Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Do potopu nie brakowało wiele [zobacz filmy]Potwierdziły się wczorajsze prognozy synoptyków. W wielu miejscowościach na Mazowszu przeszły burze, którym towarzyszyły ulewy. Taka burza wraz z towarzyszącą jej ulewą nie ominęła również Mławy, choć o tej porze roku to rzadko spotykana sytuacja.

Tak jak bywało już podczas poprzednich intensywnych opadów w naszym mieście, pozalewanych zostało wiele ulic i niżej położonych posesji. Miejscami woda sięgała przejeżdżającym pojazdom niemal do świateł.

Tam gdzie to możliwe mieszkańcy sami starali się zapobiec zalaniu. Strażacy do późnych godzin wieczornych prowadzili na terenie powiatu działania, wypompowując wodę z zalanych domów i posesji.

Pisząc nieco żartobliwie, wypada cieszyć się, że nie padało tak intensywnie i dłużej, np.  jak to czytamy w biblijnym opisie potopu.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
pankracy
pankracy
2 lata temu

Teraz Burmistrz powinien odpowiadać za pieniądze wyrzucone w błoto.
Miasto wydało grube pieniądze na modernizacje kanalizacji deszczowej – zbiorniki retencyjne – by unikać takich sytuacji. Jaki efekt?
Na Dzierzgowskiej miasto zaczęło paskudzić kanalizację kilka lat temu. Do dziś nie jest to ukończone. Kto za to ponosi odpowiedzialność? A może to ma związek z zabawą na Dalekiej? To też ciekawy przypadek. Zabawa w wykopaliska jakiś czas temu a wyboje pozostały i nic się nie dzieje. Za to jakże wspaniałomyślność spotkała mieszkańców kiedy łaskawie wybudowano krótki (ale jednak) odcinek z kostki brukowej na wąskim odcinku Dalekiej, jadąc od ronda. Najpierw rozpaskudzony asfalt, potem piękna kosteczka z wydzielonym chodnikiem który zaczyna i kończy się centralnie na środku ulicy. Dalej już UM zapomniał, że tam też ludzie mieszkają.
Burmistrz za to uwielbia w ostatnim czasie pozować do zdjęć na budowach/remontach. Gdzie są zdjęcia pokazujące jego osobisty „nadzór” przy takich bublach?

Wodnik
Wodnik
2 lata temu

Nie martwcie się. Spalarnia nawet wodę odbierze. Jest rozwiązaniem na Nasze wszystkie mławskie problemy. Śmieci, czyste powietrze, zalane ulice, nawet pieniążki wypierze. Cud miód malina !!! Już od kilku lat jest przygotowywana koncepcja analizy planu do projektu dla rozwiązania tego problemu mieszkańców…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x