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 – 7
  • Szkoła Podstawowa nr 2 – 5
  • Szkoła Podstawowa nr 3 – 25
  • Szkoła Podstawowa nr 4 – 26
  • Szkoła Podstawowa nr 6 – 9
  • Szkoła Podstawowa nr 7 – 25

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Komunizm powraca
Komunizm powraca
1 rok temu

Wspieranie nieróbstwa. Dostają 500+ to niech sobie kupią zamiast gorzały dla rodziców.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x