Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z dnia 6 października. Jeden nowy przypadekKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 06.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 06.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 369/ (56)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 20/ (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 13/ (1)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 5 / (1)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)58 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 32/ (0)

PPIS w Mławie informuje, o kolejnym potwierdzonym przypadku Covid-19. Osoba nie miała objawów. PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
33 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Kim
1 rok temu

Za chwilę rząd czeka chwila prawdy 1 listopada skoro wiekszosc z was jak się boi wirusa to według mnie rzad powinien zamknąć cmentarze

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

Nie wstyd Wam tak klamać?

lekasz
lekasz
1 rok temu
Reply to  Mlawiak

jak nie chcesz nosić maseczki jeden z drugim to załóż prezewa ….wę i będziesz fi….ta udawął .

Mlawa
Mlawa
1 rok temu

Szumowski pokazał jaki wirus jest groźny teraz Trump tak samo potwierdził a oni was dalej będą zastraszać. Bójcie się dalej

Mnhhj
Mnhhj
1 rok temu

Amerykańskie media podają, że lekarze twierdzą iż koronka nie przechodzi tylko droga kropolkowa a też powietrzna. Od następnego tygodnia ludzie zakaz oddychania! Kupujta tlen i siedzta w domach! Na dochodzi apokalipsa, a mówiła Pani frau!!! Armagedon!

Kali
Kali
1 rok temu

Osoba nie miała objawów,to po co test miała robiony.Skoro ja nie ma żadnych objawów,to nie Lecę robić testów.A testy są fałszywie dodatnie.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Kali

W WZW typu B czy C też nie ma objawów, w HIV też często nie ma, a zaraża jak diabli. Jak trafi na wrażliwego, może być różnie. Wszystko jest iluzją, jak mawiał Sokrates…..

Kim
Kim
1 rok temu

Jak czytam te wasze wpisy to mnie krew zalewa . Minister Szumowski jednego dnia chory na drugi odzie sobie na zakupy i się śmieją że wziol tabletkę dzień po he drugi przykład trener reprezentacji tydzień minol od pozytywnego testu robią drugi negatywny i wypuszczają go wśród ludzi a gdzie dwu tygodniowa izolacja sami się gubicie w swoich kłamstwach

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kim

Nie zaśmiecaj forum.

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Kim

A może dostał przeciwciała….A może UFO…A może cud…..

Elo320
Elo320
1 rok temu
Reply to  Kim

Napisali, że Szumowski jest zakażony w środę…co nie znaczy, że od środy jest Szumowski zakażony, tylko się o tym w środę dowiedzieli i o tym napisali(interia). W czwartek napisali (interia), że Szumowski został przyłapany na zakupach…no nadmuchany temat, najwyraźniej skończyła mu się izolacja, tym bardziej, że na wakacjach był pod koniec sierpnia…to ponad miesiąc temu…No ale trzeba łykać nagłówki głównego ścieku Spinger śminger…

Kim
Kim
1 rok temu

Ale o jakich ty mówisz karach człowiek to myślisz że nas zmusza do noszenia maseczek a sami ich nie noszą . Chcesz to sobie chodź jeszcze prędzej umrzesz na choroby płuc niż na koronawirusa

slimak
slimak
1 rok temu
Reply to  Kim

Głupi/a jesteś. Może zgodziłbym się z tobą gdybyś nosił/a na głowie torebkę foliową i to przez całą dobę. W sumie to chyba byłoby z pożytkiem dla społeczeństwa…

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  slimak

Wiesz co to właśnie to jesteś głupi słuchasz aby TVP i robią ci mozgu wodę ale to wasza sprawa

NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
1 rok temu

Wprowadzą teraz kary za brak maseczek i to otrzeźwi niektórych. Już dziś na onetcie pisali, że od soboty tak ma być. Może Mława się obudzi i pójdzie po rozum do głowy.

Mnhhj
Mnhhj
1 rok temu

Żeby mogli Cię ukarać za brak maseczki musi być na to ustawa. Rozporządzenie to mogą mnie zmusić wiesz do czego? Ustawa przechodzi przez Sejm, senat i podpisuje Ją prezydent. Obecnie jest to niezgodne z konstytucja, więc mogą mnie cmoknąć w du.. Maseczka to zalecenie a nie obowiązek. Nigdy wcześniej jej nie zakładałem i nie będę zakładać. Żaden baran z rządu nie będzie mi nakazywał jak mam żyć.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Mnhhj

Dokładnie a jeśli się boicie tak o swoje zdrowie to zamiast maseczek można pampersy zakładać są grubsze he bo nas nikt nie zmusi

kot
kot
1 rok temu
Reply to  Kim

chyba najgorsi są domorośli profesorowie epidemiologii, osobiście wolę zatem posłuchać profesora Simona, czy dra Grzesiowskiego. Wydaje mi się, że lepiej wiedzą . Chociaż rządzący na początku dali sprzeczne informacje-słynny lód w majtkach p.Pinkasa. Raczej będę przestrzegać zaleceń. A pampersy wymyślono dla kosmonautów na inne części ciała, w kosmos się nie wybieram, ale dziękuję za miłą radę. Pozdrawiam.

NadOjciecDyrektor
NadOjciecDyrektor
1 rok temu
Reply to  Mnhhj

Służby będą „surowo karać” m.in. za brak maseczki w miejscach, gdzie to konieczne i organizowanie imprez przekraczających limit uczestników. Wprowadzono także zmiany dotyczące zgromadzeń publicznych. Nowe obostrzenia wchodzą w życie w strefach czerwonych i żółtych od soboty.
(…)
Od teraz w Polsce obowiązuje polityka „zero tolerancji dla nieprzestrzegania zasad dotyczących obostrzeń sanitarnych”. „Dystans, dezynfekcja, maseczka” – to hasło nowej zasady. – W dobie eskalacji pandemii nie ma miejsca na egoizm. (…) Przestrzeganie obostrzeń to nie tylko nasz obowiązek względem siebie, ale również nasza odpowiedzialność za inne osoby – oświadczył minister zdrowia Niedzielski.
(…)
Policja zmieni taktykę działania – poinformowano. Za brak zaświadczenia czy dokumentu potwierdzającego prawo do nienoszenia maseczki z powodów zdrowotnych będą nakładane kary. Zdaniem służb czas na przygotowanie się do tego, by nosić maseczkę, był wystarczający i mandaty nie powinny być zaskoczeniem. – Chodzi o odwrócenie proporcji w stosunku do osób, które łamią przepisy. Nie może być tak, że 20 proc. osób przyłapanych na łamaniu przepisów, nie ponosi konsekwencji finansowych – wyjaśnił, dopytywany o wspomnianą „surowość kar”, komendant główny policji Jarosława Szymczyk.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu

No no bój się tych kar naprawdę i siedź w domu dalej najlepiej na zdrowie Ci to wyjdzie

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mnhhj

To tacy jak ty roznoszą wirusa, stanową zagrożenie dla ludzi i powinni być izolowań od społeczeństwa.

Mnhhj
Mnhhj
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ty powinieneś być izolowany. Jak jesteś tak obsrany to wykop sobie dół i tam siedź. Dalej oglądaj tv i słuchaj radia. Dziwię się, że jeszcze korzystasz z komputera, on też ma wirusa. Mózg wyprany widzę. A rząd może cmoknąć mnie w pompkę i policja. Dopóki nie będzie ustawy ani zmiany konstytucji która będzie mówiła jasno, że mam nakaz noszenia to będę nosił. Inaczej mam to gdzieś zgłoś się do szumowiny, on wziął tabletkę dzień po i patrz koronka uciekła. Hahahaha. Masz zryty beret naprawdę.

slimak
slimak
1 rok temu
Reply to  Mnhhj

Kolejny debil!

Noś maskę nie dla tego, że ktoś cię zmusza tylko dla własnego bezpieczeństwa.

Mnhhj
Mnhhj
1 rok temu
Reply to  slimak

Nie strasz nie strasz bo się zesrasz.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  slimak

Nie, on powinien nosić maseczkę dla Twojego i mojego bezpieczeństwa.

Ja noszę maseczkę dla jego bezpieczeństwa,
a więc powinien odwdzięczyć się tym samym.

Nie ważne czy wierzy w koronawirusa, czy nie wierzy – kultura osobista tego wymaga.

Wchodzisz między wrony, kracz tak jak i one.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  slimak

Sam jesteś debil i w niej chodź przez 10 godzin w pracy jaka to jest ochrona siebie czy kogoś jak mam kontakt z ludźmi cały czas o czym tu mowa ale co ministerek jeden z drugim powie to święte i wy przytakujcie im a że oni chodzą sobie bez to jest dobrze

Ann
Ann
1 rok temu
Reply to  slimak

Dla własnego bezpieczeństwa? 8-12 godzin w pracy i jeszcze ze 2 godziny na zakupach w sklepie? Szybciej nas ch* strzeli od maseczek niż od wirusa. Może zainteresuj się ile osób umiera na grypę. I nikt nie mówi, że na choroby współistniejące.

Last edited 1 rok temu by Ann
Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Ann

Popaprańce nie zrozumieją Szkoda klawiatury na nich

WETERAN
WETERAN
1 rok temu
Reply to  Mnhhj

nieżywy bohater jest gówno wart.

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu

Problem jest również taki, że z „urzędu” nie są testowane osoby, które mając kontakt z dużą ilością innych ludzi są narażone na zarażenie ale także przez to same mogą zarażać – sprzedawcy w sklepach i na straganach, kierowcy komunikacji miejskiej i taksówkarze.
Najłatwiej opanować epidemię izolując osoby zarażone, nawet bezobjawowo, aby nie zarażały kolejnych.
+ obowiązkowo maseczki.

os_ka
os_ka
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

U nas nawet nie testują osób, które miały kontakt z osobami zakażonymi, jeśli nie mają objawów. Obowiązkowo wysyłają na kwarantanne i po sprawie… Wniosek z tego taki, że ilość podawanych osób chorych jest zdecydowanie zaniżona, a brak testów jedynie zwiększa skalę zakażeń.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  os_ka

U nas jest kłopot żeby zrobić testy osobie z podejrzeniem he bo nikt nie chce do takiej osoby przyjechać

Anka
Anka
1 rok temu
Reply to  os_ka

Nie wszystkich, którzy mieli kontakt z zakażonym wysyłają na kwarantannę.

33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x