Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport sanepidu z dnia 6 października. Jeden nowy przypadek


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 06.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 06.10.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 369/ (56)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 20/ (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 13/ (1)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 5 / (1)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)58 / (1)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 32/ (0)

PPIS w Mławie informuje, o kolejnym potwierdzonym przypadku Covid-19. Osoba nie miała objawów. PPIS w Mławie apeluje o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego, co jest istotne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
15 dni temu

Niestety na własne życzenie Mława idzie na koronadramat.
Płacz i zgrzytanie zębów już wkrótce, a wystarczyło nie robić wesel na 200 osób, komunie w rodzinnym gronie i zasłanianie twarzy.
Ale nie – Mławiak mądrzejszy!

Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu
Reply to  Obiektywny

Ty Panie mądry puknij się w łeb i tak tego nie opanują i tak musieliby granice miast pozamykać i zakaz przemieszczania wtedy by była poprawa

Sara
Sara
15 dni temu

Z 57 osób 32 wyzdrowiało,wiec jest chorych 25,po co takie statystyki,zeby jak najwięcej danych było.Zdrowi to zdrowi,a chorzy to chorzy.

Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu
Reply to  Sara

O osobie zmarłej to celowo zapominałaś?

Tulu
Tulu
15 dni temu
Reply to  Anonimowo

Zmarła bo była chora na swoje ciężkie choroby,nie na koronę.Chyba nie wiesz o czym mówisz ile osób codziennie umiera na cięzkie choroby przewlekłe,nowotwory,udary ,zawały,wylewy itp.A nie wirus,wirusy były ,są ,i będą.Dzis ludzie do lekarzy dostępu nie mają,bo polityczny wirus istnieje.

Batek
Batek
15 dni temu

Dlaczego Sanepid nie informuję, że trzech księży z Trójcy jest chorych!!! Trzeba ludzi ostrzec.

Mławianka
Mławianka
15 dni temu

4 przypadki na podstawie danych z niedzieli. Zawsze po wolnych dniach jest mniejszy przyrost. Zobaczymy jutro. Dbajmy o siebie

Dramat
Dramat
15 dni temu

To ile jeszcze zostało sztuk do czerwonej strefy? Czy już może przekroczyliśmy próg? Ignoranci ze meławy nie są świadomi, że będą musieli za tydzień chodzić w maskach nawet na powietrzu, do autobusu nie wpuszczą, nie zaśpiewają Zenka na weselu ani do kościółka nie pójdą, po gaz po 22 tez nie wyskoczą. A tymczasem w kraju kończy się remdesivir oraz tlen w instalacjach szpitalnych. Przyjdzie umierać w domowym zaciszu lub na szpitalnym trawniku.

elo
elo
15 dni temu
Reply to  Dramat

Wg. aktualnych kryteriów (zapowiedzieli zaostrzenie, ale póki co obowiązują stare), 6-12 nowych zarażeń dziennie na 100,000 mieszkańców to strefa żółta, powyżej 12 czerwona. W powiecie jest niecałe 60k mieszkańców, czyli strefa żółta od ok. 3.6 do 7.2 zakażenia dziennie, powyżej czerwona. Średnia z ostatnich 3 dni to chyba 5 nowych zakażeń dziennie (10+1+4), nie znam dokładnych kryteriów ale możliwe że będziemy „żółci”.

Nitusia
Nitusia
15 dni temu
Reply to  elo

Źle Pan/Pani liczy. Przede wszystkim chodzi o liczbę zakażeń na10 tys a nie na 100. Liczba mieszkańców naszego powiatu to ok 73tys osób. Więc spokojnie dużo nam jeszcze do strefy żółtej

elo
elo
15 dni temu
Reply to  Nitusia

Nitrusia, to był sposób liczenia przywołany na konferencji prasowej MZ sprzed kilku tygodni – możliwe, że mam złe info dot. tych wskaźników zachorowalności. Dzięki

Kar
Kar
15 dni temu
Reply to  Nitusia

Do żółtej strefy musi być powyżej 40 osób, natomiast do czerwonej powyżej 90 osób w ciągu 2 tygodni. Do żółtej brakuje nam około 20 osób co jest całkiem możliwe do osiągnięcia skoro tylko w sobotę doszło 10 osób. Raczej w tym tygodniu do żółtej nie trafimy. Ale za tydzień raczej będziemy w żółtej strefie. Będziemy nosić maseczki na powietrzu bo nie chciało wam się zakładać maseczek na 5 minut w sklepie czy autobusie.

Olek
Olek
15 dni temu
Reply to  elo

Powiat mławski ma 72 000 mieszkańców strefa żólta jeśli w ciągu 2 tygodni zachoruje powyżej 6 osób na 10 000 mieszkańców. W ciągu ostatnich 8 dni zachorowało około 22 osób mogę się mylić bo nie zapisywałem dat. Czyli liczbę chorych z ostatnich dwóch tygodni dzielimy przez 72 000 i wynik mnożymy razy 10 000. Do żółtej brakuje około 20 osób. Co jest całkiem możliwe że do końca tygodnia to liczbę osiągniemy. Widząc jak nieodpiwiedzialnie zachowują się ludzie.

Kali
Kali
15 dni temu
Reply to  Dramat

A Ty siedzisz w domu od marca,zamkniety i nigdzie nie wychodzisz?Pewnie całe dnie tv oglądasz,wlacz myślenie człowieku.Przyklad Szumowskiego w jeden dzień wyzdrowiał,przed wyborami wirus był w odwrocie,zeby tłumnie na wybory iść,s teraz znów tyle chorych.Tylko gdzie?w mediach ,a ludzie z tyloma poważnymi chorobami dostępu do lekarza nie mają.

Mlawa
Mlawa
15 dni temu
Reply to  Kali

Bo barany nie mają styczności z poważnymi nowotworami to się boją koronki

Anonimowo
Anonimowo
15 dni temu
Reply to  Kali

Nie zaśmiecaj forum komunisto.

Marcin
Marcin
15 dni temu
Reply to  Dramat

W domu siedzi ten na co go stać. Zakupy ktoś zrobi, ktoś pod mordę poda obiad, robić nie trzeba bo albo ma się emeryturę, albo schowane w skarpecie. A większość osób musi utrzymać rodziny, opłacić rachunki, coś zjeść, dziecko nakarmić. Ani bank ani sm nie da mi za darmo mieszkać. Więc dramat morda w kubeł, kaganiec na ryj i siedź jak siedzisz. Od dawien dawna były choroby, a dam Ci przykład idioto. Dziewczyny babcia była przeziębiona, a usilnie lekarz namawiał do podpisania dokumentu że ma covid, wtedy będzie miała lepsza opiekę niż ma w domu. Więc nie pierdol pajacu o jakiś czerwonych, żółtych strefach. Jak Cię stać na siedzenie w domu i pierdzenie w fotel, ale innych na to nie stać.

srs
srs
15 dni temu
Reply to  Marcin

” usilnie lekarz namawiał do podpisania dokumentu że ma covid ” i co jakby podpisała to by miała . Czyli jest jak z tymi lpg+ wstajesz rano jako men i stwierdzasz że w sumie czujesz się jak kobieta i nagle się stajesz kobietą .Co tu się wyprawia . Najbardziej buńczuczni z tego co widzę są młodzi nindże , supermeni z Omena.

Mlawa
Mlawa
15 dni temu
Reply to  srs

No oczywiście że tak bo dostają kase za covid kilka tysięcy a wy dalej wierzcie że to poważna choroba

Cew
Cew
15 dni temu
Reply to  Marcin

Nikt Ci nie każe siedzieć w domu bo jest to niemożliwe tak jak napisałeś. Ale chyba możemy zachować ostrożność bedąc w sklepie czy urzędzie.

Ler
Ler
15 dni temu
Reply to  Dramat

Według moich obliczeń wydaje mi się że poprawnych jeśli do końca tygodnia zachoruje powyżej 20 osób to mamy żółto strefę. Co jest możliwe skoro w 3 dni doszłą 15 osób. Czerwona w tym tygodniu raczej nam nie grozi.

Rudolf
Rudolf
15 dni temu
Reply to  Ler

Według statystyk sanepidu to niedługo żółta będzie,bo nie wiadomo co jest prawdą,a co kłamstwem.Chodzi o statystyki.Znacie chore osoby z powiatu mlawskiego?albo te na kwarantannie?bo ja nie.

Renia
Renia
15 dni temu
Reply to  Rudolf

Ja akurat znam, nawet kilka osób, zarówno takich co przeszli już koronę i takich co byli na kwarantannie. Teraz o kwarantannę nietrudno.

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x