Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport sanepidu z dnia 6 października. Jeden nowy przypadekKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 06.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 06.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 369/ (56)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 20/ (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 13/ (1)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 5 / (1)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)58 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 32/ (0)

PPIS w Mławie informuje, o kolejnym potwierdzonym przypadku Covid-19. Osoba nie miała objawów. PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu

Niestety na własne życzenie Mława idzie na koronadramat.
Płacz i zgrzytanie zębów już wkrótce, a wystarczyło nie robić wesel na 200 osób, komunie w rodzinnym gronie i zasłanianie twarzy.
Ale nie – Mławiak mądrzejszy!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Ty Panie mądry puknij się w łeb i tak tego nie opanują i tak musieliby granice miast pozamykać i zakaz przemieszczania wtedy by była poprawa

Sara
Sara
1 rok temu

Z 57 osób 32 wyzdrowiało,wiec jest chorych 25,po co takie statystyki,zeby jak najwięcej danych było.Zdrowi to zdrowi,a chorzy to chorzy.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Sara

O osobie zmarłej to celowo zapominałaś?

Tulu
Tulu
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Zmarła bo była chora na swoje ciężkie choroby,nie na koronę.Chyba nie wiesz o czym mówisz ile osób codziennie umiera na cięzkie choroby przewlekłe,nowotwory,udary ,zawały,wylewy itp.A nie wirus,wirusy były ,są ,i będą.Dzis ludzie do lekarzy dostępu nie mają,bo polityczny wirus istnieje.

Batek
Batek
1 rok temu

Dlaczego Sanepid nie informuję, że trzech księży z Trójcy jest chorych!!! Trzeba ludzi ostrzec.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu

4 przypadki na podstawie danych z niedzieli. Zawsze po wolnych dniach jest mniejszy przyrost. Zobaczymy jutro. Dbajmy o siebie

Dramat
Dramat
1 rok temu

To ile jeszcze zostało sztuk do czerwonej strefy? Czy już może przekroczyliśmy próg? Ignoranci ze meławy nie są świadomi, że będą musieli za tydzień chodzić w maskach nawet na powietrzu, do autobusu nie wpuszczą, nie zaśpiewają Zenka na weselu ani do kościółka nie pójdą, po gaz po 22 tez nie wyskoczą. A tymczasem w kraju kończy się remdesivir oraz tlen w instalacjach szpitalnych. Przyjdzie umierać w domowym zaciszu lub na szpitalnym trawniku.

elo
elo
1 rok temu
Reply to  Dramat

Wg. aktualnych kryteriów (zapowiedzieli zaostrzenie, ale póki co obowiązują stare), 6-12 nowych zarażeń dziennie na 100,000 mieszkańców to strefa żółta, powyżej 12 czerwona. W powiecie jest niecałe 60k mieszkańców, czyli strefa żółta od ok. 3.6 do 7.2 zakażenia dziennie, powyżej czerwona. Średnia z ostatnich 3 dni to chyba 5 nowych zakażeń dziennie (10+1+4), nie znam dokładnych kryteriów ale możliwe że będziemy „żółci”.

Nitusia
Nitusia
1 rok temu
Reply to  elo

Źle Pan/Pani liczy. Przede wszystkim chodzi o liczbę zakażeń na10 tys a nie na 100. Liczba mieszkańców naszego powiatu to ok 73tys osób. Więc spokojnie dużo nam jeszcze do strefy żółtej

elo
elo
1 rok temu
Reply to  Nitusia

Nitrusia, to był sposób liczenia przywołany na konferencji prasowej MZ sprzed kilku tygodni – możliwe, że mam złe info dot. tych wskaźników zachorowalności. Dzięki

Kar
Kar
1 rok temu
Reply to  Nitusia

Do żółtej strefy musi być powyżej 40 osób, natomiast do czerwonej powyżej 90 osób w ciągu 2 tygodni. Do żółtej brakuje nam około 20 osób co jest całkiem możliwe do osiągnięcia skoro tylko w sobotę doszło 10 osób. Raczej w tym tygodniu do żółtej nie trafimy. Ale za tydzień raczej będziemy w żółtej strefie. Będziemy nosić maseczki na powietrzu bo nie chciało wam się zakładać maseczek na 5 minut w sklepie czy autobusie.

Olek
Olek
1 rok temu
Reply to  elo

Powiat mławski ma 72 000 mieszkańców strefa żólta jeśli w ciągu 2 tygodni zachoruje powyżej 6 osób na 10 000 mieszkańców. W ciągu ostatnich 8 dni zachorowało około 22 osób mogę się mylić bo nie zapisywałem dat. Czyli liczbę chorych z ostatnich dwóch tygodni dzielimy przez 72 000 i wynik mnożymy razy 10 000. Do żółtej brakuje około 20 osób. Co jest całkiem możliwe że do końca tygodnia to liczbę osiągniemy. Widząc jak nieodpiwiedzialnie zachowują się ludzie.

Kali
Kali
1 rok temu
Reply to  Dramat

A Ty siedzisz w domu od marca,zamkniety i nigdzie nie wychodzisz?Pewnie całe dnie tv oglądasz,wlacz myślenie człowieku.Przyklad Szumowskiego w jeden dzień wyzdrowiał,przed wyborami wirus był w odwrocie,zeby tłumnie na wybory iść,s teraz znów tyle chorych.Tylko gdzie?w mediach ,a ludzie z tyloma poważnymi chorobami dostępu do lekarza nie mają.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Kali

Bo barany nie mają styczności z poważnymi nowotworami to się boją koronki

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kali

Nie zaśmiecaj forum komunisto.

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Dramat

W domu siedzi ten na co go stać. Zakupy ktoś zrobi, ktoś pod mordę poda obiad, robić nie trzeba bo albo ma się emeryturę, albo schowane w skarpecie. A większość osób musi utrzymać rodziny, opłacić rachunki, coś zjeść, dziecko nakarmić. Ani bank ani sm nie da mi za darmo mieszkać. Więc dramat morda w kubeł, kaganiec na ryj i siedź jak siedzisz. Od dawien dawna były choroby, a dam Ci przykład idioto. Dziewczyny babcia była przeziębiona, a usilnie lekarz namawiał do podpisania dokumentu że ma covid, wtedy będzie miała lepsza opiekę niż ma w domu. Więc nie pierdol pajacu o jakiś czerwonych, żółtych strefach. Jak Cię stać na siedzenie w domu i pierdzenie w fotel, ale innych na to nie stać.

srs
srs
1 rok temu
Reply to  Marcin

” usilnie lekarz namawiał do podpisania dokumentu że ma covid ” i co jakby podpisała to by miała . Czyli jest jak z tymi lpg+ wstajesz rano jako men i stwierdzasz że w sumie czujesz się jak kobieta i nagle się stajesz kobietą .Co tu się wyprawia . Najbardziej buńczuczni z tego co widzę są młodzi nindże , supermeni z Omena.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  srs

No oczywiście że tak bo dostają kase za covid kilka tysięcy a wy dalej wierzcie że to poważna choroba

Cew
Cew
1 rok temu
Reply to  Marcin

Nikt Ci nie każe siedzieć w domu bo jest to niemożliwe tak jak napisałeś. Ale chyba możemy zachować ostrożność bedąc w sklepie czy urzędzie.

Ler
Ler
1 rok temu
Reply to  Dramat

Według moich obliczeń wydaje mi się że poprawnych jeśli do końca tygodnia zachoruje powyżej 20 osób to mamy żółto strefę. Co jest możliwe skoro w 3 dni doszłą 15 osób. Czerwona w tym tygodniu raczej nam nie grozi.

Rudolf
Rudolf
1 rok temu
Reply to  Ler

Według statystyk sanepidu to niedługo żółta będzie,bo nie wiadomo co jest prawdą,a co kłamstwem.Chodzi o statystyki.Znacie chore osoby z powiatu mlawskiego?albo te na kwarantannie?bo ja nie.

Renia
Renia
1 rok temu
Reply to  Rudolf

Ja akurat znam, nawet kilka osób, zarówno takich co przeszli już koronę i takich co byli na kwarantannie. Teraz o kwarantannę nietrudno.

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x